Как измисляте менюто за деня?

  • 4 523
  • 41
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Елин Пелин
  • Мнения: 276
Здравейте момичета!
Много се затруднявам с това готвене и най-вече с измисляне на разнообразна храна, която да става и за детето ми.
Как измисляте какво да сготвите?
Правите ли си меню?
Препоръчайте ми ястия, които готвите за цялото семейство.

# 1
  • на брега на реката
  • Мнения: 141
разглеждам  тук във форума и според наличните продукти решавам  какво да сготвя.  chef

# 2
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Честно казано каквото ми се яде....  Embarassed

# 3
  • Мнения: 27 524
Не го мисля, хващам нещо за ушите, което ми се яде или което искам да пробвам и го правя. Освен това не готвя всеки ден. Приятно ми е, но не можем да насмогнем с яденето.
Малкият яде с нас и готови месни пюренца, които облагородявам с жълтък и масло и подправки  Grinning

# 4
  • Countryside
  • Мнения: 11 626
Общо взето каквото ми се хапва, чета доста и по форумите, а и си купувам кулинарни списания, обичам да експериментирам. Понякога като остана без идеи се доверявам на милото  Mr. Green

# 5
  • Мнения: 3 623
Аз често се допитвам до съседката за разни вкусотии а тя е бивша готвачка Wink

Последна редакция: чт, 29 яну 2009, 11:50 от koki1

# 6
  • Мнения: 1 313
Отварям хладилника, виждам какъв ще ми бъде основният продукт и ако нямам собствена идея изписвам в Гугъл примерно свинско месо и си избирам някое ястие с красиво снимка.След това чета с какво е приготвено и нагаждам с каквито продукти имам, за сега се получават успешно нещата, а и книжки разни, аз си измислям разни неща....

# 7
  • Мнения: 3 413
менюто го измислям в "движение",според времето и продуктите,с които разполагам,ако нещо конкретно имам впредвид пазарувам предварително. Детето яде от нашата храна,в редки случаи и готвя отделно,например снощи пилешко с грах.

# 8
  • София
  • Мнения: 12 554
Здравейте момичета!
Много се затруднявам с това готвене и най-вече с измисляне на разнообразна храна, която да става и за детето ми.
Как измисляте какво да сготвите?
Правите ли си меню?
Препоръчайте ми ястия, които готвите за цялото семейство.

Измислям още когато пазарувам, за да знам какво да купя. Общо взето си правя менюто в главата за цялата седмица.
У нас са на почит манджите. Сухоежбина рядко се яде, както и пържено. Освен това не готвя всеки ден, защото няма как.
Тази седмица менюто ни е било - шкембе чорба, свинско с кисело зеле, пилешки сърца с гъби, лук и винен сос, зелен фасул със свинско и утре ще готвя ориз на фурна с месо. Изброените ястия са за период от миналата събота до днес.

# 9
  • Мнения: 800
когато знам какво ми се яде, е лесно  Mr. Green  затрудненията ми идват тогава, когато не знам , почват едни чудения, идва ми нещо на акъла, но после го отхвърлям, големи терзания.

Менюто зависи и от това колко дни остават до заплата  Laughing

# 10
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Това е всеобщ проблем. Аз лично съм си направила нещо като книга с рецепти на компютъра (на Word) в който съм си отделила хубави рецепти със снимки. Разглеждам го и като си харесам нещо, което бих яла и имам продукти го правя. Информацията се допълва постоянно с често ровене във форума. Снимката е задължителна така не се налага да чета всичко, разлиствам докато нещо не ми хвани окото.  Twisted Evil Като съм на кеф импровизирам, като измислям разни манджи и съчетавам различни храни.

Забравих за детето...  ooooh! От както е станал на 8-9м. яде с нас, ние се храним здравословно така, че това ни помага. Не запържвам, не използваме много подправки особено пикантни, предимно пресни: магданоз, копър, риган и чубрица, червен пипер и сол това са основните. А и гледах храната да е съобразена с него (като избягвах пържените храни). Сега вече е по голям и нямам такъв проблем.

Последна редакция: чт, 29 яну 2009, 10:58 от Estell

# 11
  • Мнения: 852
разглеждам  тук във форума и според наличните продукти решавам  какво да сготвя.  chef



И аз доста често така решавам какво да готвя.

# 12
  • Мнения: 123
Събота и неделя се вихря здраво в офиса , да се разбира кухнята, да да има ядене поне до сряда. След това импровизирам в "движение" . Чета доста във форума, защото момичетата имат вкусни идеи и каквото ми се хапва ... го сготвям.

# 13
  • Мнения: 123
разглеждам  тук във форума и според наличните продукти решавам  какво да сготвя.  chef




Форумът е голяма работа!  Laughing

# 14
  • Мнения: 751
Каквото ми се прияде и го готвя. Crazy
Сега съм в едно деликатно положение,и ми се яде всичко,гледам да е разнообразна и полезна храна. Peace

# 15
  • Мнения: 4 496
Или си купувам продукти според някоя рецепта, която ми е харесала от форума, или си търся рецепта според продуктите. Доста често импровизирам, но пак с помощта на форума естествено...
Детето яде каквото и ние, а ако ще готвя нещо по- пикантно, за нея готвя отделно пак по някоя по- простичка и семпла рецепта. Пак от форума. Crazy

# 16
  • Мнения: 27 524
Форумът е голяма работа!  Laughing

Мъжът ми го е кръстил най-голямата мафия в България  Laughing

# 17
  • Мнения: 2 926
Нищо специално....каквото ми хрумне, само гледам да е разнообразно.

# 18
  • софия
  • Мнения: 2 140
Идеите предимно от форума ги черпя.

# 19
  • Мнения: 6 713
От форума чета, но често пъти се засичам, че все едно си знам и се въртя само около десетина рецепти - мусака, пиле с ориз и т.н. Иска ми се повече да поекспериментирам. Whistling

Също така предвиждам какво ще се готви, тъй като пазарувам за съответното ястие. Simple Smile

Бебка все още си яде бебешки пюрета, от 1-2 дена й предлагам наша храна.  Simple Smile

# 20
  • София
  • Мнения: 338
Когато мъжът ми ме пита какво ще имаме за вечеря  и след пет отхвърлени мои предложения и нито едно негово, обикновено ми казва  "еееее айде виж какво предлагат твойте "приателки" от форума и ми кажи , аз ще си избера"

# 21
  • Мнения: X
Обикновено каквото ми се яде или съм чула за нещо от някъде. В другия случай разглеждам форума и като си харесам нещо го готвя на следващия ден.

# 22
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Форумът е голяма работа!  Laughing

Мъжът ми го е кръстил най-голямата мафия в България  Laughing

Същата работа и при нас. Като има нещо да търсим и първо ми казва, я виж във форума кво викат мацките.

Иначе вдъхновя ме форума, списания, книги, предавания, продуктите в хладилника и фризера. Много е различно и според настроението действам. Понякога съм традиционалист, понякога ми се експериментира и така.

# 23
  • Мнения: 4 496
Форумът е голяма работа!  Laughing

Мъжът ми го е кръстил най-голямата мафия в България  Laughing

А моят го нарича "Женската мафия". Crazy Joy

# 24
  • Мнения: 930
по - желание на мъжа ми, че той е по-капризен в нашето семейство #2gunfire

# 25
  • Мнения: 9 973
от вечерта татито се развихря  с идеи Simple Smile

# 26
  • София
  • Мнения: 4 141
И на мен това ми е много трудно, да го измисля. Обичам да готвя, но за идеи трудно ми идват. За това и аз като повечето мами чета форума и то от доста време , но едва на скоро се престраших да пиша. Извинявайте за отклонението. Исках да кажа , че нито една рецепта която съм записала от форума не е била несполучлива. Моя мъж ме превъзнася, а аз съм горда с вас и произведенията Ви.  chef

# 27
  • Мнения: 6 461
Не ми е трудно ...
.....преглеждам форума, каквото ни се хапва или каквото сме готвили на работа  го приготвям и в кащи Grinning

# 28
  • Мнения: 223
според това, което ни се яде в къщи, според наличните продукти, по някоя рецепта от форума, различно;
но чак меню не си съставям, измислям си на момента, или според това, което домашните са поискали да сготвя Hug

# 29
  • Мнения: 940
Зависи какво ни се яде. Ако пък не ми се пазарува, отварям фризера и каквото намеря--това е.
Много идеи черпя от темите със снимки тук.

# 30
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 367
Не си правим меню,най-често редувам манджите по някакъв начин или в зависимост от това какво ни се яде пазарувам продуктите.

# 31
  • Мнения: 1 639
Винаги питам съпруга ми какво му се яде, рядко готвя нещо, което на мен ми се е прияло. Когато децата са у дома, готвя само това, което обичат те.

# 32
  • Мнения: 28
Питам детето какво иска + се старая да имаме две постни вечери и две рибни/морски вечери на седмица (това не се спазва често ... ), правя си списък с продукти и ги закупувам в неделя за цялата седмица. И естествено трябва да са такива, че да мога да ги сготвя след работа или да могат да престоят един ден (баници, пирожки, пити, ...). Периодично чета готварски книги, форума и гледам фуд канала или пък нещо харесам, което съм опитала навън, така че накрая готвя някаква смес от всичко:)). Обикновено е месо/риба с гарнитура и салата или пържени сини домати, чушки, пълнени домати, сърми (за постно) или супа. Винаги салата, много често маслини и често сирене/кисело мляко. За десерт плодове основно, за пиене кефир, соево мляко, ошав, ябълков сок. Напоследък започнах да правя сладкиши в събота, трябва да го спра ... За закуска каши. Обяд в училището/работата. Често в неделя пека хляб за седмицата.

# 33
  • Ст.Загора
  • Мнения: 677
 преглеждам форума или се допитвам до семейството , винаги готвя това което им се яде

# 34
  • Мнения: 2 803
преглеждам форума или се допитвам до семейството , винаги готвя това което им се яде
И аз така, но гледам да има в седмицата- два пъти седмично месо, варива като боб, леща, грах, веднъж седмично правя баница или нещо с яйца мляко, сирене. И гледам да вмъкна и рибата, но в къщи не е на почит за съжаление.

# 35
  • Мнения: 592
Измислям го с много мъка ooooh! ooooh! ooooh! - но гладни не сем останали Wink
по някога направо блокирам и тогава поглеждам тук за идеи.
Веднъж бях написала месечно меню. Подготвих го разнообразно, а така се подготвих и с пазаренето за месеца. 2-3 медсеца действа, даже още стои на вратат на хладилника. От време на време поглеждам и така се сещам за нещо забравено от менюто Peace

# 36
  • Мнения: 1 176
И аз като повечето от вас се затруднявам понякога с измислянето на менюто. Пробвала съм да си правя седмично, но се оказа, че така не ми е удобно. Един ден просто се ядосах, и седнах и написах един дълъг списък на всички ястия, за които се сетих и се харесват вкъщи. Когато се присещах и за нещо друго, просто добавях в списъка. От тогава често го поглеждам, когато нямам идея какво да сготвя. Оказа се, че така ми е много по-удобно. В списъка винаги  намирам нещо, което отдавна не съм приготвяла. Другото, което правя е да разгръщам готварската си папка. Принтирала съм си много рецепти от форума. Но в тази папка повечето рецепти са за питки, сладкиши, баници и разни неща, които са ме впечатлили.

# 37
  • Мнения: 50
Измислянето на меню не представлява голяма трудност за мен. Идеята със списъка на някои съфорумки много ми допадна и мисля да направя един и аз. Иначе всеки ден просто преценям какво не сме хапвали скоро и така го готвя.  chef

# 38
  • Мнения: 4 433
Каквото ми се яде и бам във фурната Simple Smile
Също разглеждам и тук за друго.

# 39
  • Мнения: 5 001
Не си правим меню,най-често редувам манджите по някакъв начин или в зависимост от това какво ни се яде пазарувам продуктите.
Peace Peace Peace Peace

# 40
  • Мнения: 229
Тъй като съм до обяд на работа докато се прибирам пазарувам,след това сядам на компюпъра докато си почивам-преглеждам любимите готварски форуми *2 са и вече започвам да готвя ,да изпробвам и рецептите от тях  .
И сега сме  на диета ,че от многото изпробвани рецепти качихме килограмите.

# 41
  • Мнения: 11 818
Аз първо се водя от това да разнообразявам максимално храната на дъщеря ми, следя менюто в детската градина и гледам да компенсирам като давам и приготвям повече полезности и редувам.
Разбира се понякога се вслушвам и в това какво на мен ми се яде, предвид и състоянието ми и какво обича съпругът ми, но това са глезотийки, а в ежедневието се придържам към горе споменатото.

Общи условия

Активация на акаунт