С каква сума живее домакинството ви месечно?

  • 65 392
  • 1 217
  •   1
Отговори
# 870
  • Мнения: 5 178
Аз пък съм забелязала, че храната и дрехите в малките градчета са по-скъпи, отколкото в София например.

Вярно е това!

 

Така, но в малките градчета почти всеки има наблизо село и съответно разходите за храна са нищожни.
Колежката ми на всеки две седмици зарежда всичко от-до от селото си и никой не може да я накара да купува боклуците в магазина.

Шайн, казах си мнението относно храната собствено производство.. , и как определи разходите за храна като нищожни, труда и свободното време нямат ли цена

# 871
  • Мнения: 311
От вчера чета,чета...и стигам до едно:"Който иска-намира начин,който не иска-намира оправдания."Дори и пред себе си.
Според мен въпроса не е дали искаш или не, а дали ти се налага или не да пестиш. Естествено е, като нямаш да пестиш. Както беше писал някой и с 300-400 лв. живеят хората и не са умрели. Аз не мога да разбера стремежа към спестовност на тези които имат. Нищо лично, разбира се, всеки сам си избира приоритетите.
Моите са: повече време с детето, повече време за мен, повече за фонда "и аз съм човек", минимално висене в кухнята и повече мислене не как да пестя, а как да печеля повече, за да мога да си позволя гореизброените, че и много други.  Peace

п.с. Лилита, няколко човека споменаха нещо подобно, и аз в това число  Whistling

# 872
  • Мнения: 2 829
ей,че интересна тема Laughing Laughing Laughing

# 873
  • Мнения: 2 382
Аз пък съм забелязала, че храната и дрехите в малките градчета са по-скъпи, отколкото в София например.

Вярно е това!

 

Така, но в малките градчета почти всеки има наблизо село и съответно разходите за храна са нищожни.
Колежката ми на всеки две седмици зарежда всичко от-до от селото си и никой не може да я накара да купува боклуците в магазина.

Шайн, казах си мнението относно храната собствено производство.. , и как определи разходите за храна като нищожни, труда и свободното време нямат ли цена
Отговорих на въпроса как се оцелява в малките градчета с ниските заплати.
Хората отглеждат животни и зеленчуци в свободното си време, а ние в големия град работим до 20 часа .
Нещата са равносилни, но аз предпочитам втория вариант.

# 874
  • Мнения: 274
Моите са: повече време с детето, повече време за мен, повече за фонда "и аз съм човек", минимално висене в кухнята и повече мислене не как да пестя, а как да печеля повече, за да мога да си позволя гореизброените, че и много други.  Peace



Много правилно!

# 875
  • Мнения: 919
Аз пък съм забелязала, че храната и дрехите в малките градчета са по-скъпи, отколкото в София например.

Вярно е това!

Така, но в малките градчета почти всеки има наблизо село и съответно разходите за храна са нищожни.
Колежката ми на всеки две седмици зарежда всичко от-до от селото си и никой не може да я накара да купува боклуците в магазина.
Аз например имам две села,но нищо не взимам от там.Така че,това не е гаранция. Peace

# 876
  • Мнения: 46 492
Някаква социална кухня ли има до работата ти?


Е колко да струва една пилешка пържола  Laughing нямам обедна почивка, съответно време да сядам в ресторант, купува се от магазин, който предлага скара и салати.


Пак не съм съгласна. Вариант без пестене, за теб и семейството ти ...

Разбира се, че говоря за мен и семейството ми, малко ми е трудно да смятам разходите на другите  Rolling Eyes но като цяло хората имат еднакви основни потребности, за тях става дума, а нещата извън тях вече са според възможностите на конкретния човек ... по въпроса за сметките за 200 лв. - имаме приятели ( с две деца ), които не щат да си направят изолация на апартамента, пушат зимата при -10 градуса вътре и за да не се издушат и не замръзнат, парното им е врътнато на 6 и естествено сметката им е 3-4 пъти по-висока от нашата, въпрос на избор.

# 877
  • Мнения: 4 300
Почвам да се убеждавам, че съм късметлийка дори и в хобитата си. Обичам да готвя, с удоволствие правя сложни и не толкова сложни, но пък относително екзотични ястия. За мен е важно храната да е удоволствие, а не пълнене на стомаха.

Не че няма периоди, в които не ми се влиза в кухнята. Радвам се на разбран мъж и в тези периоди си купуваме готова храна.

П.С. Какво точно разбирате под "Спестовност"? Защото за мен парите за образование и квалификация, изплащането на застраховки и осигуряването на бъдещото образование на децата не е спестовност, а важни разходи.

# 878
  • Мнения: 219
Не е толкова трудно, отнема около 30мин за повечето ястия.

Когато изобщо се навия да готвя ми отнема повече от 30 минути да разпитвам и уточнявам в Готварския.

Аз затова не питам, гледам рецептата и го правя  Peace

Иначе съм много съгласна с вас, че трябва да се стремим да изкарваме повече, но ако това е с 2-ра работа, то значи да не си виждаме семейството, и тогава какъв е смисъла от тези пари? Виж за бизнес съм съгласна, но и за това трябват все някакви средства, а за да се съберат, е нужно да се пести известно време или да се тегли кредит, ама с пестенето е някак по-спокойно, че и да ги загубиш, поне няма да имаш да връщаш чудейки се от къде.
Едно време когато баба ми беше жива и доста работехме на село да имаме и ние от всичко, често казано ми е било най-готино, вярно, била съм дете и не съм ходела на работа, ама през деня поработиш, а вечер играеш карти или пиеш бира и т.н. А сега се чудих кога да си починеш и как да спестиш някой лев, че да си купиш нещо по-така примерно. Определено ми липсва физическата работа по някога, чак мъж ми ми се чуди.

Марадона, на мен също ми е интересно с какво се занимаваш, и въобще ми стана доста интересен като личност, честно казано.

Никол, и моето парно е на 6, но никой не пуши в къщи, и освен парното и тока ми е доста, че и водата не ми е никак малко.

# 879
  • Мнения: 2 829
Рокси,,,мислите ли ми прочете Grinning




# 880
  • Мнения: 3 413
Марадона, на мен също ми е интересно с какво се занимаваш, и въобще ми стана доста интересен като личност, честно казано.
Опаа...сега Марадона и на теб ще ти пусне ЛС Laughing

# 881
  • Мнения: 2 196
Марадоне, що така палиш любопитството на момичетата. Ще те изпортя, да знаеш.

Чета, чета, направо свят ми се завива, като си направя сметка колко харчим. И то все за основни неща.

# 882
  • Мнения: 219
Марадона, на мен също ми е интересно с какво се занимаваш, и въобще ми стана доста интересен като личност, честно казано.
Опаа...сега Марадона и на теб ще ти пусне ЛС Laughing
Лошо няма, очаквам го  Mr. Green
Бианkа не се притеснявай, няма да го крадна  Laughing

Обаче темата от къде тръгна, а до къде стигна...
А на мен ми е интересно, тези от вас, дето имат такива високи доходи и си купуват скъпи неща, от заплата ли ги получават, или е собствен бизнес, или нещо друго?

# 883
  • Мнения: 2 388

Разбира се, че говоря за мен и семейството ми, малко ми е трудно да смятам разходите на другите  Rolling Eyes но като цяло хората имат еднакви основни потребности, за тях става дума, а нещата извън тях вече са според възможностите на конкретния човек ...

А вече се разбираме.  PeaceВ основните потребности влиза и закуска сутрин.
За моето семейство от общо доходи 1500 лв, 700 лв не са достатъчни за задоволяване на основните ни разходи.
А ако имаме дете пък изобщо няма да стигат ( за 700-те лв говоря ). Освен, ако не ни се падне някое, което фотосинтезира и не расте, което значи, че ще може да си носи дрешките по 5 години.

# 884
  • Мнения: 1 006
айдееее, Марадона тая нощ нЕма да спи - ще пуска ЛС-та hahaha Joy да Praynigже и аз ще се наредя на опашката

Хубаво сме я подкарали, ама пак не става ясно ква е целта - да вземе да се сложи една анкетка най-отгоре ли, та да се групираме по суми и да няма спамчета за супи, пържоли и прочее Grinning

На мен лично, както писах и преди, ми е интересно по-скоро как се организира едно домакинство във времето и в разходите, за да стигне плавно до следващата заплата(аванс) или квото там взимате..... ThinkingБолшинството мои колеги и колежки 10-тина дена преди заплата стават очебийно зли и усойни, щото им свършили парите....И знам, че темата не ез атова и ще изместя фокуса, ама нужно ли е да си показваме как за 5 дена сме изпляскали всичко и после броим монетите за закуската.... #2gunfire

Та затова продължавам д а чета, белким хвана някой трик и после, като дойдат да ми плачат, че са им малки заплатите и не им стигат парите - да им извадя аз списъка с хитрините на Форума и да приключим ....
 Peace
та, дерзайте.....

Общи условия

Активация на акаунт