С каква сума живее домакинството ви месечно?

  • 65 402
  • 1 217
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 1 334
Рокси, съгласна съм. Но има разлика между 2 годишно, 9 год  и тийн. Ако приемем че трябва едно дете да получава 2-3-4-5 плода на ден и 1-2 зеленчука, мисля че всеки може да направи аритметиката в ценово отношение. Като се добавят и родителите, сумата нараства.

Прави сте, че консумацията на храни расте ненужно. Хоратв все по малко се задоволяват с нормалните количества. Но това важи и за цигарите и за алкохола.


# 676
  • Мнения: 46 508
...
Забелязах, че за кабелна и нет давате около 50 на мес в Сф. Тук, в Хасково, кабелна, цифрова и нет са 35лв Shocked ...

Е, ако са в комплект да, 33 лв. за аналогова + нет или 39 лв. за цифрова + нет.

Ние кабелната съвсем целенасочено сме я спрели, Интернета, доста добър, понеже ми трябва и за работа - 25 лв.

# 677
  • Мнения: 940
Ами нещо ми се струва, че нормален човек не може да кара без закуска, че и следобедна такава. Плод някакъв, нещо сладичко  Whistling ... нереални ми са тези менюта.

На теб ти се струва, ма ей ме на - не закусвам (пия едно кафе на работа и това ми е) и не ям следобед нищо. Жив пример. Просто се водите по своите си навици, а хора има всякакви

Аз закусвам ако ми се закусва. Това става един път в месеца примерно. Вафли и junk food не ядем. Караме си на обяд и вечеря. И не е за да пестим, а по-скоро това сме си изградили като култура на хранене. Като съм на диета, ям повече. Съответно отиват повече пари. И мен не ме е срам да кажа, че мъжа ми напоследък си ходи до нас да яде (работи на 2 минути с кола), а аз си нося готвено от нас за обяд (слава Богу, и всички колежки така). Просто около нас няма едно читаво място за хранене на нещо вкусно и готвено (изключвам Елемаг, там ходим по 1 път в седмицата примерно да си вземем мусака за 6 лева парчето). Кафе не пия, цигари не пуша, минавам и без безалкохолно. Не от пестеливост, просто така живея.
Но ние така или иначе от храна за вкъщи не пестим. Процента, който даваме за храна от общия доход е някъде 20-30%. Пестим по-скоро от излизане по заведения.
За кабелната някои каза 50 лева на месец в София. Ние имаме дигитална, всички пакети--22 лева. Интернет--15, неограничен. Цените на тези услуги доста паднаха напоследък. Както и на електроуредите (не последните модели, разбира се).
Дрехи гледаме на купуваме от намаления и разпродажби.

Последна редакция: пн, 16 фев 2009, 11:33 от dalka

# 678
  • Мнения: 19 296
Ами нещо ми се струва, че нормален човек не може да кара без закуска, че и следобедна такава. Плод някакъв, нещо сладичко  Whistling ... нереални ми са тези менюта.

Аз сутрин не закусвам. Ям за първи път към 13ч. Нормална съм за сега.

# 679
  • Мнения: 46 508
Ами нещо ми се струва, че нормален човек не може да кара без закуска, че и следобедна такава. Плод някакъв, нещо сладичко  Whistling ... нереални ми са тези менюта.

Разни хора ... на мен пък ми е нереално да имам 5 хранения Rolling Eyes

Като дете винаги си повръщах сутрешната закуска, не мога да сложа нищо в устата до обяд.
Следобедна - не огладнявам, ако ям плод, боли ме корема, ако ям закуска - ще стана 100 кила.
Затова карам на обяд 12-13 ч. и вечеря 19-19.30 ч.

# 680
  • Мнения: 2 388
Никол с риск съвсем да разводня темата, ама ще си го напиша.
Много по-добре е да имаш 5 хранения ( на принципа по-малко, но на често ), отколкото да ядеш примерно 2 пъти на ден.
Със закуска сутрин не се става 100 кг, точно обратното е. Помага ти да отслабваш. Вярно е обаче, че е и доста трудно са се свикне, ако цял живот не си закусвал, но не невъзможно.
Това го пиша с оглед здравословно хранене и поддържане/сваляне на кг.
Още много мога да пиша, но не това е темата.
Който се интересува намира начин да се информира по въпроса, а не пази диети.

# 681
  • Мнения: 14 654
Разни хора ... на мен пък ми е нереално да имам 5 хранения Rolling Eyes
Като дете винаги си повръщах сутрешната закуска, не мога да сложа нищо в устата до обяд.

Точно така съм и аз, според някои диетолози до 12 часа на обяд не трябва са се яде, така че е нормално да има хора, които не изпитват нужда да закусват. За мен тази теория е по-вярна и приемам нея за здравословна. Аз също не закусвам, мъжът ми и той не закусва. Плодовете не ги броя за отделно хранене.

# 682
  • Мнения: 19 296
Аз също намирам неяденето до обяд за по-здравословно. Ако някой иска да ми каже, че се отслабвало със закусване и че така се стимулирал метаболизма, също не съм съгласна. Метаболизмът се стимулира много по-ефективно, ако на гладно се направи лека тренировка сутринта. Организмът се чисти до обяд.

# 683
  • Мнения: 46 508
...
Със закуска сутрин не се става 100 кг, точно обратното е. Помага ти да отслабваш. Вярно е обаче, че е и доста трудно са се свикне, ако цял живот не си закусвал, но не невъзможно.
Това го пиша с оглед здравословно хранене и поддържане/сваляне на кг. ...

Не си ме разбрала, написах го за следобедната закуска.

А за сутрешната - повдига ми се, ако сложа нещо в устата, смятам, че организмът ми дава ясен сигнал, че не му е приятно, нито нужно.

Въпреки това съм се насилвала, заради въпросната теория със сутрешната закуска -резултатът е вълчи глад, едва издържам до 10 ч. и не мога да спря цял ден, а по принцип човек, който не огладнява, дори да не яде с дни Rolling Eyes

... според някои диетолози до 12 часа на обяд не трябва са се яде ...

 Peace

# 684
  • Мнения: 5 710
Никол с риск съвсем да разводня темата, ама ще си го напиша.
Много по-добре е да имаш 5 хранения ( на принципа по-малко, но на често ), отколкото да ядеш примерно 2 пъти на ден.
Със закуска сутрин не се става 100 кг, точно обратното е. Помага ти да отслабваш.

подкрепям, много подкрепям. точно така е, аз съм живия пример.
т.е какво излезе? че разходите зависят и от хранителните навици и режима Simple Smile

# 685
  • Мнения: 2 388
Сега те разбрах Никол. Laughing Малко сънена бях преди малко. Simple Smile

Не си ме разбрала, написах го за следобедната закуска.
Въпреки това съм се насилвала, заради въпросната теория със сутрешната закуска -резултатът е вълчи глад, едва издържам до 10 ч. и не мога да спря цял ден, а по принцип човек, който не огладнява, дори да не яде с дни Rolling Eyes

Много голяма грешка.
Обаче спирам, че темата за пишман диетолозите и разни "корифеи" тип д-р Емилова ме докарва до нервна криза.  Twisted Evil

Никол с риск съвсем да разводня темата, ама ще си го напиша.
Много по-добре е да имаш 5 хранения ( на принципа по-малко, но на често ), отколкото да ядеш примерно 2 пъти на ден.
Със закуска сутрин не се става 100 кг, точно обратното е. Помага ти да отслабваш.

подкрепям, много подкрепям. точно така е, аз съм живия пример.


Много се радвам. Simple Smile Както се казва, не става само с ядене, трябва и акъл.


# 686
  • Мнения: 4 300
Това с петте хранения и аз съм го чувала, но три от тях трябва да са плод/зеленчук. И в ограничено количество, например един банан/ една ябълка/ 150-200 гр череши и т.н..
Доста литература поизчетох по време на бременността си, отделно пиленето от гинеколога ми. Сбогувах се със заблудата, че понеже плодовете, зеленчуците и соковете са полезни  могат да се приемат в неограничени количества.
При Иван Звездев гостуват чат пат разни диетолози, та едната разправяше, че е много важно когато сме на диета да не ядем огромни количества от диетичната храна, тъй като стомахът привиква на количество и след това каквото и да приемеш, дори и като калорийност да е достатъчно, продължаваш да изпитваш глад. По добре едно хранене с няколко неща, което обезателно да ни е вкусно, умерено подправено, отколкото литър блудкава зелева супа.
Освен това било добре да се спазват някакви що годе постоянни часове на хранене, така организмът привиква и се избягва яденето между другото на вафлички и т.н., които носят "празни" калории.
За сутрешна закуска е достатъчно чаша кафе и един банан, или половин чаша овесени ядки с мляко /сок ( 3-4 сл ядки със 100 гр течност).

# 687
  • Мнения: 46 508
Много голяма грешка.
Обаче спирам, че темата за пишман диетолозите и разни "корифеи" тип д-р Емилова ме докарва до нервна криза.  Twisted Evil ...
 

Това, че не огладнявам, не означава, че не ям.
Аз също съм против гладуванията, в частност "доктор" Емилова.

# 688
  • Мнения: 2 388
Това, че не огладнявам, не означава, че не ям.

Пак те чета по диагонал. Laughing Привидя ми се, че не ядеш с дни.

# 689
  • Мнения: 804
привет и от мен!ние сме 4членно семейство живеем с около 650лв на месец.сега очаквам и майчинство за малката ми дъщеря а голямата е подготвителна група в училище.въпроса е че харчиш според чергата си.който е свикнал с малко с малко се оправя.е всеки иска с повече пари да разполага но понякога няма как!

Общи условия

Активация на акаунт