С каква сума живее домакинството ви месечно?

  • 65 398
  • 1 217
  •   1
Отговори
# 900
  • Мнения: 8 242
Иху Simple Smile Стигнахме и до децата Simple Smile
Доста теми се напускаха покрай новите промени в закона за майчинството..
И там голяма караница се дръпна как и дали може със 100 лв/мес за бебе Simple Smile Може и още как Simple Smile  Даже толкоз не знам дали харча по моето..
Но определено колкото повече растат, толкова повече са разходите Simple Smile

# 901
  • Мнения: 1 064
Нищо не съм улучила. Заплатата ми е малка, направо смешна пред това, което се пише тук. И ако искам да запазя начина си на живот /и мястото/, се налага да се съобразявам с разходите.

Лилита, това което пишеш, е отговор за определени хора и невъзможност за други. Извинявай за по-острия ми тон. Болно ми е от това, че постигнах много, но то не получи изражение във финансов план...

Ще рискувам да отговоря на Съкровище, въпреки че този аспект на въпроса май не е много интересен.
В нашето семейство по-голямата заплата е кеш, по-малката идва на карта. Мислим единствено за голямата заплата като сума за харчене, другата считаме за резерв. Значи идва заплатата - плащаме първо сметките, след това зареждане в Метро, зареждаме колата с нужното за месеца, вноска за застраховката, ако има в съответния месец... Остатъкът би трябвало да е за джобни и цигари плюс нещо допълнително от магазина. Мислим за тази сума като за парите, с които разполагаме за месеца. Естенствено, те не стигат. Тогава теглим от резерва. Каквото остане от втората заплата - това е спестеното. За да бъда докрай честна, ще кажа, че има 2-3 месеца в годината, когато целият резерв отива, даже и отгоре, но имаме още 2-3 месеца, в които остава сумичка и от първата заплата. Разликата идва от сезона, семейните традиции и конкретната ситуация в момента.

# 902
  • Мнения: X
Марадона ,не ми е любопитно с какво се занимаваш.Живота си е твой,работата също,щом печелиш доверието на хората ,окей.   Peace   

Имам навика да си записвам разходите,но отдавна не бях сумирала колко точно отива за храна на месец.До преди малко това смятах-за януари 636 лева,като имам предвид,че мъжа ми е Атанас и посрещахме гости за именния ден,моето хоби е кулинарията и сладкарството,правя си торти,значи там отиват повече продукти като яйца,масло,шоколад,кремове,мляко.Замислям се ,че ако купуваме само храна за нормално хранене,ще ни стигат и около 500 лв./трима сме,двама възрастни и син на 12,който яде почти като възрастен/.

# 903
  • София
  • Мнения: 8 932
Много го споменавате това Метро. На някой хора (като мен) то обаче не е вариант. Първо ми е далече, второ не ми се струва чак толкова евтино. Пък и за обслужване не ми се говори. Та така-мислите ли че може да се спести с пазаруване в Метро, Била, кауфланд и т.н.? Според мен не особено, особено като се вземе и съмнителното качество на предлаганите в повечето големи вериги продукти.

# 904
  • Мнения: 4 300
Аз лично пазарувам в Метро главно прах за пране, тоалетна хартия, препарати за миялната, кафе и т.н. Купувам големи количества и за мен това е най удобния магазин. Не виждам как  в Била ще ме чакат да си купя толкова неща, да не говорим, че трябва да забутам три колички.
Иначе храна малко вземам от там.
Какво имаш предвид под обслужване? Мен реално не ме обслужват нито в Била, нито в КАуфланд, нито в МЕтро. Влизам, купувам си и излизам. Опашките зависят от часа и деня, не от обслужването толкова. За съвети не ми трябват, купувам си само определени марки.

# 905
  • Мнения: 8 242
И ние пазаруваме обикновено трайни продукти от Метро.. Които купени 1 или 2 пъи месечно на едро идват поне с 30%-40% по-евтини, отколкото ако си ги купувам от кварталните магазинчета..
Перилни и миещи препарати, тоалетна хартия, варива, олио, някакви шоколади и бисквити (които винаги не ми стигат, ама това е една друга тема  Laughing), прявно мляко в кутии, рибки, замразени зеленчуци (ако са ми свършили домашните във фризера).. Това е общо взето.
Е, винаги има и нещо непредвидено и поизлизам от списъка, ама не е особено фатално  Mr. Green

# 906
  • Мнения: 2 388

palavata_monahinq, айде роди, пък после ще говорим за това колко се харчи по детето Simple Smile


Дай Боже. Simple Smile Затова пък имам наблюдения върху една приятелка с бебе на два месеца - АМ ( за незнаещите адаптирано мляко ), памперси, дрешки, разни неща, с които го къпе, маже след това, нещо си за колики....
Много тънко минава. Mr. Green

# 907
  • Мнения: 5 710
извинете, може ли да попитам 2 въпрроса :
- колко струва едно пиле в бГ? нормално пиле
- колко струва 1 кг краве сирене?

# 908
  • Мнения: 4 300
Веднага ти казвам ( инфо от хладилника ми )- традиционно сирене Елена, което харесвам- 6.49 лв. Има от 4 лв нагоре по магазините. Кашкавалът, който купувам- 10.49 лв за кг. Охладено пиле, 1.400 кг, седем лева и нещо ( това по спомен).
Мандарини-1.69 лв/кг, банани-2.29.
Това е от вчера, голям магазин.

# 909
  • Мнения: 5 710
мн. благодаря:-)

# 910
  • Мнения: 2 388
извинете, може ли да попитам 2 въпрроса :
- колко струва едно пиле в бГ? нормално пиле
- колко струва 1 кг краве сирене?

- 4,29 лв, охладено от магазина до нас, който е на някаква верига за пилешки продукти, ама не се сещам точно коя.
-8,80 от кварталния магазин ( 7,80 от МЕТРО ) - Карловско мисля се води ( със синьо отгоре и звездички на опаковката ).

# 911
  • Мнения: 1 064
Пример, малко неактуален вече, че нещо скочиха цените:
прясно мляко в кутия - Метро 1.40, кварталния - 1.85
шницели - 6.00 лв/кг срещу 8.00 в квартала
вафлите, пастите - на кутии
филета от някаква бяла риба /не обичам, не запомних/ - 4.00 / кг.
телешки и горнобански суджук беше 10. 60 поне 6 месеца, сега го вдигнаха
немски малотрайни колбаси - 5.50 - 6.00 лв, нарязани и вакумирани
Някои стоки, обаче не се купуват от метро. Например сиренето е скъпо.

Не рекламирам Метро, Кауфланд е още по-евтин, а в Била е по-качествено, за мен просто този вариант е оптимален ...

# 912
  • София
  • Мнения: 619
А иначе Бианка и Марадона имат нещо така ли  newsm78 luvbed

# 913
  • Мнения: 2 388
А иначе Бианка и Марадона имат нещо така ли  newsm78 luvbed

Мъж и жена са. Mr. Green

# 914
  • Мнения: 19 295
Много го споменавате това Метро. На някой хора (като мен) то обаче не е вариант. Първо ми е далече, второ не ми се струва чак толкова евтино. Пък и за обслужване не ми се говори. Та така-мислите ли че може да се спести с пазаруване в Метро, Била, кауфланд и т.н.? Според мен не особено, особено като се вземе и съмнителното качество на предлаганите в повечето големи вериги продукти.
Как точно една и съща марка мляко,хляб, колбаси, замразено месо, сирене, кашкавал, минерална вода и т.н. са по-некачествени в големите вериги отколкото в кварталните магазини?

Общи условия

Активация на акаунт