С каква сума живее домакинството ви месечно?

  • 65 384
  • 1 217
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 2
а аз пък да ви кажа съм от Свиленград.тук всичко е много скъпо а заплатите са супер малки .средната заплата е 250-300 лв.и как мислите живее едно семейство?повечето хора влизат в Турция,вадят плодове зеленчуци,цигари,кой каквото може и го продават и от там си изкарват някой друг лев .ние сме си още двамата и доходите са ни 1000лв.и пак не ни стигат нищо че е малак град .добре че са родителите ни да са живи и здрави че помагат с к`вотo могат,а не знам какво остава ако станем 3 или 4.много е трудно изобщо в цялата ни държава е така

# 256
  • Мнения: 1 045
Аз ще дам съвети но са  малко на майтап Mr. Green
За храна боб,леща,картофи-50лв месечно
хляб-20 лв
слагате печка на дърва,събирате съчки докато се прибирате пеш от работа.Топлите по една тенджера вода за приплакване,готвите на тази печка.За осветление газова лампа или на свещ.
За вода 5 лв месечно.
Свещи или газ за лампата-5 лв.
Махате телефони ,кабелни,интернет и дрън дрън...
Ами то май само наема няма как да го изключа...
Знаете ли кой е живял така?Вашите баби и дядовци.Дупе знае две и двеста.
Готов ли е някой да живее така?Ами щом сме по компютрите май не.

Аз спестявам като пазарувам на едро и се лиша от някое излизане или глезория.От какво друго да се лиша?От топло ли,от вода ли,от съвремени технологии ли,гладна ли да стоя,жадна ли?Няма как да стане.То има де,но нямам желание.
Авторката това пита как да спести,а не как да се лиши.А вие едни препирни сте дръпнало 20 стр. кой колко ял и колко спал и колко е......спирам се Peace

# 257
 a stiga be! 2000 kr. na mesec za hrana! Az samo za 10 dena sam pohar4ila 6000 kr. - ej taka prosto drebni ejednevni ne6ta.... a te s 2000 kr. za cial mesez hranata si da osiguriat - GEROI! Boja se, 4e pla6tat sas zdraveto si, za6toto ob6to vzeto samo bokluzi moje da kupi6 za tazi suma vav Fakta i Lidl predpolagam. Ka4estvenata hrana e dosta skapa. Edno pile naprimer e okolo 180 - 200 kr. v Kvikly

# 258
  • Мнения: 2 757
Хехе. Дори от най скъпите магазини да си пазарувала нормален човек не може да изяде 6000 крони за 10 дни. Не е целта да се превърнеш във фабрика за лайна, да не говорим, че преяждането е много нездравословно. Всеки може да похарчи толкова пари разбира се ако ги има, ама не всеки  е толкова глупав. Най скъпия супер в Дания, който е Irma ги има почти всички стоки, които се продават и във Факта само че на почти двойни цени. Нали се сещаш, че това, че ги продават за повече пари не ги прави по здравословни. А може и да не се сещаш като ти гледам разсъжденията. Но и Ирма трябва да печели и наивните потребители се грижат за това. Аз лично ако искам да си взема нещо, което го няма във Факта си го купувам ит където го има. Останалите неща си ги вземам на тънката цена и нито съм болна нито недохранена Grinning

# 259
Az moje bi ne sim za tuk poneje dohodite mi sa visoki..no...i razhodite sa strahotni...ne jiveya v bg..i disterite u4at v 4astni universiteti..dosta e skipo..za godina okolo 75 000 lv...ne moga da si plastam toka ot 2 mesetsa..may ste ni go izklyu4at...krizata e strasna i se 4udya ot kide da spestyavam...imam i dve dovedeni detsa koito sisto u4at...prosto nyamam dumi...a kak se spravyam...drehi po4ti ne kupuvam.. :oops:ako nesto se skisa -- shie se...obuvkite se prastat ne remont...hranata e vinagi gotvena..ne izhvirlyam nisto...ako nesto ostane ot prednata ve4erya umelo privavyam v sledvastoto yadene..kupuvam ot pazar..pazarya se za vsi4ko...gotvya pove4e postno...po4ti ne kanya gosti..nyama kak..ne pituvam..hodya povese pes...pestya ot vodata, elektri4estvoto i telefona..imam plodova i zelen4ukova gradina...prigotvyam konservi za zimata...i tsyala zima se hranim s tyah...oste malko ste stiskame zibi..nyama kak...stiga u4enitsite da zavirsat... Sick

# 260
  • Мнения: 227
Pri nas za momenta raboti samo maja mi i dohodite ni  za mesec v momenta sa 2,250
- davame 400 za naem
- 300 za tok, voda, net, telefoni
- 600 za hrana
- 300 za kraditi
- 100 - 200 za neo4akvani razhodi..
 Ta zasega sme na plus... Praynig
(jiveem v Tr v momenta.. Peace)

# 261
ninagunduz  i az jiveya v tr...i ve4e sim ot4ayana...tuk e strasno skipo...imame sobstven biznes...no krizata ni udari jestoko...moje bi napravil greska 4e pratih disterite v 4asten universitet.. Sick...imam 4 u4enika...samo za telefon plastam 500-600 na mesets...ne jiveya v istanbul..no disterya mi e tam na kvartira..i plasta 1000 na mesets...za gaz 300...otdelno za elektri4estvo plastam okolo 400...za dugata disterya raznoskite sa okolo 1200 na mesets...a za drugite mi detsa okolo 2000 ...za ofisa okolo 350 na mesets...za hrana 2000 nay malko ...za pitni okolo 500...imam net...vseki den kupuvam 2 vestnika..ne pusim..ryadko pieem..i taka...drehi po4ti ne kupuvam...zastoto razhodite na disterite sa ogromni zaradi u4enieto...idva mi napravo da se grimna...teglih i kredit ot bankata..i 3 meset ne moga da go izplatya...minalata godina sme izhar4ili okolo 160 000...i povyarvay mi ne moga da si kupya i edni gasti... Sick

# 262
Нашия месечен доход е 3000лв но не ни стига.
400лв за дестски  принадлежности(памперси шампоани сапуни бебешко олио крем за подсичане и т.н)
200лв за сметки(ток вода парно домашен телефон мобилни телефони интернет кабелна ) 
600лв за нашата храна
150лв за храната на Мишел
200лв за гориво
100лв за препарати
150лв за козметика
200лв за дрехи и такива неща
200лв за лекарства и такива неща
800лв за наем

Последна редакция: нд, 01 фев 2009, 17:53 от monito76

# 263
  • Мнения: 3 993

P.S. за тези които надвишават дохода 1500лв. да добавя,че могат да се включват с мнения за това от къде и как може да спести човек рационално или да дава примери за хора които успяват да живеят и с доста по -малко......

Ние живеем с повече от 1500 лева месечно. Храната и лекарствата са най-големите разходи в бюджета ни, но пък са най-важните. Не може да се пести от храна и лекарства и не трябва според мен. Забелязала съм, че пазаруването по списък винаги ми е по-изгодно от случайното пазаруване, когато купувам и излишни неща. Мисля,че усилията ви трябва да се насочат към увеличаване на приходната част на бюджета, а не към намаляване на разходната. 

# 264
  • Мнения: 2 757
Slimm , яко си се изхвърлила с тия деца и ученето им. Както го описваш те буквално те разоряват. Не може ли да почнат да си припечелват по малко пари сами за да ти помагат. Това е дивотия направо.  ooooh!

monito76 , всеки месец ли купуваш шамшоани и крем за подсичане. Аз ако ти кажа няма да повярваш, но с раждането на първия ми син купих крем за подсичане, нормална опаковка и до ден днешен го ползвам с близнаците. Може би защото рядко се подсичат. И бебешки шампоан сигурно купувам 2 пъти годишно, те не харчат много.

# 265
  • Мнения: 22 414
Така, аз от днес започвам да си събирам касовите бележки от магазините, днес ходихме да пазаруваме и тъй като е 1ви започвам от днес. ))) Да видя докъде ще го докарам със сметката за храна. )))

monito76, и на мен сметката от 400лв за детски принадлежности ми се струва.....бая голяма. Интересно ми е да споделиш какво купуваш всеки месец с тези пари.
100лв за препарати - също не свършват за месец, освен ако не си маниачка на тема чистота. ))

# 266
  • Мнения: 2 438
Поддържането на домакинството ми отнема 600 лева на месец - 200 за сметки и 400 за храна.
Оттам насетне - според зависи.
Естествено - първо се погасява кредита.

# 267
  • Мнения: 2 757
Поддържането на домакинството ми отнема 600 лева на месец - 200 за сметки и 400 за храна.
Оттам насетне - според зависи.
Естествено - първо се погасява кредита.

От колко човека се състои това домакинство? Ще излезеш шампион по пестене  Wink

# 268
  • Linz
  • Мнения: 11 619
monito76, и на мен сметката от 400лв за детски принадлежности ми се струва.....бая голяма. Интересно ми е да споделиш какво купуваш всеки месец с тези пари.
100лв за препарати - също не свършват за месец, освен ако не си маниачка на тема чистота. ))

И на мен това ми направи впечатление, но предпочитам да не коментирам вече.

NikiFin, колко му е трайността на тоя крем? Всички козметични продукти, които ползвам траят по 6 месеца, максимум година след отваряне.

# 269
  • Мнения: 5 178
Изчетох темата и само едно не успях да разбера как успявате да не купувате дрехи и обувки за децата
моето дете расте с такива темпове, че обувки купувам средно на 2-3 м ( то на толкова и сезона се сменя), а дрешки всеки месец единствен мога да прескоча ноември и януари, защото сме получили подаръци за РД и Коледа
Единствено на обувките държа да са естествена кожа, че патихме от едни румънски изкуствени това разбира се ми коства мин 60-70лв/ за чифт

Общи условия

Активация на акаунт