До Виена с кола и с деца

  • 35 827
  • 34
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 222
Плануваме пътуване до Виена през априлската ваканция. С коли. Две семейства, всяко с дете на по 8 години.
Да ви кажа какво е организирано досега и да помоля за съвети относно всичко, което се сетите!

Необходими документи: международни паспорти, медицински застраховки, зелена карта за колите.

Планът е за ранно тръгване от София /през нощта - 2-3 ч./ по маршрут Сърбия (през Калотина), Хърватско, Словения, Австрия.
Нощувки пътем на отиване и връщане в Загреб /780 км от София/ - тук: http://www.vila-marija.info/smjestaj_eng.htm

5 нощувки във Виена – в тези апартаменти: http://www.apartment.at/kaminek_erwin и http://www.apartment.at/kaminek_ilona

Апартаментите (благодаря на РЕНИ за препоръката апартаменти вместо хотелски стаи) са подбирани по следните критерии: да са в една сграда, да имат интернет, да не са в районите с винетни такси за колите във Виена (а това са всички Bezirk от 01 до 09 – номерът на бецирка са средните две цифри от пощенския код на Виена), да имат сравнително добри комуникации с центъра и разбира се да са свободни точно в този период, който съвпада с немската и австрийската великденска ваканция.  Wink

Пътни такси – общо отиване и връщане около 100 евро /магистрални такси в Сърбия и в Хърватско, винетки в Словения (35 eвро – седмична) и Австрия/.


Приемам съвети всякакви, пък накрая можем да ги обобщим в помощ на всички пътуващи с кола като нас ентусиасти!

Последна редакция: чт, 29 яну 2009, 20:47 от benche

# 1
  • Мнения: 1 893
Ще следя, че и аз планирам ски в Австрия след година.
Това, което не мярнах, е копие от акта за раждане на децата.

# 2
  • Германия
  • Мнения: 8 099
А защо е нужно копие от акт за раждане? Нали децата имат паспорти и пътуват с двамата родители? newsm78

# 3
  • София
  • Мнения: 145
Около Коледа пътувахме до Виена с кола и минахме през Будапеща.София-Виена  по този маршрут е около 1000 км. , почти изцяло магистрали и мисля е най-краткият път.Вие специално през Хърватска и Словения ли държите да минете?

# 4
  • София
  • Мнения: 6 950
Лятото направихме същата екскурзия, плюс, че на връщане поостанахме за по няколко дни в Италия и Хърватска.

 Пътувахме с детето, тогава на 2 и половина год. Тръгнахме към 6ч. от София и към 17ч. бяхме във Виена. Спирахме в Унгария за едночасова почивка. Пътуването беше перфектно, детето кротко, спа си, игра си, "чете" книжки... За 11 часа го взехме разстоянието, пътищата са перфектни.
Ако не сте женени си вземете акта за раждане на детето, може и копие.
В Сърбия таксите само в едната посока са около 25е, в Унгария едноседмична винетка е 8е, а в Австрия 10 дневна беше към 10е.
Задължително си ги купете, защото ако ви спрат и нямате винетки, ще имате проблеми. Въпреки, че за половин месец обикаляне из Европата, никой не ни спря, задължително трябва да си ги купи човек. Е, спряха ни само на отиване още преди Калотина  Mr. Green
Дано да поевтинее бензина или поне да не се вдига повече, че ние зареждахме на 2,80-3,00лв. литъра  ooooh!
Ако се сетя друго ще пиша, ако ти имаш въпроси питай  Peace

Последна редакция: пт, 30 яну 2009, 00:34 от elix

# 5
  • Мнения: 592
И моя въпрос е защо през Хърватска, като през Унгария е по-хубав, по прав, по-кратък и по-бърз пътя? От там можете и да не спирате и спите по пътя, а направо вечерта да се разхождате във Виена! Зависи от карането ви - взема се за 10-13 ч. Помнете - след Сърбия фаровете не се изключват! Акта за раждане - зависи от настроението на митничарите - може и да го поискат, може и въобще да не ви отразят, но го носете за всеки случай. Виена-!?!!!!??!!! Толкова места има, че и година няма да ви стигне. Само Шонбрун и Белведере да разгледате ще ви трябва поне месец. Само че там отидете по-рано сутрин, че после е ад от туристи - най-късно в 9.00ч. В центъра катедралата Св.Петър - ние ударихме тотото там - лепнахме се за една БГ група и слушахме, пълно е с групи.  За магазините - Мария Хилфещрасе - много магазини, много нещо. На Кертнерщрасе само ще цъкате с език. Имаше някъде и тема - обсъждаха моловета около Виена, ама нямам идея как са цените сравнени с Мария-та, иначе асортимента е същия. Успех!

# 6
  • София
  • Мнения: 7 990
Да добавя и аз Simple Smile Щом сте с деца за зоопарка в Шьонбрун спокойно може да си отделите къмто 1 ден спокойно да се поразходите. Аз се заплесвах повече и от децата по животни, които виждах за пръв път - коали, панди, мравояд...Мисля, че до края на април работеха до 17ч., ама може и да бъркам...После минават с удължено лятно работно време. За Хофбург ще ви е необходимо също около ден, в случай, че решите да го разглеждате. По това време и в Албертина гледах, че има интересни изложби, в случай, че си падате по това, а и стига децата да го понесат...

# 7
  • Мнения: 222
Защо през Хърватско и Словения? Маршрутът се увеличава с 200 км, което обаче не е толкова важно, защото ние при всички положения бихме направили една нощувка пътем заради децата. Пътят обаче бил доста по-живописен, а основната причина е именно да се избегне Унгария, на което държах най-вече аз.
Причината е, че работя в сферата на международния товарен транспорт и ние, превозвачите, до такава степен сме свидетели на тормоза им по пътищата, че няма накъде. Те са по-“европейци” от немци, австрийци, холандци, белгийци, че и българи. Изискват например печат на изпращача в транспортния документ, който не е задължителен в никоя друга държава и съответно не се бие по презумпция ако товариш например в Холандия. Задържат камиона докато не платиш глобата, макар и неправомерна за ЕС, после те съветват да ги съдиш. Глоба от 1000-2000 евро много лесно се трансформира в 100-200 евро рушвет, но ... ако много протестираш, мизата се вдига и до 500 евро.
Самата аз съм била свидетел на корупция, когато бях в Будапеща. Качих се с парите в ръка в автобус да си купя билет и контролата от средата на рейса веднага дойде при мен. Свали ме незабавно, обясни ми, че в Унгария трябва да се кача с предварително закупен билет, каза размера на глобата, след което ме разпита откъде съм и накрая ми предложи да му платя половината сума без документ.
Ей този манталитет не мога да понасям, а освен това има и данни за доста кражби по време на престои по магистралата за тоалетна например.

# 8
  • Мнения: 222
За забележителностите на Виена тепърва ще правя план ден за ден. Предполагам, че ще е нещо такова - първо максимален, смален после на оптимален Wink, пък там на място ще стане реаленGrinning
Ясно, че времето няма да стигне, но...толкова имаме.
Най-вече ще се въртим около това на децата да е забавно и да им останат незабравими спомени. Да не бързаме страшно много, за да не ги отегчим и тях и нас.

А интересно и по маршрута какво може да се види, кажете моля който е минавал! Например вилата на Шварценегер около Грац newsm78 къде е точно и по какво се познава?

За Шьонбрун и за зоопарка - за всеки ли по 1 ден да се отдели, или ден общо е достатъчен?

# 9
  • София
  • Мнения: 586
Пътни такси – общо отиване и връщане около 100 евро /магистрални такси в Сърбия и в Хърватско, винетки в Словения (35 eвро – седмична) и Австрия/.

Преди Коледа пътувахме по същия маршрут, само че до Италия, а не до Австрия. След Ниш са само магистрали, много цивилизовано, никакви проблеми Peace
Една корекция - 35 евро е винетката за Словения за половин година. Доколкото знам от началото на 2009 трябваше да пуснат и седмична, която да е доста по-евтина, тъй като бяха заплашени със сериозни санкции от ЕС.
Иначе в Хърватска бяха съвсем символични таксите, аз бях купила куни и плащахме с тях.
Бензинът е най-евтин в Словения - тогава беше около 85 цента.

# 10
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 329
Препоръчвам да минете през Будапеща. Оттук до Виена ще пътувате почти само по магистрала, това има голямо значение. Досега сме пътували няколко пъти по този маршрут, даже след 20 дни пак заминаваме на ски в Австрия. Само че сме планирали да останем два дни в Будапеща. От Будапеща до Виена е 2 часа път. От София до Будапеща си е около 8 часа (зависи по кое време се пътува де).

# 11
  • София
  • Мнения: 7 990
За Шьонбрун и за зоопарка - за всеки ли по 1 ден да се отдели, или ден общо е достатъчен?

В самия дворец голямата обиколка е 50 мин. Има разкошен парк, който пролетно време ще е малка приказка Simple Smile Има и една оранжерия, която не знам доколко би била интересна на децата. Според мен двореца и парка за около 1/2 ден и още 1 ден, за да може спокойно децата да разгледат животните в зоопарка. Ние ходихме 3 приятелки, мислехме, че зоопаркът ще е нещо мъничко и съответно 3 часа изобщо не ни стигнаха, видели сме около 1/3 от зоопарка... Все пак се застояваш при по-интересните животни, гледаш, снимаш... 

# 12
  • Мнения: X
А има ли апартаменти от този тип (около 40-50 м2), които са в близост до центъра? Какви са тези винетки за колите?

# 13
  • Мнения: 592
апартаменти всякакви, но в хотел ми е някак по-уютно. Винетките се продават на последните бензиностанции преди да влезеш в Австрия от която и да е страна и съответно на първите бензиностанции след митницата. Но табелите са толкова големи, че няма  как да пропуснете!

# 14
  • Мнения: X
А има ли апартаменти от този тип (около 40-50 м2), които са в близост до центъра? Какви са тези винетки за колите?
Има страшно много апартаменти,особено в центъра под цената на хубава хотелска стая можеш да си намериш страхотни апартаменти,обзаведени съвременно,с лаптоп,плазма,напълно оборудвана кухня и т.н.На мен този вариант ми допада повече.Виж в темите за Виена,дамите са постнали много такива сайтове,и то изпробвани от тях.Аз също намерих чрез такъв сайт,и то 4 апартамента в една сграда за по 60 евро всеки.Но е до Шонбрун.

# 15
  • Мнения: X
А има ли апартаменти от този тип (около 40-50 м2), които са в близост до центъра? Какви са тези винетки за колите?
Има страшно много апартаменти,особено в центъра под цената на хубава хотелска стая можеш да си намериш страхотни апартаменти,обзаведени съвременно,с лаптоп,плазма,напълно оборудвана кухня и т.н.На мен този вариант ми допада повече.Виж в темите за Виена,дамите са постнали много такива сайтове,и то изпробвани от тях.Аз също намерих чрез такъв сайт,и то 4 апартамента в една сграда за по 60 евро всеки.Но е до Шонбрун.

Ами при нас има промяна на плановете - родителите и сестра ми също изявиха желание да дойдат, за да си направим обща ваканция  Grinning
Така че, със сигурност ще ни трябват поне 2 апартамента, да не кажа и три. Ако някой е попадал на нещо подобно, което да е удобно разположено спрямо центъра, или поне до удобен транспорт, с който да не се пътува твърде дълго, ще съм му много задължена, ако сподели.

# 16
  • Мнения: X


Ами при нас има промяна на плановете - родителите и сестра ми също изявиха желание да дойдат, за да си направим обща ваканция  Grinning
Така че, със сигурност ще ни трябват поне 2 апартамента, да не кажа и три. Ако някой е попадал на нещо подобно, което да е удобно разположено спрямо центъра, или поне до удобен транспорт, с който да не се пътува твърде дълго, ще съм му много задължена, ако сподели.

http://www.unterkunft-wien.at/Lang/Eng/Pages/Home.html
Ние ще бъдем в апартаменти 2;4;5;6/ №5 и 6 ги няма в сайта ,но са същите като 2 и 4,но на др. етажи./За теб специално ти предлагам №1,защото ще ви побере цялата рода/че и ще ви остане за още Joy/,в него ще ви е удобно,защото има две отд. бани и две тоалетни,голям хол,в който можете да се събирате всички на вечеря.Ние смятахме да сме в него две семейства.За съжаление  го изпуснахме на косъм.И излиза най-изгодно за много хора.Намира се до Шонбрун,съвсем близо е до спирка на метро,т.е. практически се стига до навсякъде.

http://www.apartment.at/index.php3/eng/arten/gruppen

Ето тук можеш да избираш различни предложения,имаше много добри попадения,но пак се оказаха заети за нашите дати.
Успех!

# 17
  • София
  • Мнения: 1 724
Хубава тема, и ние догодина, живот и здраве, ще пътуваме с по-големите деца на ски, та ще следя.Идеята едобраи за разходка през май- юни...

# 18
  • Мнения: 223
Много интересна тема! И ние имаме намерение да предприемем такова пътуване, така, че ще следя! Simple Smile

# 19
  • Мнения: 1 937
Включвам се, за да добавя още едно възможно място за нощувка по маршрута, препоръчано тук във форума и проверено от пътуването ни до Италия по Нова година. Намира се на около 20 км от словенската граница, резервация можете да направите по телефона.
И ние ще пътуваме към Австрия в началото на април, но крайната ни цел е малко градче в Каринтия.

# 20
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 329
В неделя се завърнах от Австрия, пътувахме с кола, ако някой се интересува от нещо конкретно може да ме пита, вече за 6-7 път минах по този маршрут.

# 21
  • Мнения: 1 893
gadamer, интересува ме как са пътищата при зимни условия.

# 22
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 329
gadamer, интересува ме как са пътищата при зимни условия.

пътищата са идеални, не само по магистралата. На връщане пътувахме в страхотна снежна виелица, която преминаваше в пелена от дъжд, но нямаше проблеми. Даже ходихме и до Германия през Алпите, пътят беше чудесен, много добре почистен. Ние минахме по пътя Инсбрук, Залцбург, Виена, Будапеща, Белград, София. Има и друг път, през Загреб и през Алпите, но в снежната буря предпочетохме да минем по магистралата, за по-бързо придвижване.

# 23
  • Мнения: 1 893
Много ти благодаря  bouquet

# 24
  • Мнения: 222
Нашата екскурзия "До Виена с кола и с деца" започна днес!  Simple Smile
Тръгнахме в 4 часа от София и в момента от около 2 часа вече сме се настанили в Загреб, във Вила Мария, както беше по план.
Та - прясна информация: Не ни искаха акт за раждане на децата, зелената карта вече не се заверява на ГКПП /от около година/, на вход на Градина само поискаха да я видят заедно с международните ни паспорти, не са ни търсили лепенка БГ, макар че за всеки случай направихме опит да си купим от бензиностанция - но така или иначе не намерихме.
На границата нямаше никакви коли, не са ни проверявали въобще, само питаха закъде сме тръгнали. Лаптопът нямало нужда да се декларира казаха.
Обменихме динари в първата банка в Сръбско отляво /денонощни са/, точно преди нея има паркинг за коли и безплатна тоалетна. Бях чела в един форум, че пред банката вдясно ако се спре - директно те глобявят и наистина имаше знак за забрана на спирането.
Път
Вторият участък по пътя към Хърватско струваше 340 динара. ят до Ниш е с ограничения на скоростта, които варират от 50, 60 до 80 км в час. Тесен е, но няма дупки. След Ниш се взима билет за путарината, а се заплаща като свърши участъка от магистралата в р-на на Белград. Цената за лека кола е 730 динара и жената на гишето с надежда пита: Сигурно немате 30?, за да съжали, че не може да върне ресто 20 динара  Wink, като сме дали 750.
Заредихме дизел на ОМВ, по-евтин е с 10 стотинки /груба сметка/ от българския. ОМВ има няколко - 1 преди Белград и 2 - след.

Влизането в Хърватско беше свързано с изчакване на 4-5 коли пред нас, сравнително бързо мина и пак по същия начин - само проверка на паспорти, без зелена карта.
И се качихме на магистралата, която тъй като не съм пътувала с кола по европейски пътища досега, направо ме очарова /какво ли ще бъде в Австрия?  Wink/.
Качествен асфалт, електронни информационни табла, шумозаглушителни стени, когато в близост до магистралата има къщурка, подравнена тревица до магистралата, места за почивка "отморища" - предварително обозначени с поне 3 информативни табели какво може да се намери там - паркинг само ли, тоалетна, кафе ли, хапване ли, нощувка ли, детска площадка ли... В един участък имаше някакви преградки, които да пречат на светлините от насрещното да заслепяват нощем.
По същия начин в началото на магистралата се взима билет и се плаща накрая. Понеже не обменихме куни ни излезе 18 евро, иначе - 105 куни.
Освен че е хубав пътя, не беше натоварен и ограничението на скоростта е 130 км/ч. В Сърбия най-много се вдига 120 км/ч. Не сме имали среща с полицаи дотук, но и сме спазвали ограниченията с малки изключения при наличието на пилотна кола отпред  Wink.
Децата добре понесоха пътуването, преспаха малко докато беше тъмно - това ни беше и идеята за ранното тръгване и правихме 2 почивки на ОМВ в Сърбия и 1 в Хърватско.
Сега след като отдъхнем ще разгледаме малко Загреб и утре потегляме през Словения за Виена!



Последна редакция: пн, 06 апр 2009, 08:18 от benche

# 25
  • Мнения: 1 893
Приятно пътуване ви желая и все така изчерпателно инфо   bouquet
Колко са ви големи децата?

# 26
  • Мнения: 222
Благодаря за пожеланията!  Simple Smile
Децата ни са 8-годишни /по 1 брой на семейство/.
Да добавя още за пътуването - след Сърбия се изискват къси светлини нон-стоп, а навсякъде - колани отпред и отзад, за деца до 150 см са задължителни столчета за кола.
За Сърбия - резервни лампи за светлини, бушони, освен по подразбиране за всички държави - изрядна аптечка, триъгълник, жилетки, резервна гума, пожарогасител. Някъде четохме, че трябва и големия талон на колата, така че и него сме взели.

Последна редакция: пн, 06 апр 2009, 08:32 от benche

# 27
  • Мнения: 404
Лек път и благодаря за изчерпателната информация! 

# 28
  • Мнения: 222
Продължавам с кратка информация, защото сме гроги от обикаляне във Виена.

Магистралата от Загреб до границата струваше 6 евро, така че общо 24 евро за цялата Хърватска. Интересно, че на нашите приятели първата отсечка е струвала 15 евро, а на нас - 18. Дали ни минаха, защото и не дочакахме квитанция или пък има различни тарифи за джип и лека кола?  newsm78 Ще разберем на връщане.

В Словения няма винетка за по-малко от половин година и цената й е 35 евро. На първата бензиностанция при влизането в Словения си я купихме, заедно с австрийската, която беше 7-8 евро някъде.

Между Словения и Австрия няма никакъв граничен контрол, гишетата са празни и просто се преминава.
В Австрия магистралата ме разочарова за разлика от Хърватско - поне в началото имаше неравности и се получаваха вибрации - не е кой знае какво, но все пак очаквах повече. В един момент става четирилентова с 5-та аварийна. Карат бързичко австрийците и гостите им  Wink, нарушават забраната от 130 км/ч, но има и доста камери там - ние сме си карали по правилата.
Дизелът на магистралата в Шел беше 1.04 евро, а по съвет от форума заредихме в някакво случайно съседно на магистралата градче, където беше 0,97 евро /случи се да попаднем на ОМВ/, но все пак по-скъпо от Хърватско, че и от Словения.

Пристигнахме благодарение на навигацията бързичко на адреса на апартаментите, където собственичката ни чакаше според уговорката в определения час - показа ни всичко - направо останахме възхитени, получихме ключове и същинската ни ваканция започна! Тежко и горко на краката ни, блазе на сетивата ни!  Wink

# 29
  • Мнения: 222
Върнахме се в неделя, като удължихме малко маршрута си и минахме през Любляна - да видим и още една столица.

За Виена може много да се разказва и разбира се времето не стигна, но има толкова теми за това, че е добре да не се повтарям - видяхме града от високо от катедралата Св. Стефан и от Дунавската кула, разходихме се пеша по ринга /не по целия обаче/, влязохме в Шонбрун /най-изгодни се оказаха семейни билети по 33 евро за 2-ма възрастни и до 3 деца, като едното дете мина към първото семейство, а другото плати 2 билета за възрастни за общо 30 евро - включваше обиколка отвътре с аудиогид, Кронпринцгартен /където не ни стигна времето да отидем/, лабиринта, гледка от терасата на Глориете/, и още: ходихме в Зоопарка, сградата на ООН, природонаучния музей, къщата на пеперудите, къщата на Хундертвасер и разбира се Пратера.

Та минавам към баналните, но практически подробности. Wink
Апартаментите са страхотно решение за престоя там - направо не мога да изредя всичко, което беше на наше разположение в една уютна и луксозна обстановка - освен електроуредите с консумативите им имаше абсолютните му дреболии, които евентуално биха  потрябвали в 1 апартамент - аптечка, картофобелачка, уред за готвене на ориз, миксер, пликчета за лед, клечки за уши, тампони за грим, 5 допълнителни комплекта кърпи за баня, опаковъчна хартия за сандвичи, друга за подаръци..., тиксо, лейка за поливане на цветята на терасата, жената ни беше оставила и свежи цветя във вазичка, шоколадови вкуснотийки, абе няма да ми стигне цяла страница да изброя всичко. Най-вече от полза ми бяха пералнята, миялната, микровълновата, хладилника, ютията, кафемашината за неспресо, телевизорът с 2 списания за програмата,  и оставените карти и брошури за Виена. За децата имаше игри - домино, монополи, плюшени играчки, карти.

Апартаментът в Загреб беше на същата, да не кажа и по-висока цена от виенския, обаче въобще не може да се сравнява с него - супер мизерен ми се видя на връщане.

За магистралите - най-добре да си обмените куни за Хърватско, защото изглежда на отиване са ни взели повечко в евро - няма разлика за кола и джип - за същата отсечка на връщане платихме 105 куни и на таблото се изписа равностойност 14,33 евро, ако се плаща в евро слагат и някакъв процент за обмяната, но в никакъв случай сумата не е 18 евро, колкото ни взеха на отиване без квитанция. Това е за голямата магистрала след Загреб, а като влязохме от Любляна на връщане до Загреб платихме не помня колко в куни, но с равностойност на таблото в евро 0,69.

Последна редакция: чт, 16 апр 2009, 22:55 от benche

# 30
  • гр.София
  • Мнения: 219
benche, радвам се че сте прекарали добре! Имам едно питане по отношение на нощувките в апартамента. Погледнах сайта, но не се ориентирам добре. Може  ли да се наеме апартамента за 5 дни например и каква е тогава цената? Колко ви взеха за нощувката на детенцето ви? Колко дена бяхте и колко общо платихте /има ли някакви скрити разходи- за паркинг например или за почистване, смяна на бельо и прочие ? Извинявай, ако те притеснявам с битовите си въпроси. Предварително благодаря !

# 31
  • Мнения: 222
benche, радвам се че сте прекарали добре! Имам едно питане по отношение на нощувките в апартамента. Погледнах сайта, но не се ориентирам добре. Може  ли да се наеме апартамента за 5 дни например и каква е тогава цената? Колко ви взеха за нощувката на детенцето ви? Колко дена бяхте и колко общо платихте /има ли някакви скрити разходи- за паркинг например или за почистване, смяна на бельо и прочие ? Извинявай, ако те притеснявам с битовите си въпроси. Предварително благодаря !

Ние наехме апартамента точно за 5 нощувки. Понеже общо от собственичката взехме 2 апартамента, жената ни направи 10% отстъпка от цена 400 евро на апартамент и така платихме 360 евро за 5 дни за 2-ма възрастни и 1 дете за всеки от апартаментите.
Нашият апартамент се състоеше от кухня, отделна тоалетна, баня, стая с двойно легло и на втори етаж - детско, хол с разтегателна гарнитура, така че би стигнал и за 5-членно семейство. Скрити разходи няма - жената ни беше обяснила, че ако ползваме повече от 10 капсулки кафе Неспресо /много е хубаво/ ще трябва да си ги платим, колкото е в магазина - по 0,35 евро на капсулка. Отделно имаше във витрина някакви малки бутилчици алкохол и бутилки вино, които си имаха ценоразпис при консумация.
Към цената на апартамента имаше всички консумативи - сол, гланц, таблетки за миялна, препарати за тоалетна, други почистващи, прах за пране, омекотител, олио, сол, подправки, захар, мед, кафе за шварц-машината, кошничка с лакомства, пликчета за боклук, за сандвичи, опаковъчно фолио, фолио за печене, пликчета за лед, салфетки, тоалетна хартия и други подобни консумативи, карта на Виена. Може би нямаше достатъчно шампоанчета за коса, а въобще нямаше балсам и твърд сапун - само течен имаше - това трябва да си вземете според мен.

За смяна на бельо не съм питала, кърпите за баня съм ги пускала веднъж в пералня, но пък имаше кърпи за всеки ден - по 1 комплект на човек.

За паркирането - точно под прозореца на стаята ни си намерихме място на улицата, тази улица и тази пред входа на кооперацията са без такси за паркиране. В района има и улици тип синя зона, но в този бецирк не са много платените и са добре обозначени с табели.

И нещо друго, което се сетих сега - при получаването на ключовете се подписахме, че при евентуалната им загуба ще дължим 150 евро. Ние взехме 2 комплекта, те направени така, че да не можеш да ги загубиш, с едни закопчалки за колани  Laughing.
Има и сейф, в който може да си държите документи и пари като ползвате собствен код.

Последна редакция: вт, 21 апр 2009, 19:34 от benche

# 32
  • Мнения: X
Аз също искам да препоръчам апартаменти, които са страхотни. В идеалния център са, точно до Операта, така че не се налага да се ползва градски транспорт за разглеждане на забележителностите в центъра - всичко е на пешеходно разстояние.
Ние щяхме да отседнем в един от тях, дори го бяхме резервирали, но в последствие променихме плановете си и датата на заминаване и за новите дати вече не беше свободен. Ето го: http://www.apartment.at/index.php3/eng/apartment/172/uebersicht
Собственичката е изключително любезна, цялата кореспонденция я направихме на английски, не иска предварително плащане, което е страхотно. Всичко щяхме да платим на място, при пристигането. (Повечето собственици на апартаменти, които бях харесала, искат капаро по банков път, което оскъпява допълнително наема.)
Тя има няколко апартамента в центъра, които са изброени най-долу, където пише: Other apartments offered by this landlord
Този също много ни беше харесал, пак точно до Операта, пак на същата хазайка, но той е за повече хора: http://www.apartment.at/index.php3/eng/apartment/191
От него до Императорския дворец Хофбург са 150-200 метра, гледах в Гугъл Ърт, като между тях има някакъв парк. Много търсих в сайта с тези апартаменти, тези на Фредерика Душел, които препоръчах, ми се сториха най-хубави. А и до Операта човек е в центъра на събитията - Хотел Сахер е на 50 метра, Хофбург е на 150 м., Албертина е на 50 метра... Жалко, че не можахме да си запазим апартамент при тази жена, но някой следващ път... Confused
Сега сме си направили резервация за този, накараха ни да преведем 50% от сумата авансово по банков път, което автоматично дигна цената с 30 евро заради превода. Освен това, е в 4-ти бицирк и трябва да ползваме метро до центъра: http://www.apartment.at/index.php3/eng/apartment/266
Със сто зора успях да го резервирам, кореспонденцията с хазяина беше ужасна - не ми отговори на нито един от въпросите, чаках го по няколко дни да ми напише имейл колко пари да му преведем, колко дължим общо, после - дали е получил парите; така резервацията ми отне цели две седмици, след това хазяинът не ми изпрати никаква фактура, или каквъвто и да е документ за получената сума, изобщо, остана едно неприятно усещане от него... Sick Дано всичко да е наред, като стигнем там (ще бъдем от 1 до 7 май) и дано да не се окаже, че няма кой да ни посрещне, че както отиваме с две деца, не знам какво ще правим.

# 33
  • гр.София
  • Мнения: 219
benche,   много ти благодаря за изключително изчерпателния отговор   bouquet
Много полезна ми е цялатаинформация, която споделяш в темата. Безценна си! Още веднъж благодаря  newsm51 newsm51

# 34
  • Мнения: 554
Здравейте!
Ние доста често пътуваме до Виена. Пускам ви сайт на българка, която дава апартаменти под наем във Виена. Ние сме много доволни от нея и от апартаментите. Тъйкато сме с малко дете ни е по- удобно да отсядаме в апартамент, където имам възможност да сготвя.
http://www.ferienwohnung-anastassia.at/preise.htm
Надявам се да съм била полезна!

Общи условия

Активация на акаунт