С каква сума живее домакинството ви месечно?

  • 65 381
  • 1 217
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 293
Първоначално исках да превеждам.Специализиран медицински текст с куп експертизи за превод - 6 лв на страница- това за мен е подигравка  #2gunfire За всичко друго си права...може да не съм си намерила мястото все още но просто исках да кажа,че на никой нормален човек не биха му стигали 500 лв да си покрива нуждите.

# 376
  • София
  • Мнения: 971
Съгласна съм.  Hug Затова не се примиряваме с 500 лв. а търсим начини да ги увеличим. Това мисля, че искахме да кажем по-напред в темата. Вески прави каквото може, но трябва активно търсене, ащо щеш и неконвенционални подходи, иновативност а не оплаквания. С оплакване и плюене по системата никой не се е оправил. Това не я прави добра в никакъв случай, но всички ние ще помогнем на системата като се погрижим сами за себе си - кога ако не сега докато сме здрави прави и млади и наясно с новите технологии. Тъпо е да чакаме на родителите си в разцвета на силите си.  Peace

Сори за оф-топика.


# 377
  • София
  • Мнения: 62 595
Абе, то, работа има за целия китайски народ, но колко се заплаща?! И колко дълго по колко часа на ден може да работи човек без да пукне на работното място или да си докара една камара болести? Това смяташ ли го, Финти? Кризата дойде и скоро няма да си тръгне. Много компании фалират, а останалите свалят заплати.

Систамета е ясна, но хич не ми харесват такива приказки, че държавата не била длъжна на никого. Тогава за какво се плащат тези данъци? На държавата работата й е да поеме част от тежестта, когато е нужно.

# 378
  • Мнения: 41
1 кредит  -      350
2 лизинга   -  260
3телефона  -  80
ток              -   50- готвене на газ , отопление с климатик
джобни       - 300-храна и кафе на работа
храна          - 300-храна в къщи
кабелна      -   25
интернет    -   25
гориво         - 150
атомобил     -   50 винетка каско гражданска и други разделено на месец
2прасета    -   30 - морски свинчета
                     ------------
                      1620
Това са нашите разходи. От много години спрях да правя разчет на парите , защото никога не са ни достатъчни . Колкото и да са- все ги наместваме. И сега забравих топлата вода, сградна инсталация , студена вода. За дрехи не споменавам,защото и двамата не сме *дрехомани* но и там си отиват поне 100тина лева на 2-3 месеца. Като сума са много , ама само на хартия.
Ех това тото- все не ми се пада шестицата  Laughing

# 379
  • София
  • Мнения: 971
Аз казах каквото имах да казвам. За себе си съм го приложила в действие, работя много и не разчитам само на една заплата. Който търси извинение, ще го намери.
Не смятам да убеждавам никого, не е задължително да мислите като мен.

Животът не е идеален, лесно няма никъде.

Но ще споря с тези, които твърдят че всеки с добра заплата и интересна работа, евентуално с частен бизнес, който е вложил мисъл, идея и риск е задължително с връзки или пере пари или други конспирации. Успелите си носят бремето, но имайте предвид, че има много хора които активно търсят успеха и с много трудности са го постигнали, докато някои други хора ще продължават да се оплакват винаги.

Последна редакция: чт, 12 фев 2009, 10:18 от Finty

# 380
  • Мнения: 3 993
Моите уважения, това СА точните сметки на моето домакинство и няма нужда да ме убеждаваш колко харча и колко не харча и как не е възможно - ами възможно е!
...................
И моите уважения! И ти няма нужда да ме убеждаваш, че 250лв месечно ти покриват режийните за 2 жилища, защото това не е вярно.  Stop И не е възможно, при сегашните цени на парното и тока.
Разбирам, че си много спестовна и икономична, но повечето от цифрите, които даваш, са нереални - повечето от нас имат доста добра представа за цените на стоките.  Peace

# 381
  • Мнения: 3 294
Без кредита 1500-1800 лв. + кредита 1500 лв. = около 3000 лв.  Crazy

# 382
  • София
  • Мнения: 971
Моите уважения, това СА точните сметки на моето домакинство и няма нужда да ме убеждаваш колко харча и колко не харча и как не е възможно - ами възможно е!
...................
И моите уважения! И ти няма нужда да ме убеждаваш, че 250лв месечно ти покриват режийните за 2 жилища, защото това не е вярно.  Stop И не е възможно, при сегашните цени на парното и тока.
Разбирам, че си много спестовна и икономична, но повечето от цифрите, които даваш, са нереални - повечето от нас имат доста добра представа за цените на стоките.  Peace

Аз не те убеждавам. Имам си таблица и всичко е разписано до стотинка. Споделям конкретни и точни цифри. Ако не ти се вярва, ок. Щом повечето от ВАС имат добра представа колко струва всичко и са ок с бюджета си - чудесно. Аз съм ОК с моя.  Peace

# 383
  • Мнения: 5 178
Andariel, я се опитай да застанеш от другата страна представи си, че си работодател и се опитай да си прецениш производителността на труда и на другите около себе си
Всички говорят за заплати, а никой за производителност на труда..

# 384
  • Мнения: 4 300
Стига с това парно, защото нашето не надвишаваше 70лв/мес за двустаен, неизолиран апартамент. Сега в друго жилище, с изолция, хубава дограма е по малко за двойна площ. Температурата е 21 градуса, топлим навсякъде, вратите са отворени.
Дипломата далеч не е всичко, важно е човек да има амбиции, да се развива и най важното да мисли и да преценява ситуацията. С три езика и без някакви специални възможности, подкрепени със съответната диплома, можеш или да превеждаш или да си кастмър съпорт. Първото е ниско платено, но пък можеш да го правиш от дома си ( ако си гледаш детето или не работиш по друга причина), второто пък е налично само в София, за сметка на това е добре платено, относително. Никоя държава не осигурява пълни и изчерпателни възможности навсякъде, крайно време е да се разбере това, никой не е крепостен към наследения апартамент или родния град.
И стига с тея купени дипломи, когато кандидастваш купената диплома не се различава от истинската, но след няколко месеца работа истината лъсва. И никой не е заинтересован да държи някой клатик*рец  и да търпи несвършена работа, когато ( и много важно ако) има кой да върши работата качествено.

# 385
  • Мнения: 2 382
AGAPH, става малко като приказката за лисицата и гроздето.Хем искаме да получаваме по няколко хиляди лева, но не ни се поемат отговорностите и не ни се напъва за ръководни постове.
Аз продължавам да твърдя, че 1500 лв е добре заплата за България.Макар и фармацевт, тук става въпрос за служител.Ако отвори собствена аптека или поеме управлението на верига, доходите ще са в пъти.
А относно преводите, моя позната има агенция за преводи и легализация и това е основната й дейност, а не допълнителна.Работи в офис, за който плаща наем, а не в извънработно време от къщи.Ползвам услугите й и таксата за превод на специализирана литература е 8 лв на страница.При това става въпрос и за по-рядко използвани езици.При тези цени бизнесът й процъфтява, защото преди месец нае още две момичета.
Finty, аз не отричам разходите ти, а подчертавам, че това за мен са лишения във всяко едно отношение и не можеш да подложиш едно дете на това.Като студенти може би и ние сме живели така и да не дава Господ, ако се наложи пак ще го правим, но никога не бих искала да подложа детето си на това.

# 386
  • София
  • Мнения: 62 595
Andariel, я се опитай да застанеш от другата страна представи си, че си работодател и се опитай да си прецениш производителността на труда и на другите около себе си
Всички говорят за заплати, а никой за производителност на труда..


Каква производителност на труда? И тя само от хората ли зависи? Защото всеки се хваща за производителността на труда, но много услужливо забравя, че производителността на човешкия труд в много области се заменя от роботизация и автоматизация на производството. Хайде производствата да се оборудват с добра техника (най-общо казано), пък после да ми говори за производителност.

# 387
  • Мнения: 41
Цитат
Стига с това парно, защото нашето не надвишаваше 70лв/мес за двустаен, неизолиран апартамент. Сега в друго жилище, с изолция, хубава дограма е по малко за двойна площ.
Ние плащахме по 300-320 лв парно на месец  #2gunfire
двустаен апартамент !!! Сега само сградната инсталация е по 30-40 лв.

# 388
  • Мнения: 4 300
А ти не забравяй, че колкото по голяма е автоматиьзацията, толкова по малко хора са нужни, и толкова по квалифицирани трябва да са.
Достатъчно протести съм чувала срещу системи, които автоматизират някои действия и след това лишават определени хора от работа. Едно време във всяко ведомство, което се занимава с външна търговия имаше търговец, към него преводачи, машинописки и кой знае какво още. Днес машинописки няма никъде, защото го правят или секретарки, или преводачки или подобни съвместяващи длъжности, хората говорят чужди езици и преводачи се използват по малко и т.н., и т.н. Архивната и деловодна дейност е намаляла в пъти, защото голяма част от информацията се съхранява електронно, писма се пишат по малко..

П.С. За парнто знам, че има различни сметки, но все пак просто казвам, че е възможно и да са ниски, не коментирам защо.

# 389
  • София
  • Мнения: 971
Finty, аз не отричам разходите ти, а подчертавам, че това за мен са лишения във всяко едно отношение и не можеш да подложиш едно дете на това.Като студенти може би и ние сме живели така и да не дава Господ, ако се наложи пак ще го правим, но никога не бих искала да подложа детето си на това.

Живяла съм и на доста по-широка нога, но сега съвсем не съм на границата на мизерията. Разбира се, при наличието на дете нещата се променят, но в менюто разликата сигурно няма да е много голяма - по-скоро доста други пера ще възникнат. Вие знаете обаче по-добре от мен.

Всички се стремим към по-добър живот  Peace

Общи условия

Активация на акаунт