Кога спряхте да стерилизирате за бебо?

  • 9 717
  • 150
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 236
Ами към 3-я месец разредих стерилизацията! А и честно казано не съм голям привърженик на тази пратика! Според мен има смисъл от нея, ако шишетата и другите прибори се стерилизират след ВСЯКА употреба, иначе 1 път седмично, дори 1 път дневно няма резон, ефекта е почти нулев. Миене с топла вода, четчица и така Peace

# 16
  • Мнения: 591
Аз скоро спрях. Само мия с препарат и топла вода, и така Simple Smile

# 17
  • Мнения: 2 149
Първите 4-5 месеца стерилизирах стриктно,после само хубаво измиване с топла вода,сапун и четка Peace

# 18
  • Мнения: 15 379
Стерилизирах до 6 месеца, после вече е напълно безмислено, пролазват и започват да слагат всичко в устата си... Grinning

# 19
  • Мнения: 428
До четвъртия месец. Сега мия всичко с вряла вода.

# 20
  • Мнения: 24
До четвъртия месец , а сега мия с препарата на Бочко и топла вода .

# 21
  • Мнения: 107
До 6 месеца всеки ден, а след това на 2-3 дни веднъж.До навършване на годината мисля да продължа така.  bouquet

# 22
  • Мнения: 4 433
До 6тия месец.

# 23
  • София
  • Мнения: 3 271
След 2 месец

# 24
  • Мнения: 9 973
не съм,само новите изварявах

# 25
  • Мнения: 1 512
До края на 6 месец стерилизирах всичко след всяка употреба,но след това когато започна да пълзи и да пъха всичко в устата стерилизирам само 1-2 пъти седмично,като всяка вечер мия с топла вода и веро шишетата, а лъжичките и купичките естествено след всяка употреба.

# 26
  • Мнения: 27 524
Никога не съм започвала  Grinning
Не виждам никакъв смисъл в тази процедура. След излизането на бебето от корема е приключено със стерилната среда. Да не би легълцето, ти или дрешките му да са стерилни?  Wink

# 27
# 28
  • София
  • Мнения: 95
вече четвърти месец стерилизирам преди всяко ядене -помпа, шише, силиконово зърно и ако му давам сок - лъжичка.Не ми пречи, имаме стерилизатор на авент и става за минути.

# 29
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
По съвет на педито спрях на 3 навършени месеца.

Общи условия

Активация на акаунт