С каква сума живее домакинството ви месечно?

  • 65 387
  • 1 217
  •   1
Отговори
# 210
  • София
  • Мнения: 903
tania28, е ти искрено ме учуди с тези порцийки месо. ))))
Аз по-малко от 4бутчета не пека, така или иначе 2изядаме аз и мъжът ми, детето също хапва и евентуално остава едно цяло бутче за вечерта.
С по-малко от 500гр месо ядене не готвя, имам предвид точно готвено, примерно свинско с грах, с картофи.
Ако ще правя пържоли, то тогава месото гледам да е към 1кг.
Ама как така ще сложа по 2мръвки за мен и за мъжа ми по една....
А примерно за мусака 500гр кайма понякога ми се виждат малко, а 200гр пакетчета никога не купувам.

Две страници по-напред ме питаха учудено как можем да изяждаме толкова огромни количества храна, сега пък ви се вижда много малко.  newsm78 Незнам , истината сигурно е някъде по средата.

# 211
  • Linz
  • Мнения: 11 619
tania28, мен ме очуди общото количество на храната. Колкото до месото- какво да кажа аз, след като никога през живота си не съм готвила нищо месно?! Simple Smile 

# 212
  • Мнения: 2 757
Баткото е на 14 г., вече е в ново училище и от тази годинапътува доста, може около 5 лв. дневно да изглеждат много, но не е склонен да носи закуска от вкъщи, това го правеше до 3 кл. Често му остават пари, не харчи много, но всички съученици си купува ли пици, дюнери, коли, енергийни напитки, не смятам че това е здравословна храна, но такива са децата....Дори той е изненадан от някой на тази възраст пушат и редовно пият кафе, дори си купуват вестници  newsm78 Ако беше прието , както е на много места, дори една майка беше писала, за носене на храна от вкъщи е нещо друго, но не бих искала той да е единствения с кутия от нас hahaha

Да, разбирам те идеално. Времената явно са се променили, защото аз като бях ученичка в гимназията дори беше съвсем нормално да си носим храна от вкъщи и не е имало случай да ти се подиграе някой за това. От моя клас много малко си купувахме закуска, даже не се сещам за други освен аз и приятелката ми, всяко голямо междучасие си купувахме пица за 1 лв. Тогава никой нищо не ми каза, ама след години чух, че е направило не много приятно впечатление на някои мои съученици, все едно съм парадирала, че мога да си взема пица пък те не са могли да си го позволят. А аз не съм била изобщо богата, имаше по богати от мен, но явно родителите им са предпочели да си спестят тия пари.
Гадното е, че като живееш сред младежи, възпитани да отдават голямо значение на материалното, да парадират с разни скъпи предмети и да подтискат умишлено или не тези, които не могат да си позволят всичко това... просто за да се чувстваш добре трябва да си като тях. Трябва да си голям индивидуалист и непукист по отношение на останалите за можеш без сътресения да си правиш нещата по твоя си начин и според собствените си разбирания. Мен ме е много страх, че децата ми един ден ще подражават на останалите, което значи, че ще пропаднат, защото мнозинството младежи днес са болкучак. Смятам от малки да ги уча да отстояват себе си и да не им пука другите какво ще кажат за тях. Едва ли ще успея, ако им е заложено да са подражатели, но поне ще опитам

# 213
  • Мнения: 4 300
Това с носенето на храна и яденето в стол е и въпрос на култура ( не на възпитание, а на наложени стереотипи някакви). Аз например имах съученичка, която не влизаше в училищния стол, за да си купи закуска, защото се вмирисвала на манджа. А и столовете бяха толкова мизерни, че се считаше за "непрестижно" да ядеш там.  Голямо впечатление ми беше направила една статия в Нешънъл джиографик за обяда на децата в различните страни- Русия, Германия, САЩ и Япония. Добре, че нямаше за България  Confused

# 214
  • Мнения: 22 414
Да, и според мен носенето на храна от в къщи е въпрос на култура, но в БГ за съжаление я няма, особено що се отнася до децата и училищата.
Едно е да си занесеш сандвич и плод от в къщи, друго е да отидеш на лафката да си купиш някоя мазна закуска, чипс, бонбони и т.н. и на всяко междучасие да си там.

# 215
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287
Да, и според мен носенето на храна от в къщи е въпрос на култура, но в БГ за съжаление я няма, особено що се отнася до децата и училищата.

И на навик, бих добавила.
Аз на няколко пъти си мисля, утре ще си взема дом. храна от вкъщи за почивката. И все не го правя. Хем имаме обособена кухненска част, с мивка, чинии и всичко.
А вместо това давам пари всеки ден за боклуци-за дюнери, за пици, за сандвичи.  Tired

# 216
  • Мнения: 2 388
Да, и според мен носенето на храна от в къщи е въпрос на култура, но в БГ за съжаление я няма, особено що се отнася до децата и училищата.

Така е. По мое време например беше нормално ( говоря за началните класове ) да си носиш закуска от вкъщи в една кутия, като "бъбрек" ( така и казвахме ).
Сега вече нещата са други.

# 217
  • Пловдив
  • Мнения: 2 492
Едно е да не ти стигат когато взимаш 240 лева, а съвсем друго е да не ти стигат когато взимаш 2000. В първия случай взимаш само най-най- необходимото. Във втория пак харчиш всичко, но си позволяваш много повече неща.

Да, много важно е за какво не ти стигат- за храна и дрехи, или за СПА-процедури (нищо против използването им).

# 218
  • Мнения: 0
Mirama
струва ми се много малко 40 евро за храна, моля те сподели ако можеш от кой магазин пазрува майка ти и сестра ти.
ами аз като направя груба сметка и при мен излисат около 150 евро,
например 7дена по две бутилки Hoсhes C по 1.49 са 20,90 евро
после салати, плодове и зеленчуци на ден са около 7 евро  значи 49
риба ядеме всеки втори ден обикновенно за вечеря и е 200 грама 2,50 прави около 20 евро
иначе аз хапвам печено пиле за вечеря около 10 евро
жена ми тофу около 13 до 15 евро на седмица
мляко, кашкавал, колбаси около 10 евро
мляко без лактоза само жана ми защото е алергична към другото 2 литра на седмица около 3 евро
кафе около 7 евро нес кафе голд
не пушиме
пиеме само вино, по около две бутилки за цялата седмица, общо 8 евро
аз ям на обяд от замразените храни фроста,защото са без консерванти те са около 2,30 евро за един път
или пица която е пак около 2,20 пак около 13 евро
ами за друго не се сещам в момента, но много ще се радвам ако ми дадете някои съвет откъде да пазарувам    bouquet

# 219
  • София
  • Мнения: 903
tania28, мен ме очуди общото количество на храната. Колкото до месото- какво да кажа аз, след като никога през живота си не съм готвила нищо месно?! Simple Smile 


И какво му е на количеството храна? newsm78 Аз съм писала , ч е това е храната за 7 дни. Като го разделиш на 7 дни се вижда, че количеството изобщо не е много.  А след въпроса ти: "Как го изяждате това количество храна?" се почувствах като слон, който яде тонове храна.  
Според мен някои от вас изобщо не са седнали да сметнат какво количество на ден и съответно на седмица използват за готвене. Вярвайте ми ще се учудите, че погледнати седмично количествата са огромни, а разделени на ден са дори малки.

# 220
  • Мнения: 22 414
Chris_379, живеят в Нюрнберг, пазаруват от най-близкият до тях магазин, ще попитам как точно се казва, защото не помня. )))
Те са само двете и количеството храна което изяждат е доста малко, за това и съответно такива са им разходите.

# 221
  • Linz
  • Мнения: 11 619
И какво му е на количеството храна?...
Коментирахме го достатъчно, да не се връщаме пак.

# 222
  • Мнения: 2 556
Аз например съм супер разсеяна и никога не бих могла да знам точно какво количество храна сме изяли през седмицата, даже се учудвам как хората знаят

# 223
  • Мнения: 0
каква изненада и ние живееме в нюрнберг    Laughing
незнам дали добре познаваш града, ние със жена ми живееме точно до езерото в центъра, даже имаме изглед от хола към езерото,
казва се вьордер зее, може би се сещаш за новите кооперации тия където поминалата година ги построиха.

 Grinning

# 224
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Аз например съм супер разсеяна и никога не бих могла да знам точно какво количество храна сме изяли през седмицата, даже се учудвам как хората знаят
Аз както писах вече пазарувам веднъж седмично (през седмицата купувам само хляб и вода) и няма как да не знам.

Общи условия

Активация на акаунт