Всяка вечер ли къпете бебето?

  • 11 959
  • 160
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 748
не, излишно е. къпя ги 1 - 2 пъти в седмицата. Peace

# 46
  • Мнения: 153
Всеки ден го къпя- от глава до пети. Случвало се е да пропусна- ако спи или е болен.

# 47
  • Мнения: 955
До скоро го къпехме всяка вечер, но от както дерматолог ни посъветва го къпим през ден. Разбира се задължително мия лицето гушката, ръчичките и дупето сутрин и вечер Peace

# 48
  • Мнения: 494
Ние къпем почти всяка вечер, но в болницата ми казаха, че и веднъж на 2-3 дни е достатъчно стига да подмиваш дупето всеки ден. Не се шашкай

# 49
  • Мнения: 1 174
Не. В седмицата един два пъти. Все пак по 4-5 пъти на ден му мия дупето при смяна на памперс. Излишно е да го къпя накрая. На сутрешната смяна на памперса обтривам лицето, вратлето и ръчичките с памуче, напоено в топла вода, а дупето измивам в легенче. Не го разсъбличам целия, а само ританките махам и разкопчавам бодито. После намазвам с лосионче или олио. То това си е почти къпане, ама става по - бързо и не се притесняваш с ванички, кърпи и т.н.Когато детето е малко и не се цапа не виждам смисъл, а за удоволствието от къпането - като почне сам да седи във ваничката, ще го оставям да си пляска във водата ако му харесва и по 3 пъти на ден.   bath1

Последна редакция: ср, 28 яну 2009, 19:13 от rosy_bosy

# 50
  • Мнения: 2 374
Като бебе я къпахме всеки ден,сега през вечер цялата иначе дупето и мия всеки де без пропуск.

# 51
  • Мнения: 1 195
Не го къпя вечер, защото иначе няма заспиване. ooooh!
Къпим се на обяд. А дупето мия на всяко сменяне на памперса  Peace
Флавата сега я мия през ден два, иначе през лятото се къпехме всеки ден че понякога и по два пъти Simple Smile

# 52
  • Мнения: 2 013
Да,всяка вечер я къпем.

# 53
  • Мнения: 6 441
До 7-8 месец всеки ден(но хванахме и лятото през този период).
Сега косичката я мия 1 на седмица.Дупето всяка сутрин.Тялото през 2-3 дни. Peace

# 54
  • Мнения: 200
До три месеца  вечер я къпех цялата , а сутрин без главата, след това само вечер и вече е през вечер .

# 55
  • Мнения: 46 508
... Като новородено къпехме през 1-2 дни, ежедневното къпане маха естествения защитен слой и кожата става податлива на възпаления.

Като порасне и заякне детето, започне да се цапа, поти и пипа всичко, тогава къпането става всекиднвено.

Не го разбирам това 1-2 годишно диване, цялото овъргаляно в мърсотията навън, вечер да си легне некъпано, а бебето на един месец, чиято кожа до сега не е виждала въздух и то цял ден си е лежало в чистото си креватче/количка, да се къпе задължително.

Само да кажа, че в началото по стар български обичай го превехме всеки ден, докато кожата й започна да става на сухи участъци, уплашени, че е алергия отидохме при педиатърката, която даде съвета за разреждане на къпанията, както в е белите страни.

а вие всяка вечер ли се къпете ?!

Да.
Но пък и всяка вечер пия ракия, щом караме на на принципа, както аз, така и детето - дали и на нея да давам Thinking



# 56
  • Мнения: 37
  Ние не сме пропускали баня никога от както се е родила..., но за нея винаги е било голям кеф и нямаме реакций....инъче и аз бих се позамислила... Grinning

# 57
  • На топло...
  • Мнения: 584
Не! 

# 58
  • Мнения: 1 763
До 5 месеца го къпех през ден-два. Беше ме страх да не му направя някакви кожни проблеми, за които бях прочела, че е възможно да се получат при ежедневно къпане. После дойде лятото, той започна много да се поти и започнах да го къпя всеки ден. Вече е голям и естествено има ежедневни бани, но косата мия през ден-два.

# 59
  • Мнения: 5 577
Ние къпем всяка вечер, с една цел - да се измори и да заспи.

Общи условия

Активация на акаунт