С каква сума живее домакинството ви месечно?

  • 65 403
  • 1 217
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 2 757
pasinet, именно, защо да не си носи сандвич от вкъщи. Топлата храна може да си я яде на вечеря. Не виждам нищо лошо в сандвича, ако примерно  е от черен или пълнозърнест хляб със салатка. Даже плод или йогурт за десерт може да си взима. Тук всички така правят, малко родители дават джобни на децата си за закуска, всички си носят от вкъщи. Сандвич може да е много по здравословен от супа направена с кубче бульон или от варена с перата и лайната кокошка примерно на ресторант  Sick

# 166
  • Мнения: 14 654
Това не съм го писала аз  Rolling Eyes Аз съм от тези, които харчат малко за храна  Laughing

Последна редакция: ср, 28 яну 2009, 19:46 от Янечек

# 167
  • Мнения: 46 508

Това не съм го писала аз  Rolling Eyes Аз съм от тези, които харчат малко за храна  Laughing

Извинявай Joy блея Embarassed редактирам  Simple Smile

# 168
  • Мнения: 2 388

Ех, ама каква си значи. Laughing
Да, права си. Изглежда перфектно във вашия случай ...

Това е само пример, ние нямаме нищо общо, взимаме повече от 1500 лв., но пък и имаме много по-големи разходи, 1000 лв. отиват само за изплащане на апартаменти Laughing

Да и аз ти казах точно по твоя пример, че звучи добре. Simple Smile
Обаче гледам, че при семействата около мен не се получава.
Нито имат 200 лв ( сметки + консумативи ), особено през зимата, нито живеят в някаква перфектна ситуация, без непредвидими, но необходими разходи, че и да им остават сериозни суми за глезотии.

# 169
  • Мнения: 1 045
Какво ви е толкова чудно кой колко харчи?Аз ако напиша за храна 50-100лв месечно,ще се блещите нали?Обаче ако ви поясня че повечето продукти идват от село,нещата стават ясни.Едни плащат заеми и ипотеки,други наем,трети нямат този разход.
Всеки разполага с различни средства и помощ,така че е трудна такава сметка.Разликата в цените по различните населени места  също трябва да се отбележи.Сравнението на приходи и разходи на едни с други е трудно защото имаме различни нужди.
Няма как да се спестят пари ако не си увеличи човек доходите или не се лиши от нещо. Всеки се лишава от каквото пък си прецени.Едни немогат да махнат цигарите,затова махат козметиката.Други пък обичат да се глезят на масата,за това махат дрехите от разходите си.
На мен не ми е чудно въобще кой за какво си дава парите,всеки си знае какво го влече. Peace

# 170
  • Linz
  • Мнения: 11 619
tania28, как ги изяждате тия количества храна? Shocked

Какво и е толкова на храната? Аз даже взех да се чудя какво прави с 300гр месо...
Аз пазарувам веднъж седмично и си представих как излизам от магазина с 21 кг. плодове, около 10 кг. зеленчуци, няколко кг. месо и риба, 5 пресни и 7 кисели млека... и изброените количества са предимно за вечеря, защото отделно има калкулирани суми за обяд. Не знам, за мен е безумно много... и в калории като го сметнеш, и като обем.

# 171
  • Мнения: 6 992
Общо взимаме малко по-малко от 2000, в София, 2ма души сме.
400+100 - квартира и ток (средно, лятото е по-малко, зимата повече).
200 - бензин
220 - заем за колата
50 - интернет и телефон
около 300-400 за храна, но ядем много плодове и друга доста скъпа храна, защото гледам да е органична...
По около 100 лв на всеки джобни да обядва на работа...При мен храната е много скъпа до офиса  Rolling Eyes
Обмислям вариант да си правя сандвичи, но просто не мога да ставам толкова рано...и без това трябва да стана в 6.30... Rolling Eyes
Знам аз лично, че можем да харчим и по-малко за храна, но мъжът ми яде като ламя. Ужас просто. ooooh!

# 172
  • София
  • Мнения: 903
tania28, как ги изяждате тия количества храна? Shocked

Какво и е толкова на храната? Аз даже взех да се чудя какво прави с 300гр месо...
Аз пазарувам веднъж седмично и си представих как излизам от магазина с 21 кг. плодове, около 10 кг. зеленчуци, няколко кг. месо и риба, 5 пресни и 7 кисели млека... и изброените количества са предимно за вечеря, защото отделно има калкулирани суми за обяд. Не знам, за мен е безумно много... и в калории като го сметнеш, и като обем.


Не виждам какво ти се вижда толкова ненормално в тези количества. newsm78 Вярвай ми, количествата изобщо не са големи. Нито аз, нито мъжът ми закусваме обикновено ( освен в събота и неделя). Размера на порциите е съвсем нормален. Тази вечер например правих скумрия с гъби и кисели краставички - една порция съдържаше : половин скумрия ( не много голяма), около 100 гр гъби и краставички и 1 топка ( с формата за сладоледени топки) картофено пюре.  Това много голямо количество ли е? newsm78

Купувам по 1 кофичка кисело мляко на ден, т.е. пада се по по-малко от 200 гр на човек за цял ден. Мляко прясно купувам повече, защото детето пие много мляко - само мляко, мляко с какао и т.н. , мъжа ми си пие кафето с мляко, аз пия по една часа мляко с нес на ден ( защото кафе не пия).
Плодове купувам толкова, колкото ядем - може да ти се вижда много по 3 кг плодове на ден, но аз смятам, че няма нищо вредно ( особено зимата) в по-голямата консумация на плодове, затова не мога да пестя пари от плодовете.
А относно количествата меса - 1 пиле ( от него правя супа, и два пъти готвя нещо друго), телешко ( на седмица около 300 гр ) , т.е. едно ядене, свинско - пак за едно ядене, риба - за едно ядене. Дотук станаха  яденета за 5 дни, един ден от седмицата готвя постна манджа и един ден някаква паста ( спагети, макарони).

Аз манджи готвя всеки ден, ако направя няколко яденета в неделя например, никой няма да ги погледне.

# 173
  • София
  • Мнения: 903
pasinet, именно, защо да не си носи сандвич от вкъщи.

Аз лично предпочитам да хапна в стола една супа или някакво основно ястие, отколкото да се тъпча с тестени сандвичи, първо, защото не ям хляб ( че трябва да свалям  кг) и второ, защото мисля, че една топла храна е по-полезна, отколкото всеки един сандвич, дори този направен от вкъщи с пълнозърнест или незнам какъв друг хляб.

Аз смятам , че ако спестявам от по-разнообразна храна , ще давам спестеното после за лекарства. Затова предпочитам да ги давам за храна. Засега не ми се налага да се ограничавам с храната, ако се наложи да правя някакви ограничения, то това ще бъдат излизанията по кафета и ресторанти, купуването на разни дреболийки ( дом . съдове, и разни други такива) и дрехи.

П.П. Моля, не мислете, че ям много - даже напротив. Всички около мен казват, че ям много малко.

# 174
  • София
  • Мнения: 903

Може пък и проблема да е в моя телевизор. Аз не познавам семейства с доходи 1500 лв, на които да им остават 800 за глезотии.


 Споко, не си единствената.  Явно и в моя телевизор има проблеми.  Peace

# 175
  • Linz
  • Мнения: 11 619
tania28, въпросът ми беше риторичен, не е нужно да даваш отчет. Ние ядем в пъти по-малко, но както и да е- всеки си знае.
Интересното е, че на мен всички ми казват, че ям много. И кантарът това показва Laughing

# 176
  • София
  • Мнения: 3 064
Аз пък се чудя как може да се сготви манджа за трима души с 300гр месо...
Аз не мога да го постигна. Трябва ми поне половин кило.

# 177
  • Мнения: 172
Аз пък се чудя как може да се сготви манджа за трима души с 300гр месо...
Аз не мога да го постигна. Трябва ми поне половин кило.
Мога да напълня пиперки примерно с четвърт кайма или със същото количество да направя супа-топчета...ако се брои това

# 178
  • София
  • Мнения: 903
tania28, въпросът ми беше риторичен, не е нужно да даваш отчет. Ние ядем в пъти по-малко, но както и да е- всеки си знае.
Интересното е, че на мен всички ми казват, че ям много. И кантарът това показва Laughing

Знам, че не е нужно, но ми стана странно защо се учудваш, че количеството е много голямо, като според мен е напълно приемливо. Казано по този начин "21 кг плодове" ( например) и на мен ми звучи много, но като се замисля  на ден на тримата ни се пада по 1 голяма ябълка, 1 портокал и 3-4 мандаринки. Това много ли ти се вижда?  newsm78  например, днес купих 4 портокала - излязоха 1, 600 кг.

Не знам, може би  вие ядете много по-малко, защото мъжа ти не яде много, но моят понеже на обяд няма около работата нещо свястно за ядене, си го изкусурява на вечеря. А ако го видиш ще кажеш, че нищо не яде (при височина 185 см е едва 70 кг - манекенски мерки), всички ме питат дали изобщо го храня тоя човек.  Grinning  Да не говорим колко сладки неща опустошава - тъй като ние с детето не ядем сладко ( аз изобщо, а малката - много рядко), той си купува понякога разни толумбички, пастички, вафлички и си  ги изяжда абсолютно сам.

# 179
  • Мнения: 2 388
Мога да напълня пиперки примерно с четвърт кайма или със същото количество да направя супа-топчета...ако се брои това

И аз затова се сетих. Ако го направиш, моля те покани ме на гости, че много ги обичам и двете. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт