Въпрос към родители на деца в ДГ Варна?

  • 1 482
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • гр.Варна
  • Мнения: 217
И в градината на дъщерята купихме канцеларски материали в началото на годината и сега само парички за куклен театър даваме.

# 16
  • Мнения: 2 784
Днес бях приятно изненадана на родителската среща. Преди време имаше идея да купим олекотени завивки и комплектчета за леглата, тъй като техните одеала са от началото на 80-те години, но точно тогава излезе наредбата на кмета и учителките ни възпряха. Когато днес попитах няма ли да събираме пари за да купим, ми казаха, че от общината са им дали средства да ги сменят.
Иначе, носим вода и даваме за куклен театър. В началото на годината бяхме събрали за помагалата и консумативите, парите, които останаха са били използвани и за подаръчетата за Коледното тържество и нови играчки за стаята. Като цяло в градината са по-коректни, отколкото бяха в яслата- не искат големи суми накуп и през месец. На пръсти се броят пътите, когато сме давали и винаги ни се отчита за кое колко са били похарчени.

# 17
  • Мнения: 189
Събирахме единствено в началото на учебната година за учебни и канцеларски материали. А после за Коледа, но по наша инициатива за дребни подаръци за децата. Сега ни искат отвреме навреме само за куклен театър.

# 18
  • Мнения: 1 425
Да ви кажа на нашата последна родителска какво се реши. Понеже продължаваме да събираме пари - по 10 лв на тримесечие и до сега са събрани 540 лв за 2ве тримесечия и нямало как да се върнат, решиха да купят играчки за тези пари  #2gunfire #2gunfire #2gunfire И това при условия, че миналата година 5-6 майки дарихме играчки, но не една , две, а бяха доста. Освен това за Коледа купихме Магазин и работилница, но не от ефтините от ВЕГА, а от Метро, Магазина струваше 180 лв и работилницата форе голу толкова. Освен това на всяко дете индивидуално бяха подарни кукли и коли на момчетата - повечето родители ги оставиха в градината....
Какво да ви кажа възмутена съм не само от учителките, който само искат и нищо н дават, а и от родителите, че си траят.  #Cussing out
Учителките са хванали няколко майки и непрекъснато ги наговарят какво да говорят и да предлагат на родителска. Възмутително е, но за съжаление щом "повечето" са съгласни нищо не може да се направи.

# 19
  • гр.Варна
  • Мнения: 722
А ти каза ли, че не си съгласна? Или само си стреляш в нета.  Не ги давай никой не те задължава.
Аз пък съм на обратното мнение и не е необходимо някой да ме "наговаря" за да преценя какво му трябва на моето дете там където прекарва по голямата част от деня. 3лв. на месец допълнително далеч не ми се вижда огромна сума.

# 20
  • Варна
  • Мнения: 1 133

Какво да ви кажа възмутена съм не само от учителките, който само искат и нищо н дават, а и от родителите, че си траят.  #Cussing out
Учителките са хванали няколко майки и непрекъснато ги наговарят какво да говорят и да предлагат на родителска. Възмутително е, но за съжаление щом "повечето" са съгласни нищо не може да се направи.


Смяташ, че учителките си прибират парите в джоба ли? Аз лично не бих имала нищо против да давам допълнителни/разумни/ суми в ДГ, ако това ще е в полза на детето ми. Предпочитам след ходене до тоалетна да ползва мокри кърпи, вместо тоалетна хартия, да играе с нови и безопасни играчки, да не се налага един лист хартия за рисуване да го разделят на четири...

Между другото, моя позната отказа да даде исканите първоначално пари за учебни материали, просто нямаше възможност. Не се е оплакала от лошо отношение впоследствие.

# 21
  • Мнения: 1 046
Напълно си в правото си да откажеш, да дадеш пари. Заповедта на кмета е точно с такава цел, да не се задъжават родителите да дават непосилни суми( за някои) и да не се трупа негативно отношение спрямо децата, чиито родители са отказали да дават пари. При нас даже пуснаха допълнителна заповед, ако някой е решил да събира пари да не закача учителката и това да се извършва извън границите на детското заведение.

А пък за материалната база, може да се сърдите изцяло на директорката, че е заспала. Има достатъчно проекти, по които се кандидатства и се дават пари практическо за всичко. При нас даже от общината ни купуват и водата вече, която в началото се редувахме да поръчваме. С което не искам да кажа, че нашата директорка не е от заспалите, но......
Пари не са ни събирани, а само ни беше даден един списък с всичко необходимо за детето през учебната година:моливи, блокчета, пастели, тиксо и т.н.
За мен като родител е даже по-неприятно, че не събираме пари. Защото се ходи самосиндикално от всеки да се търсят нещата по списъка.

# 22
  • Мнения: 1 425
Не не си стрелям само в нета. Казах, че не съм съгласна, но глес в пустиня. Аз нямам проблем да ги дам, но ако получавах нещо насреща. Винаги съм давала, никога не съм пропускала празник, за да наградя учителките, но от тяхна страна няма нищо. Сутрин като водя дъщеря си се налага няколко пъти да извикам "Добро утро" за да ми се обърне внимание. Всеки ден питам: Как беше днес дъщеря ми? Някакви оплаквания, или похвали? , отговора е лааконичен: "Добре е!" Като разпитвам дъщеря ми какво правят в градината, чувам, че играят игри на "Дупета" - това е игра, която се играе, когато учителката им пусне филмчета и отиде да пие кафе, а те си показват един на друг половите органи, да разбирам любопитството на децата, но къде са учителките...... Питам учителкатаа какво е това и тя ми отговаря: А няма такова нещо.
Лятото на два пъти дъшеря ми се пибира с намазана с някакъв крем глава, едвам я измих. Попитаах паак учителките, а те си прехвърляха топкатаа една на друга. Учебните материали..... за това книга мога да напишаа. За една година и половина, имам събрано всичкото творество на дъщеря ми и то се състои в 4 апликаций, 1 рисунка с фулмастери и всичко останало е изрязано и популнено, свързано или оцветено от учебните материали. На родителската ги попитах защо не дават на децата да рисуват, а само да оцветяват, а те ми отговориха, че били малки. А ние като бяхме деца и нямаше мързеливи книжки за оцветяване, каак можехме да рисуваме, а сега не могат...... Мога и още да напиашаа. Не ме разбирайте погрешно, не съм стисната, просто искам да има нещо насреща, а при нас няма. Исках да преместя дъщеря ми в друга градина, но се оказа невъзможно.
Темата я пуснах, за да разбера, колко и какви средства допълнително се събират.
Polly N. да съмнявам се, че си прибират. Миналата година аз бях касиер на групата, ще ти наапиша за каакво се даваха пари - мебелно фолио - 25 лв, пране на килим, 19 лв, силиконов пистолет - 8 лв, гоблен и конци - 35 лв., балони с хелии 4 пъти са купувани за годината по 10 лв, всеки път; покривки и дамаска - 70 лв, отново пране на килими - 19 лв. и още много.......
Освен това за 8ми март намерих мой близък фотограф, който направи смнимки, имаше модел с мила мамо и мила баба, и обща снимка. Почти всички си поръчаха по 2 снимки за баба, 1 обща и 1 за мама. Той направи специална отстъпка и зад гърба ми са го извикали и са поискали допълнително намаление, което са си прибрали..... Той ми го каза, за да го знам......
Разбирам, че заплатите има са малки, но и на много други хора са малки, така ли трябва да се изнудват родителите.
Съжалявам за дългия пост.......

# 23
  • Мнения: 1 046
Според мен е време да се оплачеш на директорка или да споделиш и с други родители, за да видиш дали и те имат същите наблюдения. Е, може би в обратния ред.
А пък точно заради такива неща, които си забелязала и ти правят впечатление беше издадена забраната за събиране на пари в началото на годината.

# 24
  • Мнения: 1 425
Опитах да говоря с други родители, но не ме разбраха правилно. Както и да е.....
Мисля, че темата се изчерпи. Разбрах това, което ми беше необходимо. Благодаря на всички, които ми отговориха.

Общи условия

Активация на акаунт