ЯНУАРИ не остана, скоро всяка тук ще бъде мама!

  • 10 136
  • 185
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 861
Честито и на Бубченцето!!!

Момичета, свърши голямото чакане!!!
Вижте какво ми пише в статуса на документа в НОИ.
Актуален статус на документа: По случая са започнали плащания
Утре ще има парички Grinning Grinning Grinning Grinning Grinning

# 31
  • Мнения: 429
Сиси, няма лошо, че говориш от името на двете...това си е самата истина!!!
Бръм, аз покрай моите драми с кърменето разпитвах доста за съхранението на кърмата...мнения много! Аз следва това, което ми каза д-р Попиванова (тоав е лекарката от кабинета по кърмене в Майчин дом). Тя ми каза, че мога да съхранявам замразена кърма до 6 месеца, но  не трябва да има повече от 4-6 часа от изцеждането до замразяването (а аз в началото събирах по цял ден и тогава замразявах...). Каза да я размразявам на стайна температура и да я използвам възможно най-бързо...
Аз точно размразих едно контейнерче, но ти сега ме вкара в чуденка  #Crazy

# 32
  • Мнения: 3 861
хайде бе, какви ги говорите, аз друга помпа си купувам само и само да мога да се цедя по качествено и да замразявам, а вие сега не трябвало...в петък сме на консултация и ще питам педиатърката...

# 33
  • Мнения: 387
ама защо се цедите...мойта сладуранка ме изпразва почти цялата...после яде от другата и така ги редувам...но не се доизцеждам...само ако много ми се е втърдила гърдата и Катерина още не се е събудила...ние днес будувахме от 11 до 18ч с малки заспивания...и от тогава спи като къпана...чакам я уж всеки момент дасе събуди, ама да видим..

# 34
  • Мнения: 19
относно замръзяването  и размразяването,аз не знам кога ще ми трябва точно  допълнителна кърма,че да я размразявам преди това, ами ако съм  я размразила ,а кърмата не ми трябва ще трябва да я хвърля,а не искам,имам си малко складирана във фризера и малко  в хладилника.За съхранението на кърмата се водя по таблицата от библиотеката в кърмаческия и не знам дали  е добре,но няколко пъти съм давала кърма размръзена и притоплена  на водна баня и сме нямали проблеми.

# 35
  • Мнения: 3 861
ама защо се цедите...мойта сладуранка ме изпразва почти цялата...после яде от другата и така ги редувам...но не се доизцеждам...само ако много ми се е втърдила гърдата и Катерина още не се е събудила...ние днес будувахме от 11 до 18ч с малки заспивания...и от тогава спи като къпана...чакам я уж всеки момент дасе събуди, ама да видим..

И аз така процедирам по принцип, но искам да имам и замразена за всеки случай. Ето днес имах работа по администрации разни, е полудях, търчи, бързай...шофирах като луда в това лошо време за да успея да се прибера за следващото хранене. Ако имаше във фризера е друго. Митко вади и и дава, а аз си върша работата спокойно.

# 36
  • Мнения: 656
Лорини, аз цедя, за да стимулирам.. не ми е много кърмата, а Калоян тр да яде...не че има особен ефект де...

# 37
  • Мнения: 19
ама защо се цедите...мойта сладуранка ме изпразва почти цялата...после яде от другата и така ги редувам...но не се доизцеждам...само ако много ми се е втърдила гърдата и Катерина още не се е събудила...ние днес будувахме от 11 до 18ч с малки заспивания...и от тогава спи като къпана...чакам я уж всеки момент дасе събуди, ама да видим..

Според мен всяка кърмеща трябва да си има замръзена кърма,в случаи на: стрес и кърмата е спряла временно или драстично намаляла; в случай,че се наложи ходене по работа извънкъщи без дтетето,както при Копривка.
Ето например на мен вчера изцедената кърма ми послужи,защото бях на преглед заради конците,път до кабинета в двете посоки- 1 час и нещо,чакане в кабинета около половин час и то  станало врене за ново хранене,а детето беше огладняло докато съм чакала в кабинета ,а мъжа ми си го нахрани в колата докато ме нямаше.

# 38
  • Мнения: 854
Здравейте мамчета  Hug
Честито на новите ни мами   bouquet  bouquet  bouquet
Ние до сега не повръщахме, ама днес повърна 4-5 пъти  Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes дано не продължава така
Аз вече го слагам в коритцето на една стойка, не плаче, но още не му идва на акълчето да цапа с крачетата, стои като препариран  hahaha
Аз в началото замразявах, но ми се струва, че имам прекалено много кърма, а и нали имам проблеми с пролактина реших да не цедя, то сега стига като количество, защото през деня цедя а вечер го кърмя, ама при нас поне за сега такова чудо като отбиване защото давам шише и биба няма  Laughing

# 39
  • Мнения: 7
честити нови бебоции

момичета, само да се отчета, откакто сме изписани т.е. за 12 дни сме качили 500грама  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes  ихуууу; храним се на поискване и не иска да пие вода ; при мен кърмата се регулира и нямам нищо за изцеждане след хранене, камо ли да замръзя...

# 40
  • Мнения: 19
момичета, само да се отчета, откакто сме изписани т.е. за 12 дни сме качили 500грама  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes  ихуууу; храним се на поискване и не иска да пие вода

БРАВО НА ВАС!

А ти кърмиш ли ?

# 41
  • Мнения: 14
алекс термина ми е днес но никакви признаци

# 42
  • Мнения: 387
само на бързо да питам вашите мъничета по колко време ядат....катерина яде по около 15 минути... гърдата ми омеква хубаво... остава и за цедене по малко...но ми е интересно...по принцип кърмаа ми тече доста силно, та може би затова толкова бързо яде...



# 43
  • Мнения: 7
lorini нашата педиатърка каза да се кърмим не повече от 15-20 мин, в това време се нахранва , а от там нататък само задоволява инстинкта за сукане;
Аз давам и от двете гърди, педи-то ми потвърди, че е добре така, но това е при нас.

# 44
  • Мнения: 656
Всичко си е индивидуално, верно... Калоян тъкмо свикна да се храни за около 30-40 минути, което си беше рай направо (по едно време ядеше по час-час и половина..), но сега с този рефлукс времето за папкане пак се увеличи  Sad Изправям го много често да се оригва, а това си е една хамалогия...  ooooh! Ама днес поне само веднъж ми е повърнал, при това след шише  Heart Eyes (а му дадох, щот бях решила, че не му стига кърмата ми..). Ама като посвикнем пак сигурно пак ще спадне времето за манджата  Simple Smile

На мен лично педи ми каза, че мога да държа и по един час на гърдата.. ама това сигурно, щото е слабичко мойто дЕте...

Хайде, лека нощ!  Hug

Общи условия

Активация на акаунт