Хотел Елица в Албена

  • 2 491
  • 4
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Моля, ако накой е ходил в хотел Елица в Албена през последните 5 год да сподели впечатления.

# 1
  • Мнения: 2 175
По-точно какво те интересува?

# 2
  • Мнения: 683
Моля, ако накой е ходил в хотел Елица в Албена през последните 5 год да сподели впечатления.

Ни е ходихме лятото на 2008 г. от средата на юни. Хотелът е тризвезден, не е луксозен, но си има всичко необходимо, чисто и поддържано е. Стаите обаче не са големи, но общо взето на повечето хотели по плажа са малки, хотелите са строени по соцвреме и са еднотипни. Басейните са хубави - има 2 детски и 1 голям, но ние само веднъж-два пъти ги ползвахме. Храната беше добра и разнообразна, плодове имаше много и всякакви на обед по 2 супи, печено, готвено, скара, по 5 вида салати, мляко - кисело и прясно, компоти и пр. общо взето нищо не ни е липсвало. Е винаги има какво още да се желае и някой с намерение да се заяжда все ще намери за какво. Виното беше хубаво, единствено безалкохолното им не струваше. Алкохолът - български, ама и ние освен мента, водка и бира друго не пием. На бара на басейна работеха много приятни момчета, видеха ли българи много се радваха, на на нас ни сервираха коктейли, без да сме поръчвали с цветовете на българския флаг и въобще бяха много мили. На междинните хранения имаше картофки, пици, наденички, разни кюфтета, сладолед, плодове, шоколадови бисквити, абе гладен няма да останеш. Храна имаше достатъчно. Може би като недостатък мога да отбележа, че ресторантът не беше климатизиран, иначе във стаите има климатик. Нашата камериерка беше много свястна, чистеше редовно и ни сменяше кърпи и чаршафи. Аз лично съм доволна както от хотела, така и от персонала.  Peace
Около хотела е тихо, докато към четиризвездните хотели има няколко лунапарка и там е доста шумно вечер. Ние бяхме в стая с изглед към морето на 8-я етаж и вечер се чуваше само морето, изгледът от терасата е много хубав. Има 3 асансьора и не се чака. В хотела най-вече имаше немски пенсионери и руски семейства с деца, и румънци, но по-малко. Нямаше шумни компании, които вечер да вдигат дандания.
Ето и няколко снимки: http://www.limpa.bg/show.php?id=593671; http://www.limpa.bg/show.php?id=593663;  http://www.limpa.bg/show.php?id=593672; http://www.limpa.bg/show.php?id=593673 - имам много повече качени, но другият ми сайт в момента е заключен и не мога да ти пратя линк за него.

Последна редакция: ср, 28 яну 2009, 13:39 от mama_na_vale

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
mama_na_vale  мерси за изчерпателния отговор. magarence ами тове ме интересува - храната, чисто ли е, тихо ли е. Предлагат ли детско меню също ме интересува, че ние ще сме на 1,5 год като ходим. И също дават ли кошари?

# 4
  • Мнения: 683
mama_na_vale  мерси за изчерпателния отговор. magarence ами тове ме интересува - храната, чисто ли е, тихо ли е. Предлагат ли детско меню също ме интересува, че ние ще сме на 1,5 год като ходим. И също дават ли кошари?

Има детско меню и доколкото знам дават кошари, но за това все пак попитай. Ние резервирахме през Астрал холидей и като платиш до 31 май ползваш 10% отстъпка, иначе резевирах още от март срещу 300 лева, но с уговорката, че до края на май може да променя датите на резервацията в рамките на 1 седмица и ми казаха, че може. Ходихме от 25 юни до 3 юли и уцелихме много хубаво и топло време, притеснявах се водата да не е студена през юни на северното черноморие, но нищо подобно. Дори впоследствие разбрах, че юли имало някакво течение и водата станала много по-студена, така че относно времето явно си е до късмет.
Но за резервацията е добре да помислиш от по-рано, особено ако държиш на хотел на първа линия, а  щом ще сте с малко дете това е идеалният вариант, за нас беше много удобно, като се има предвид, че сина ни е голям инат и ходенето с него където и да е, е голям проблем, така поне не се налагаше да го влачим постоянно от хотела до плажа, до ресторанта и пр., наистина е удобно, когато всичко ти е под носа.  Sunglasses

Общи условия

Активация на акаунт