ПЛЕВЕН - 81

  • 14 912
  • 292
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 248
Влизам само да ви пожелая хубав ден! Ще чета по-късно, че съм затрупана с работа.

# 16
  • Мнения: 50
Забравих да напиша  най- лошите последствия от този метод за приспиване ,Боби започва да реве ,само като угася лампата и сякаш го е страх да не го оставя ,въпреки ,че съм в стаята. Надявам се да отмине това ,Кой ме би по главата да го мъча doh

# 17
  • Мнения: 1 951
Моите притеснения от предстоящото отделяне на Митко в собствена стая нарастват. Така ми е мъчно. Милия...досега си спахме 3-мата в една стая, но 4-ма ще е голям купон, а и невъзможно. Така, че избор нямаме.
Уфф, толкова съм смотана. Както казваше педагожката в яслата "Вие момчешките майки сте склонни да ги превръщате в глезльовци най-безропотно". Права ще се окажа жената  Laughing

# 18
  • София
  • Мнения: 9 857
Дикси,имаше една много хубава тема на Белинда точно по твоя проблем.Тя беше бременна и се притесняваше от предстоящото отделяне на голямото в стая.Потърси с търсачката,много ще ти е полезна.
Иначе аз неведнъж ти казвах-не се настройвай така и не драматизирай. LaughingДетето ще има свое си царство,ще се чувства значимо и голямо.Освен ако ти с твоите притеснения/нормални всъщност/ не настроиш детето . Hug
Оказва се,че да си намериш свестен педиатър в Сф е мисия невъзможна. Rolling EyesИмах препоръки за няколко от Люлин,всички обаче са препълнени с пациенти и ми отказаха.Имам препоръка и за педиатърка във Военна болница,няколко препоръки всъщност имам за нея,жената ще ни вземе само защото нейни пациенти са ни я препоръчали.иначе и тя е пълна.Как ще пътувам до ВМА при нужда.... Crazy ooooh!

# 19
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
Моята сестра приложи подобен метод на племенничката ми.От някаква книга чепри информацията,за моя изненада,успя
почти веднага,имало е малко рев по 5мин. само първите два дни.Елиза заспива и спи сама  в стаята вече повече година,без
проблеми,изключват се случаите когато е болна.
За разлика от нея,аз не бих приложила такъв метод на Меги,даже от както и махнах биберона спи при нас на спалнята.
Вечер докато заспи,задължително трябва да я гушкам.

# 20
  • Мнения: 248
За спането в отделна стая мисля, че самото дете си показва, когато е готово.
Теди беше на 4г. когато един ден заяви, че иска да спи сама и вече е голяма. Вечерта легна и си заспа. Аз не бях подготвената за това - цялата нощ не спах и притичвах да я видя. Детето си спеше спокойно. За Ники съм споделяла и преди. С ремонта на детската стая и покупката на новото легло той съща каза, че вече ще спи отделно от нас. За разлика от сестра си, той не искаше да заспи сам и седях при него докато заспи. Нощем ме викаше по няколко пъти, но не е изявявал желание да се върне при нас.

# 21
  • Мнения: 1 951
Кой, аз ли? Невъзможно  Mr. Green

# 22
  • София
  • Мнения: 9 857
Дикси,казах ти го с най-добри чувсва,нали не се сърдиш Hug.
Ми аз не съм от майките,дето изцяло се водят от децата.Бубка беше на 4г ,а Мими на 7месеца,като ги отделих вете заедно в стая.Те проблеми от това нямаха,аз не спах няколко нощи от страх.И сега понякога искат да спят при нас,аз се съгласявам един път,друг път не се съгласявам,зависи от ситуацията.За мен е незадоволително децата да спят при родителите си до 5-6години и нагоре.Освен ако апартамента е съвсем малък.
Децата като ги отделихме започнаха да спят много по-спокойно,сутрин спяха до по-късно,а и нашият "семеен" живот се подобри. Mr. Green Blush Laughing

# 23
  • Мнения: 2 111
Този метод е за големи деца.Бебе не би разбрало какво се иска от него.Въобще не мисля скоро да отделям Симона в друга стая,може би чак след третата годинка.
На мен този метод просто ми даде идеята как да науча Симона да спи в леглото си,а не в количката.Угасих лампата,целунах я,сложих я в леглото и си легнах и аз.Не е ревала,просто се въртя и след 15 минути заспа.На вторият ден вече заспа след 5-10 минути,разбра какво трябва да прави.Но все пак беше на 1г.1 месец,а не бебе.

# 24
  • Мнения: 22 430
Калина в началото си спеше само в леглото. Всъщност до 1г не сме имали никакви проблеми, не сме я взимали при нас на спалнята.
Заминахме на почивка и там нямаше как, спеше между нас на спалня (защото ме домързя да взема сгъваемото легло). И от тогава като започна, все искаше при нас, дереше се от рев нарочно по 1ч сигурно, за да я вземем. После пак заминахме на почивка след месец и пак спеше между нас.
И оттогава заспива на спалнята и аз после я местя в леглото. Някой нощи си спи само там, в други се събужда и я местя пак при нас. Пробвах 2-3пъти да я оставя там да си реве, но след 1ч рев ми омръзна.
Смятам, че аз съм си виновна, защото до годината не ми е правила подобни номера. Сега вече доста разбира, ние и позволяваме и тя си се лигави колкото може.

# 25
  • Мнения: 2 556
Нашите си имат и сега детска стая, но Габи заспива преди 9 вечерта, а Кари след 11, как да легнат двамата заедно? Габи си заспива без проблем в детската, а Кари почти винаги е при нас и купонясва до късно. За разлика от повечето родители обаче аз нямам нищо против - супер приятно ми е да си е при мен детето и изобщо не ми пречи да заспим заедно, толкова е сладка, а и тя иска с мен да си заспива. В смисъл аз не копнея за деня, в който детето ще ляга и ще заспива само - това е неизбежно така или иначе, Габи вече грам не търси родители, за да си заспи, но докато са мънички, и двамата не са оставяни да заспиват сами.

# 26
  • Плевен
  • Мнения: 239
Green eyes, много е сладичка Ани. Heart Eyes
Ние отделихме Люси към 3-тата годинка някъде. Отначало стоях при него докато заспи,даже доста време, после му казах,че вече е голям и големите деца сами заспиват. Естествено на отворена врата. И до сега е така. Ако я затворим  преди да е заспал почва да писка. Simple Smile
Иначе аз сложих в стаята му от светещите лунички,звездички разни да не му е съвсем тъмно. Не че много светят. Ама се залъгва. Mr. Green

# 27
  • Мнения: 1 951
Валенце, убих се да я търся тази тема и не можах. Прерових една по една 64-те страници в Нашите деца и нищо. Ако знаеш как точно да я търся помагай.
И аз не копнея да отделям Митко, много ясно. Но няма как да спим и с него и с бебето. Та затова ще спи в неговата си стая. В тази, в моято един ден ще се пренесе и брат му  Laughing

Забравих да кажа , че Ана е голяма красавица! Green eyes, да ви е здрава и добричка!

# 28
  • Мнения: 50
На нас ни е трудно самото заспивне нощем , особено сега след като му нахнах и късното хранене ,само се чудя с какво да го залъжа.Ще му взема някое чайче на Хип ,ако сте давали на малките ,кажете кой обичат най-много. Но и преди превеше така ,яде в 11 и до 1-2 няма заспиване - Плаче ,като го взема на ръце  да го гушкам и люшкам почва да се гърчи и реве,трябва да се е е поизтощил от реването ,за да може да е спокоен като го гушна и почна да му пея,на леглото като го оставя почва да реве повече . Мъка ми е като стане време за лягане.При мен е спал 2-3 пъти ткакто се е родил ,и така съм пробвала-не става ,рев. Тази нощ го приспах на ръце и се буди на 3 часа ,а като пореве повече сам и спи повече.Не искам да го тормозя .Незнам как да постъпя.

# 29
  • Мнения: 2 111
black_cherry,пробвала ли си да го люлееш в люлка докато заспи и после да го пренесеш в леглото.
Ние си взехме люлка като беше на 5 месеца Симона и до 1 година заспиваше само с люшкане в нея и после я пренасях.Успокояваше се от люшкането и ми беше много полезна.Тя всъщност на ръце никога не е приспивана,защото е свикнала с люшкане,първо в количката,а после като порасна-в люлката.При нас на спалнята съм я взимала,но тя не иска да спи,върти се,обръща се,но не може да заспи.
Не го оставяй да плаче много,защото от много напъване като плаче се получава херния,така май бях чела.
На твое място бих пробвала нещо хомеопатично за сън,да не се мъчи детето,а и ти.

Последна редакция: ср, 28 яну 2009, 13:09 от erota

Общи условия

Активация на акаунт