супер зачервено дупе

  • 38 477
  • 45
  •   1
Отговори
  • Мнения: 306
момичета, искам помощ. дупето ни е силно зачервено от няколко дни, нищо не помага. мажа последователно с Мустела, Судокрем, Здраве, Бочко... от днес спрях и да я бърша с мокри кърпи, нося я в банята и направо под чешмата мия дупето. памперса сменям като чуя че ака... а памперсите ги ползваме от доста време, не смятам, че е от тях. приемам всякакви бабешки съвети за мазане, че ми писна от козметики- скъпи и евтини- все тая... благодаря ви предварително!

# 1
  • Мнения: 1 763
Моят син на една година за пръв път се подсече до кръв. Кожата му не е чувствителна, ползвам без проблем памперси, мокри кърпи, но това чудо не знам от какво се получи. Оправи се с крем Универтан за 3-4 дни, оттогава не сме имали проблеми.

# 2
  • Мнения: 4 496
Лекар /хомеопат/ ми каза да ползвам боров вазелин, въпреки, че пишело, че не става за бебета. За два дни се оправи зачервеното.

Може да е от по- концентрирана урина. Но аз все пак не съм медицинско лице.

# 3
  • Мнения: 179
При тази ситуация,не използвай мокри кърпи,а само вода.Аз винаги правя лайка и с памуче обтривам мястото,след което оставям да изсъхне.Мажа обикновено със Здраве,но не винаги.Лайката помага много, за ден-два дупето се оправя

# 4
  • Мнения: 7 723
Заведе ли детето на доктор?
Той какво каза?
...не всяко червено дупе е подсечено.
Може зачервяването да се дължи на гъбична инфекция,
която се лекува с медикаменти...

# 5
  • Мнения: 88
на нас ни помогна дактакорт

# 6
  • Мнения: 7 723
на нас ни помогна дактакорт
Това е медикамент за гъбички,
който, обаче не бива да се взима без консултация с педиатър...

# 7
  • Мнения: 88
Да така е.Но след много медикаменти  и козметики именно това  ни оправи

# 8
  • София
  • Мнения: 39 673
Аз съм използвала Дактакорт за Алекс, след като педиатърката го изписа. Ефект нямаше.
Мога да ти предложа да пробваш бани със смрадлика. Ще успокои малко кожата. След като се консултираш с педиатър, можеш да продължиш с мазила.

# 9
  • Мнения: 32
Каката е родена в Испания. Имахме същия проблем и там един възрастен лекар ни даде рецепта за прахче. Оказа се вълшебно. Прави се по поръчка в аптеката. Мога да ти дам рецептата, пък ти решаваш.

Натриев борат(боракс) 2гр
Цинков окис                   3гр
Нишесте                        20гр
Талк                             100гр.

Това е. Успех. Аз лично мисля да се пробвам да поръчам да ми направят срещу Александровска болница има една аптека дето бъркат илачи.

# 10
  • София
  • Мнения: 537
мойта дъщеря от както се е родила през повечето време е с зачервно дупе, не позлвам кърпички, а мия през 2-3 часа. Е няма оправи, лекувахме за гъбички, мазахме с какво ли не и няма оправия, давахме по лекарско предписание и капки през устата и пак затихне за 1 седмица и хайде пак червено  ooooh!

Друг лекар каза, че понеже захранваме, киселинноста в стомаха се променя с всяка храна и затова реагира дупето веднага.
Е това е положението , някои деца са по-чувствителни и ще търпим и мием и чудим до припадък... ooooh!

# 11
  • Мнения: 2 374
В такива случаи винаги на помощ ми е Павлодерм.

# 12
  • Мнения: 9 973
универтан,дактакорт,смрадлика

# 13
  • Мнения: 2 132
Колко е голямо детето?
При нас се получи голямо зачервяване малко след започването на захранването. Освен това бях минала и на по-голям размер памперси. Ходихме по лекари , мазах с какво ли не ooooh! На мустела, на себамен, на абц дерм, дактакорт, певизон, здраве, бочко, судокрем, чист зехтин, киснех я и в смрадлика.... От тези гъбичните минаваше за няколко дни и после пак същото. Детето беше направо рак червено...Свекървата взе от една аптека един крем и от него червенината мина, освен това не използвам вече мокри кърпи и еднократни памперси. Донесоха ми от Англия перящи се кърпички(топвам си ги във вода) и перящи се памперси(нямат разни синтетики, абсорбиращи гелове и т.н. химии в тях). Понякога от някое миризливо аки леко се зачервяваме, но бързо ни минава. Кремчето+многократните кърпички и памперси ни оправи Peace

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 114
Нека и някой лекар да си каже мнението-но основните неща са ги казали майките-никакви мокри кърпи,измиване,и въздушни бани.Чувала съм и пудрене с хума,но лично аз не съм го ползвала.

Общи условия

Активация на акаунт