Помощ! Мама в беда!

  • 6 915
  • 66
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3
УСПЕХ ще се моля за вас и ще те подкрепя финансово само кажи как.

# 31
  • Мнения: 908
Ето, че в бг-мамма още една майка се е сблъсквала с подобна диагноза при детето си и ето какво е писала тя:
Цитат
deflux е гел съставен от два компонента единия е полизахарид "dextranomer" , а другия е хелуронова киселина. Този гел се инжектира около уретрата като по този начин се създава нещо като клапа която спира връщането на урината.
В интернет прочетох че в редки  случаи ако първото инжектиране не помогне е необходимо да се направи и второ което е и последно ако и то не помогне се пристъпва към операция като поставения дефлукс не пречи и не затруднява по никакъв начин операцията. Успешността след първото инжектиране е 86%
 
ето и сайта от където може да се прочетат още интересни неща само че е на английски

http://www.deflux.com/Templates/Page.aspx?id=979

Цитат
Да припомня че ние сме с двустранен рефлукс и ходих да питам за безкръвната операция
И така отидохме на преглед при д-р Чаначев в клиника Малинов той каза че може да се направи безкръвната операция на Тео само че трябва да си поръчаме ние това вещество "дефлукс" даде ни координати на фирмата която го внася - в нашата аптечна мрежа го няма вече проверих. Операцията се прави в Пирогов той ще дойде там да я направи.
Какво представлява самата операция - под пълна упойка със статоскоп се влиза през пикочния канал достига се до каналчето което води към бъбрека и там се инжектира "дефлукса" същото се прави и с другото каналче и след 4 дни изписват детето, няма рязане или дупчене.
За цените - дефлукс 1 доза струва 760лв на нас ще ни трябват 2 тъй като сме с двустранен рефлукс
- трябва да платим  и за избор на екип защото искаме Чаначев да я направи

Това е профила на майчето: http://www.bg-mamma.com/index.php?action=profile;u=27967
А самата тема е тук: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=264831.20

Мисля, че ще е много полезно да се обърнеш към майка преминала вече през това. И да получиш инфо от къде е как се е сдобила с инжекцията  Peace

# 32
  • Мнения: 210
Много ме трогна тази история .  Комбинация от всички неудачи - безпаричие ,   квартирата , некоректен баща и като капак - заболяването на милите дечица . Предлагам на отчаяната майка да посети www.apbz.eu - секретаря на асоцияцията Иван Димитров , може да даде информация за процедурата , за лекарството и т.н.
Учудваме защо майката трябва да плаща този медикамент . Нека се обърне и към Национална здравно-осигурителна каса - ул. Кричим 1 .
За съжаление не мога да помогна финансово  .

# 33
  • Мнения: 712
Ще се моля за дечицата - само това мога да направя  Sad. Както и да помогна с малка сума, когато майчето ни даде банковата сметка. Форумът е сила,  вярвам че за нула време ще съберем поне тази начална сума за манипулацията. Дано да помогне!  Praynig

# 34
  • София
  • Мнения: 309
Мило,майче,чакаме да дадеш номера на сметката!Не са толкова много парите,но наистина трябва да се разбере дали инджекцията е еднократна или трябва да се купува периодично.
Децата имат късмет с борбена майка като теб-продължавай в същия дух! Hug Hug Hug

# 35
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Готова съм и аз да помогна. Историята ме трогна много. Дано по бързо си откриеш сметка и деацта да започнат да се лекуват на време. Дано лекарите, които са се заели със случая са добри и коректни! За квартира не мога да дам информация, но и аз бих те посъветвала да се обърнеш към Общината за помощ. А защо не и към медиите. Успех миличка, чакам банковата сметка.

# 36
  • Мнения: 453
Миличка, в Прокредит банк ще ти открият точно такава дарителска сметка. Имат фонд "Протегни ръка", който помага на болни деца. За целта трябва да им представиш документите и епикризите на дъщеричките ти.

# 37
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
и аз съм насреща за оказване на помощ. Но ми трябват номерата на сметките ви...
Много ме трогна историята ти, пък имам колежка (От ТУ-то), която е женена в Искрец. Много хубави хора сте   Hug

Само не се отчайвай... 800лв. не са много пари. Мигом ще ги съберем.   bouquet

# 38
  • Мнения: 318
Мило майче,форyмът на БГ Мамма е помагал неведнъж в безисходни ситyации.Сигyрна съм че много хора ще откликнат на зова ти за помощ,така че не се отчайвай!Aз също ще помогна с каквото мога.Кyраж,миличка,бори се за дечицата си! Hug

# 39
  • Мнения: 6 274
Записвам се и аз да следя темата...
Със съвети не мога да помогна, но ако дадеш номер на сметка, ще ти изпратя парички...
Най-страшно е да е болно детенцето ти, а ти да си безсилен да му помогнеш...  Sad
Желая ви много късмет и на теб и на дечицата...
Дано всичко завърши добре и ви остане само лошият спомен от него...
Късмет, миличка...
  Peace

# 40
  • Дива Индия
  • Мнения: 622
Дано да пропише момичето, че нещо работата закъса. И дано причината, че не пише не е че нещо лошо се е случило.

# 41
  • Мнения: 135
 Praynig Praynig PraynigДано всичко при тях е добре,и в най кратко време се появи с добра новина.Искрено се надявам да е така. Hug

# 42
  • Дива Индия
  • Мнения: 622
 Веднага след като написах предната си реплика - Вторник, 03 Февруари 2009, 09:26 видях, че авторката е активна и си помислих, че ще напише нещо. Ама сега като проверявам виждам, че не е.

# 43
Съжалявам мили хора, че не съм писала от толкова време. Аз нямам компютър, това е лукс, който не смея да си мисля, че мога да си позволя въобще, за това ползвам услугите на интернет кафе в квартала, в който в момента живея - Хр. Ботев и услугите на позната, която е по-добре от мен в тази област. Финансовата част е основна причина да не мога да ходя всеки ден в интернет кафето, но съм я помолила тя да проверява темата когато има възможност и да ме информира.
Искам да благодаря на всички, които искате да ми помогнете! Това наистина е нещо много за мен! Думите не могат да изразят начина, по който се чувствам в момента. А също и вълнението, което изпитвам, когато виждам, че има хора, които не познавам и те не ме познават, но така съпреживяват проблема ми.
Да, аз изготвих писма и с помощта на моята близка ще ги пусна. Писала съм до кметицата на Община "Слатина" и съм следвала всичките съвети, които получих, откакто съм във форума.
За общинско жилище кандидатствах. Точно на 26.01.09 отидох да подам изкараните след  доста ходене по инстанции документи в общината, но не ми ги приеха , защото се оказа, че трябва да имам навършени десет години регистрация в София, а аз имам осем и половина. Служителката ми каза, че след година и половина ще мога да пусна отново молба декларация и документи за кандидатстване. Обяснено ми беше, че не може да има изключение, макар че обясних, за ситуацията, в която се намирам и за здравословното състояние на децата ми.
Да, ще си направя сметка в банка и ще я публикувам, като искам да кажа, че ще направя всичко което е необходимо, за да има прозрачност на разхода на средствата.
Съвсем скоро ще има и снимка на мен и децата. Ще помоля познатата ми да я добави тук, защото на мен и на по-малката ми дъщеря Борислава ни предстои влизане в "Пирогов" и няма да мога да пиша аз. И сметката ще трябва да направя като ни изпишат. Влизането ни е по спешност, защото след последните изследвания се оказа, че състоянието на дъщеря ми се е върнало в изходно положение и е много тежко - т.е. операцията направена преди не е успешна. Отново уретерите са запушени и доцентката, която направи изследванията спомена, че може да се наложи извеждането на уретерите през коремчето на Боби, за да уринира през пъпчето, което може да продължи дори една година, защото освен запушените уретери дъщеря ми има т.нар. "ленив" пикочен мехур, който връща урината назад към бъбреците, няма стеноза, но положението не търпи отлагане и трябва спешна хирургична интервенция.
Много ме е страх от вероятността от извеждането на уретерите през коремчето, защото зная, каква стерилна обстановка трябва да има, за да обгрижвам детето си и да го предпазвам от бактерии и инфекции, тя ще е много податлива след тази манипулация. Незная какво ще се случва ако останем без квартира. Познатата ми също търси по обяви, засега нямаме успех.
Незная какво ще ни кажат окончателно утре в "Пирогов", сърцето ми се свива, имам чувството, че ще се пръсна отвътре....
Дъщеря ми Весна  все така пишка малко и задържа много урина. Състоянието й не е добро. Докторът отново ми каза, че трябва бързо да реша за Дефлукса.
Не съм писала имената на лекарите в "Пирогов", които са оперирали децата ми и които сега са им лекуващи, защото ме е страх от реакция, ако прочетат имената си по някакъв начин тук. От една майка разбрах, че е била буквално изгонена от "Пирогов", след като до лекуващият лекар на детето й в урологичното отделение в "Пирогов" достигнала информация, че е потърсила мнение на независим лекар от друга болница. Страх ме е да не ни изхвърлят и нас, защото нямам никаква друга възможност, а лекуващият лекар на малката ми дъщеря Борислава вече веднъж ми се скара много, само защото негов колега пак от "Пирогов" погледна детето ми на ехограф и каза, че първата операция не е била успешна и ще се наложи повторна. Това се случи преди три месеца и когато казах на лекуващия лекар на Боби за съмненията на колегата му, той се развика, нагруби колегата си и ме предупреди да не слушам никой друг освен него и участвалите в операцията лекари и да не водя никъде другаде детето.
Уплаших се, но и съмнението си остана в мен. Именно поради това съмнение настоявах на Боби да й се правят често контролни прегледи и сега се оказва, че е имало защо....
Утре ще влезем, но незная кога ще ни изпишат от "Пирогов" Ще помоля познатата си да следи темата. Тя ще пише за това, което става. Аз ще пиша веднага, когато мога. Дано не ни задържат дълго в "Пирогов", но това на което се надявам с цялото си сърце е ,да има някаква грешка и да не се налага да отварят пак Боби и да й изваждат уретерите..... Но ако това е единственият начин, по който ще спасят бъбреците й ще стисна пак зъби и ще се боря.
С благодарност към всички вас: Ели

# 44
  • Мнения: 6 274
.............съм следвала всичките съвети, които получих, откакто съм във форума.
За общинско жилище кандидатствах. Точно на 26.01.09 отидох да подам изкараните след  доста ходене по инстанции документи в общината, но не ми ги приеха , защото се оказа, че трябва да имам навършени десет години регистрация в София, а аз имам осем и половина.

Т.е. ти си кандидатствала за общинско жилище още преди да пишеш тук, във Форума, така ли ?  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт