движенията на бебо в 27г.с.

  • 7 085
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 482
Търсих но не намерих такава тема.Ако има моля да ме извините Praynig
От два дни усещам бебо по-рядко и доста по слабо.Първо си помислих,че пак се "хвърлям"
в някви филми,но днес не издържах и отидох на лекар.
Гледаха го на видеозона,нищо не видяха.Не мърдаше наистина, и за това го слушаха на
тахограф.Сърцето му биеше със 150 удара в минута.Лекарката каза,че това е неговата сърдечна дейност
защото е много бърза, и не може да е моята.
Пита ме дали пия нещо,на което и отговорих "МАГНЕРИЧ" и НОШ-ПА.
Каза,че е от това... Shockedбебетата се "успивали" от магнезия.
На някоя от вас случвало ли  и се е?Доста съм притеснена.Колко трябва да рита бебето в
тези седмици?

# 1
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
Щом има сърдечна дейност всичко е наред. Моята мишка хич не беше по движенията. С дни не съм я усещала и се скъсвах да я побутвам, разклащам - нищо. Беше си поспаливичка, за разлика от сега  Grinning

# 2
  • Мнения: 494
Аз по време на бременността пиех само витамини и желязо и бебето ми доста риташе. Ако искаш да ритне пий сок от портокал. Това ми го каза моя гинеколог, след една чаша и 10-15мин почва да рита. Не знам на какво се дължи, но при мен помагаше, като не съм сигурна, че е ритал и пийвах сокче Simple Smile Но щом са ти казали, че всичко е наред не се притеснявай, или пък спри това лекарство ако можеш.

# 3
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
ALFI ме подсети с нейния пост, че тук една позната ми каза, че в болницата като отидеш и кажеш че не усещаш бебето първо ти дават някакъв сок, по твой избор, но важното е да е много студен - от хладилника. Тя ми каза, че действало безотказно и бебето се размърдвало след малко. Явно усеща студеното някак си.

# 4
  • Мнения: 1 482
Днес всичко е наред Heart Eyesрита момчето отчетливо,но обърнах внимание.
Станах закусих и бебо се размърда Grinning,изпих си хапчетата и зачаках...
риташе си до към 15-20 мин. и спря.Явно може и от хапчетата да е,те започват да действат
към 20-тата минута някъде.

Но ще пробвам това със сока,само да си взема "Талцита"за да не умра от киселини Laughing
Много благодаря момичета за малката,утеха която ми донесоха думите ви  bouquet
Ако не полудея,до раждането добре ще е Crazy

# 5
  • Мнения: 42
здравей, случва се понякога беб4о да е по-спокоен и това, че го пиша не означава, че и аз не съм се тревожела в тези моменти. На мен ми се е случвало един ден да е много спокойно, а на другия ден сякаш си наваксва и така няколко пъти. Това за магнезия има логика, тъй като магнезия има успокояващо действие и  го изписват и при нервни разтройства, така че какво остава за 1 бебе. Може да изпробваш да си починеш 1 ден от магнезия и да провериш. Моята лекарка ми предписа магнезий и желязо по 1 на ден, ей така сякаш профилактично, не че имах някакъв проблем и аз реших да поразредя приема през 1 или 2 дни, за да не прекалявам с хапчетата все пак, колкото по-малко, толкова по-добре. Успех на теби и на бебчо.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 476
Напълно е възможно да я успиват тия лекарства, щом пулса е добре, значи е ок бебчето  Hug

Щом има сърдечна дейност всичко е наред. Моята мишка хич не беше по движенията. С дни не съм я усещала и се скъсвах да я побутвам, разклащам - нищо. Беше си поспаливичка, за разлика от сега  Grinning

И моята така беше...голяма заспа в корема, дълго не съм я усещала /да спомена само, че нямам наднормено тегло/, но ела я виж сега, не мога да я накарам да заспи  Laughing

# 7
  • Мнения: 1 512
Ако не полудея,до раждането добре ще е Crazy

Я по-спокойно,недей с такива мисли.А щом като лекарката мисли,че е от хапчетата ако има възможност ги спри.И без паника,наслаждавай се на коремчето си и леко бременеене.Когато родиш ще се смееш сама на себе си за тези мисли.

# 8
  • Мнения: 466
Напълно те разбирам , защото и аз ставах нощно време специално да го събудя ако не ме рита   Mr. Green , милото - като си помисля как съм го юркала  Shocked . Та искам да те посъветвам , наистина не си мисли глупоти и карай по - ведро , че като се роди бебето и ако спи като моят син  Mr. Green ....

# 9
  • Мнения: 9 973
наистина има дни,в които бебето е по-спокойно

# 10
  • Мнения: 521
Ми те са с харектери още от сега.И аз пих магнезии ама си риташе.И изобщо не мога да го хвана на какъв принцип рита-сутрин вечер ,когато си иска без всякаква зависимист  Thinking

# 11
  • Мнения: 1 763
Аз не съм пила магнезий и бебето ми почти не риташе през цялата бременност. Някъде в седми- осми месец се случи за три дни да не го усетя нито веднъж. Ходих на лекар и се оказа, че се е обърнало с краката надолу и затова не го усещам. След известно време си се обърна както си трябва, но продължи едва-едва да ме побутва. Веднъж, когато преносвах и бях на запис на тоновете, беше "заспал" според думите на акушерката и ме кара да се въртя и да си масажирам корема, за да се разбуди.

# 12
  • Мнения: 98
Мисля,че всяко бебче си е индивидуално и не трябва да се шашкаш,щом си има нормална сърдечна дейност.При мен движенията на бебо зависят от моята активност-когато чистя от сутринта до вечерта,или ако имам гости и бебето направо танцува в корема ми.Когато ми е по-спокойно, и при него е така.

# 13
  • София
  • Мнения: 5 079
Пия магнерот 3*1 и ношпа по същата схема, не съм усетила да се успива от това моята лудетина. Heart Eyes

# 14
  • Мнения: 1 629
за първи път чувам. Вместо магнерич можеш да пиеш Магне Б6 аз него го пих плюс но-шпа и нямах такива проблеми. Thinking

Общи условия

Активация на акаунт