С каква сума живее домакинството ви месечно?

  • 65 407
  • 1 217
  •   1
Отговори
# 915
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 078
Бе то и харченето по децата е като всичко друго Grinning - според чергата. За моето дете не отиват повече от 50 лв месечно, даже са много. Лично за него говоря. Всъщност вече 2 г и 7 м. не сме давали повече от тази сума /изключвам пътите, когато е била болна и сме купували скъпи лекарства/.

# 916
  • Мнения: 2 388
N_A_N™, аз лично незнам. Каквото и да напиша ще е видяно или чуто, няма да е на база колко пари аз давам. Simple Smile
А разходите за дрешки и обувки пак ли влизат в тези 50 лв на месец, защото те растат, като гъби. Не може да ходят с едно нещо 2 години, като възрастните например.

# 917
  • Мнения: 46 510
За Метро - определено си заслужава да се пазарува от там.

... Затова пък имам наблюдения върху една приятелка с бебе на два месеца - АМ ( за незнаещите адаптирано мляко ), памперси, дрешки, разни неща, с които го къпе, маже след това, нещо си за колики....
Много тънко минава. Mr. Green

Ами да кърми бе, ще й излиза без пари  Grinning
Когато беше малка София, наистина имаше разходи по памперси и АМ, но пък тогава аз нямах разход за ядене през деня, защото една порция от вечерята излизаше стотинки, а тези 90 лв., дето отиват сега за градина, давахме за памперси, дрехите, които имахме от празници, кръщенета и т.н., така и не успя да износи  Crazy да не чуе Дяволът - за лекарства разходът винаги е бил 0 лв. smile3520

# 918
  • Мнения: 2 829
А иначе Бианка и Марадона имат нещо така ли  newsm78 luvbed


мале,,ей така тръгват нещата Mr. Green Joy Joy Joy



# 919
  • Мнения: 8 242
Ами да кърми бе, ще й излиза без пари  Grinning
smile3521

До годинката единствените ми разходи по детето са били 30 лв/мес. за памперси.. и може би разхвърляно още по 20 лв/мес. за дрехи.. Порционът му (освен кърменето, все пак след 6м. започна да опитва и някоя друга лъжичка).. съм го смятала между 50ст. и 1лв на ден.. Ама нужно ли е да му смятам трохичките, като така и така се готви и пазарува вкъщи Simple Smile С 1 морков повече или по-малко..
След годинката махнах памперсите, но пък започнах да му купвам повече играчки и книжки..

# 920
  • Мнения: 2 388
Ами да кърми бе, ще й излиза без пари  Grinning

Иска, ама няма кърма.
От това, което тя ми казва въпросното АМ хич не е евтино. Confused

# 921
  • Мнения: 1 334
Обаче сериозно се надлъгвате тук, щом като и до децата стигнахте.

Не мисля че с трици могат да се ловят маймуни и от 1л прясно мляко можеш да подквасиш 3 кофички кисело. От математическа гледна точка не става.

Вчера ви попитах за медицинските норми за хранене и естествено никой не ми отговри, защо ли? newsm78

Никол, София до колко месеца е кърмена, и след това как е нямала разходи, за нея ли е била порцията от вечерята?

# 922
  • Мнения: 8 242
Ами да кърми бе, ще й излиза без пари  Grinning

Иска, ама няма кърма.
От това, което тя ми казва въпросното АМ хич не е евтино. Confused

А това е една МНОГО ДРУГА тема.. и изобщо не искам да я започваме.. че ще ме изгонят набързо  Mr. Green

# 923
  • Мнения: 2 388
А това е една МНОГО ДРУГА тема.. и изобщо не искам да я започваме.. че ще ме изгонят набързо  Mr. Green

Добре няма да я почваме. Simple SmileВъпреки, че не схванах много какво да не почваме. Simple Smile

Тази тема ми става все по - приятна за четене. Винаги съм си мислела, че да гледаш дете не е лесно във финансово отношение.
Пък то било 50-100 лв на месец. Просто перфектно.

# 924
  • Мнения: 8 242
и от 1л прясно мляко можеш да подквасиш 3 кофички кисело. От математическа гледна точка не става.

Ай да смятаме  Wink
1 кофичка мляко е 400гр.
1 л. мляко + 200 гр. закваска - ей ти ги 1200гр. = 3 кофички  Mr. Green

# 925
  • Мнения: 2 388
А с домашното сирене как стоят нещата. Аз съм навита. Mr. Green

# 926
  • Мнения: 8 242
А това е една МНОГО ДРУГА тема.. и изобщо не искам да я започваме.. че ще ме изгонят набързо  Mr. Green

Добре няма да я почваме. Simple SmileВъпреки, че не схванах много какво да не почваме. Simple Smile

Тази тема ми става все по - приятна за четене. Винаги съм си мислела, че да гледаш дете не е лесно във финансово отношение.
Пък то било 50-100 лв на месец. Просто перфектно.
Ами нямаш явно (не знаех, ама разбрах де) - дете - та затуй не ти е ясна темата .. която не искам да почваме.. Нека спрем до тук Simple Smile
А за гледането на дете - е као и гледането на семейството.. може и със 100, може и с 1000..

# 927
  • Мнения: 8 242
А с домашното сирене как стоят нещата. Аз съм навита. Mr. Green
Ох, нещо не мога да ти смогна  Laughing
Свеки имаха кози лятото (за 1ви и последен път каза  Joy) .. Та от 6л. мляко излиза 1 кг. сирене.. Слагат се няколко капки мая, която струва.. някакви стотинки шишенцето.. и стига мисля беше за 50л.
Та не знам за млякото от къде и колко ще струва..
Ама от магазина ако е .. едва ли ще е много евтино ..
6л. * 1.30 (мисля, че не се сещам по-евтин вариант) = 7.80 ..
8 лв. за кг сирене..
Ама истинско. Демек 100% от мляко..

# 928
  • Мнения: 4 300
Аз писах, Бискара, ама Радостина няколко пъти натърти, че който ядял малко пестял и аз заради това не се обаждам много много.
Нормална порция е например две кюфтета ( 80 гр всяко) и 150 гр картофена салата, един хляб ( 800 гр) се дели на 10 филии.
Според това, което съм изчела за правилното хранене, оптималното хранене е 5 пъти дневно, като три от тях са плодове и зеленчуци.
Закуска- чай или кафе, овесени ядки или мюсли с мляко/сок ( 3-4 сл със 100 мл течност)
Обяд- супа+основно
Вечеря- салата+ месо
И две междинии хранения с плодове- например по един банан, една ябълка или 150-200 гр череши.
Заблуда е, че плодовете и зеленчуците трябва да се консумират неограничено.
Отделно е въпросът, че българинът като го завърти ежедневието яде все по еднообразна храна. Има неща, вкусни и полезни, които не се купуват- например червено цвекло, тиквата се приема или печена или за част от тиквеника, карфиолът не е само за туршия и т.н.

За децата да се изкажа. Моето е кърмено, съотв. почти нищо за храна в началото. Дрешки- онлайн и от чужбина, в пъти по евтини са от продаваните у нас боклуци с етикета българки, които се шият от некачествени материи. Покрай сушилнята няма нужда и от кой знае колко дрехи, но това е много разтегливо перо. НАй голямото перо са ми мазилата му, има проблем с чувствителна кожа, едно кремче от 100 мл е от 20 лв нагоре. Но знам и деца с АБКМ, чието мляко за ден и половина е 30 лв Confused.

# 929
  • Мнения: 2 388
duhi_puhi един път си Hug
Като добавя и тръпката да си играя на мандраджийка... Laughing

Рокси много добре си обяснила за храната. Peace

Общи условия

Активация на акаунт