Съвет: развод; второ дете

  • 4 737
  • 48
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 588
catnadeen, аз обикновено съм съгласна с теб, но в случая не съм. Няма по-голям дар от живота! Детето все някога би разбрало, че се е появило, защото майка му много е го е искала, макар и да не е плод на голяма любов между двама души... То колцина са плод на ГОЛЯМАТА ЛЮБОВ, траяла цял живот...

Ако една жена (без деца) копнее за дете, ти би я разбрала и би й дала подкрепата си, нали? Ако една жена с едно дете копнее за още едно дете, защо да не получи подкрепата ни? Животът е толкова много повече от дребните подробности в него, като например живее ли детето в семейство с двама родители... Не че подробностите не са важни... и веднага ще напиша, коя от тях е най-важната - детето да бъде обичано...

Просто си помисли, ако ти не се беше родила, защото майка ти беше решила другояче или баща ти не те беше искал... Светът щеше да бъде друг без теб, бъди сигурна!

Последна редакция: чт, 19 фев 2009, 16:46 от Мария

# 46
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
не знам, МАрия
живота е твърде жесток по мое мнение да обричаме на трудности някого само защото сме го искали...
моя мироглед е такъв...
не налагам мнение, но не виждам защо ДЕТЕТО трябва да е САМОЦЕЛ...БРОЙКАТА деца...
мечтата да имаш бебе е ясна...но бройкат - това вече ми е непосилно да го разбера
за мен живота никога не е бил САМОЦЕЛ...
никога не съм считала че трябва да се има дете НАВСЯКАЦЕНА...разбираш ли?
за мен нищо не е оправдано когато е НА ВСЯКА ЦЕНА.... нищо и никога....
но това е моето кредо в живота - и просто тук виждам за себе си следното : една жена, не успяла в любовта и семейството си така както е мечтала...отчаяна се съсредоточва над нещо дето е успяла - раждането и гледането на дете...
дали това ще я направи щаслива? сигурни ли сте?

аз преди време мечтаех за деца...да те са смисъла на живота ми, но се оказа, че въпреки всичко не са цялото онова нещо дето мислех и мечтаех....оказа се, че душата ми има нужда и от други неща и страда по тях...
понякога се лъжем какво щастие ще ни донесе тази или онази наша мечта...
това е....
ако споря е да пиомогна, защото ако жената после се разочарова...ещ е късно ако е разбила брака си....

# 47
  • Мнения: 18
catnadeen, не става въпрос за "на всяка цена". Виждам пред себе си два избора: да остана семейна и детето ми да има баща до себе си или да се разведа и детето ми да има братче/сестриче. Описала съм, че "баща до себе си" изобщо не се покрива с моето разбиране за връзка баща - син, затова и размишленията по втория вариант.

# 48
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
успех пак ще ти пожелая
просто аз съм страхлива и не бих рискувала, но от страх

Общи условия

Активация на акаунт