Киселото мляко

  • 1 266
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 669
Моята дъщеря е на 11 месеца. От съвсем скоро яде кисело мляко, но отказва да го пие  от шишето. При вида на шишето очакванията й са за МК. Иначе чисто, нерезредено и неподсладено или с бисквитка с лъжичка.

# 16
  • Мнения: 48
Дъщетя ми беше на 10 месеца когато тотално отказа да пие Ам вечер. Какво ли не опитах- смених АМ , шишето, но не и не детето просто се отвращаваше от вкуса на АМ. Интересното беше че сутрин към 6 се будеше - давах и АМ и нямаше проблем изпиваше си цялото шише , но през деня и ве4ер тотално го отказваше. Така след около седмици отчаяни опити започнах да давам вечер кисело мляко с настаргана бисквитка слагах малко вода   ако млякото е гъсто ( захар не сам слагала) давах и го не от биберон а от шише с твърд накрайник ( Sippy Cup) Сега е на 1 година и 6 месеца и продалжава ве4ер да си го пие. През деня минахме на прясно мляко когато стана на 1 година и 2 месеца . Добавям АМ само в кашите.

# 17
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Аз давам от 7 мес точно по същата причина - отказаха АМ. Аз не го разреждах защото идеята беше да го ядат с лъжица, че биберон не искаха. Но ако предпочита шише нищо не пречи да го разредиш. За захарта, аз не слагам, но слагам бисквити. Според мен опитай първо без захар, ако не го иска така тогава слагай.

# 18
  • Мнения: 27 524
Много е рано за кисело. Опитай с друга марка АМ, слагай по лъжичка ароматна и сладка каша в млякото, опитай с готовите течни каши на Нестле /Криско отказа на 8м АМ и после още 8 откара на течните каши/, смени биберона... не бързай с киселото, преди да сте опитали и други варианти  Peace

# 19
  • Мнения: 36
Казвате,че 7 мес е твърде рано за кисело мляко, а моята зълва ме посъветва да дадавам разредено с вода и малко захар.Можете ли да си представите.Ние сме едва на 3.5 мес и сме само на АМ.Като я чух направо се изумих.Тя давала на нейното от тази възраст/а то е вече на14 год./.

# 20
  • Мнения: 27 524
Е, да, това със свекървите/майките и старите им знания и представи за нещата е общо взето повсеместно  Grinning Не й се сърди, тя не знае, но просто не позволявай да те убеждава в тези неща  Simple Smile

Майка ми също врънкаше за сок от ябълка и морков още в първия месец и въпреки, че категорично забраних ме изчака да изляза и го напои с 30мл сок и после ми обясняваше как детенцето умирало за такова сокче. Нали се сещате после какво последва  Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

# 21
  • Мнения: 1 669
Има и нещо друго... Преди години киселото мляко е било истинско кисело мляко. Сега можеш да го държиш с дни и нищо да му няма - т.е. бъкано с консерванти. Аз също съм отгледана с кисело мляко - купено от магазина, но това е било преди ехееееей години. Wink

# 22
  • Мнения: 27 524
И това е така, да, но все пак и истинско кисело мляко пак не е подходящо за бебета  Peace

# 23
  • Мнения: 9 973
Аз не съм слагала захар в млякото,разреждах на око.
отначало слагах по малко захар и постепенно спрях

# 24
  • Неизживени спомени
  • Мнения: 488
Какво казва лекарката Ви,едва ли ще е проблем да му даваш кесело?За предпочитане е да се разрежда,тъй като е по-маслено и бебчетата се запичат PeaceАко имаш възможност да квасиш,още по-добре.(аз използвам прясното на Верея 3.6%)Но най-дабре се консултирай с педито Peace Peace

Общи условия

Активация на акаунт