Защо има толкова злоба?

  • 4 480
  • 80
  •   1
Отговори
# 15
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Връзвай се, не пиши по форуми, проследи мъжа си....само не се самоубивай...или поне гледай първо да родиш.  ooooh!

# 16
  • Мнения: 2 716
Никога не съм се чувствала анонимна тук.

# 17
  • Мнения: 984
Кате, не съм ти попадала на темите, но задължитено е да знаеш, че ако говориш с хора в реалния живот по проблемите си, сама можеш да си избереш аудитория. Тук - хора всякакви, с комплекси, без комплекси, всеки влиза поради някаква причина. За някои е просто краста, за други работа, за трети - решаване на казуси.
Бъди това, което си и в реалния живот, само така хората постепено ще те приемат и разберат. А нали това е целта на занятието. Simple Smile Hug

# 18
  • Мнения: 660
Кати,да,права си има много комплексирани потребители във този форум,да когато си човек,а не тимирут,такива хора те дразнят страшно  много със злобните си забелжчици,подигравателното
съскане.Просто ги игнорирай,защото тука са намерили някаква сцена,но повечето от тях в реалният си живот,когато не могат да се скрият зад монитора на компа си са г-жа,г-н.г-ца НИКОЙ.Това не могат да го направят наживо,защо тук да не си помечтаят,че са звездите на деня.Пиши,и си изказвай мнението,никой няма право да ти забрани това.И знаете ли,когато се заговоря с някой за този форум,всеки се изказва доста негативно или казано  в прав текст,зависливи лелички се правят на оборотни в нет пространството... Wink

# 19
  • Мнения: 958
Аз също не мисля, че сме много анонимни. Има срещи, на които много потребители ходят, други си слагат снимки, трети колкото и да се стараят да са анонимни, рано или късно се изпускат за нещо, и някой познат ги разпознава.
Каква анонимност  newsm78
Имам приятели които познавам от форума, и няколко познати, че и роднини, на които попаднат случайно.  Mr. Green
За мен във форума няма нищо по-различно от реалният жиовт.
Просто отсявам това което ми е полезно и интересно, а това което не ми е, игнорирам.
И определено не се връзвам на заяждане или дразнене.
Не може да ме нарани непознат човек. Затова се чудя, че някои хора, приемат разни коментари, толкова навътре.
Всеки има право да си изкаже мнението.
А повечето теми в ДиС, започват с оплакване уж за олекване и подкрепа, и в момента в който се стигне до упреци, или изказване на несъгласие, веднага и самата авторка почва да се дразни, да се обяснява как не искала да каже това, ами еди кво си, и накрая се обижда. Ами не може всички да разсъждаваме еднакво. За обидите не коментирам и не употребявам, но и това се случва и в реалният живот се случва.
Предполагам, че никой не очаква форума да е някакъв виртуален рай, във който всички са добрички, справедливи, помагащи и разбиращи.

Живей си живота реално, а от форума взимай само това, което ти е полезно. Не позволявай да те обсеби.

# 20
  • Мнения: 15 619
Жени.  33uu
 К`во да ги правиш!

# 21
  • Мнения: 12 662
За мен във форума няма нищо по-различно от реалният жиовт.

Има, има. В реалния живот няма модератори. И не може да си изтриеш мнението или да го редактираш.

,да когато си човек,а не тимирут,

В София казваме темерут. Laughing

Последна редакция: чт, 29 яну 2009, 15:51 от Мадам Х

# 22
  • Мнения: 817
 Опс, грешка.

# 23
  • London, baby
  • Мнения: 800
Ох, злобата в тоя форум просто прелива. Зад маските кви змии се крият, оле майко.
katiado, теглиш им една майна на ум и продължавяш напред.  Peace

# 24
  • София
  • Мнения: 62 595
Катядо,

Според мен имаш твърде големи положителни очаквания от виртуалното пространство. Някой по-напред каза, че да пуснеш тема тук е все едно да застанеш на площада. Казваш, че в реалния живот никой не би си позволил да каже от втората приказка, че събеседникът му е досаден. Обаче в реалния живот не заставаш на площада да викаш на висок глас какви са ти проблемите, а търсиш някой близък. Преди време една съфорумка написа нещо, което много ме впечатли - когато си проснеш личния живот на площада нямаш основание да се сърдиш, че някой ти го е настъпил (с мръсните обувки, бих добавила аз). И преди да пуснеш тема помисли дали си готова да прочетеш всякакви мнения, половината от които най-вероятно изобщо няма да ти харесат. Както е една приказка, кажеш ли А, трябва да си готов да кажеш и Б.
Няма пълна анонимност, но зависи кой докъде е готов да навлезе в личните си проблеми. Най-много екшън става в темите за изневерите, защото и животът е такъв. Случва се да има злоба, но тя е точно толкова, колкото в реалния живот и обикновено е по принципни теми, а не толкова по лични драми. Забелязала съм, че когато наистина хората усетят, че става въпрос за нещо важно рядко си позволяват хапливи коментари. Но и темите-партенки стават доста. На никого не му е приятно да се окаже в ролята на лапнишарана.

# 25
  • Мнения: 4 300
Кате, най лесно е да се обвинят другите, нали знаеш. Аз горката, милата, нещастната, онеправданата, как все на моята глава се струпва, как все мен не ме разбират.
А истината е, че всеки сам си дроби. И си го сърба после.

Ако задаваш глупави въпроси, ще те мислят за глупава, ако се оплакваш в 9 от 10 теми ще те мислят за мрънкало, и т.н. Всеки сам си гради форумния образ и той доста често съвпада с реалния.

# 26
  • Мнения: 7 837
Аз злоба не виждам, пък. Но смачканите и подтиснатите са повечко. И не рядко скачат срещу "злобата" в интернет, докато ги мачкат наяве и мълчат.

# 27
  • Мнения: X
Злоба ли? Къде?
Всички са толкова мили и добри, особено в тази тема, чак му иде на човек да се заяде за малко разнообразие.

# 28
  • Мнения: 4 841
Чарът на този форум е, че е такъв, какъвто е.
Като човек, който се рее из интернет-пространството от самата му поява в България, определено мога да кажа, че няма нищо по-скучно от малките, "семейни" форумчета с петдесетина потребители, които толкова се обичат, че да ти домилее. Особено като постоиш малко повече там и осъзнаеш, че всъщност никой никого не обича, а всичко са тонове лицемерие и лигня...

Може да прозвучи странно, но уважавам и чета с голям интерес хората, с които съм на диаметрално противоположни позиции. Естествено, говоря за интелигентни и грамотни потребители, които знаят как да изложат тезата си и да я защитят.

Останалите просто ги прескачам (излъгах - чета ги, за да ги "плясна" после в правописната тема  ppp )

# 29
  • Мнения: 3 268
Кате, най лесно е да се обвинят другите, нали знаеш. Аз горката, милата, нещастната, онеправданата, как все на моята глава се струпва, как все мен не ме разбират.
А истината е, че всеки сам си дроби. И си го сърба после.

Ако задаваш глупави въпроси, ще те мислят за глупава, ако се оплакваш в 9 от 10 теми ще те мислят за мрънкало, и т.н. Всеки сам си гради форумния образ и той доста често съвпада с реалния.
Подкрепям това мнение,вижда ми се много добре формулирано и показва истинската същност на нещата тук.Много от потребителките познавам лично,не сме приятелки,но ги познавам.И наистина образът,който човек си създава във форума,до голяма степен съвпада с реалния му образ.Затова пиши неща,които те вълнуват,не слагай на всяка манджа мерудия и най-вече не се обиждай и шашкай от провокации.То ако ги няма,ще е много скучно.На финала на бременеенето си,явно си изнервена.Желая ти леко раждане и отново да те виждам тук! Hug

Общи условия

Активация на акаунт