Бебо БОЛЕН ние на ТРЪНИ!!!!!!!

  • 7 649
  • 86
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 46
ок,благодаря ти!старая се да му давам течности,но той не поема,та чак ми се наложи със спринцовката

# 46
  • София
  • Мнения: 4 575
А с какъв АБ ви го смениха? А за разтройството какво каза?

# 47
  • София
  • Мнения: 619
Contesa,извинявам се,че сега чак пиша,но 2 дни се разправям с доставчика на нета,а и имам проблем с комп.-трябва да го преинсталирам на ново-едва влизам в мрежата Sad Как сте днес?Има ли още разтройство или полож. не е токова зле.Понеже едва пиша ако искаш връзка с мен тел.0896239325,скайп tonkata70.Единственото с което мога да ти помогна и да ти препоръчам е да потърсиш помоща на д-р Мангъров(70лв. е прегледа в къщи).Аз единствено на него се доверявам.Ще ти пратря на лични тел. му за връзка.Ако не се подобрявате горещо ти го препоръчвам него!Каквото е казал за Дейвид,колкото пъти да сме стигали до него толкова пъти диагнозата му е била на място и го е оправял!Дано скоро успея да си оправя комп.,че полож. е зле.Не мога да намеря свястно място за преинсталация.От доставчика ми казаха,че ще им отнеме 7 дни-което е адски много вре.А преди седмица го преинсталира някакъв уж добър-взе ми 20 лв.,сега пак за това трябва да давам 30лв.

# 48
  • Мнения: 46
А с какъв АБ ви го смениха? А за разтройството какво каза?
Sumamed e антибиотика,който изписа личната вчера.на 24 часа по 4мл.За разстройството каза,че е от оспамокса,дори е възможно да е от проспана,защото и той съдържа разхлабваща съставка.

# 49
  • Мнения: 46
Contesa,извинявам се,че сега чак пиша,но 2 дни се разправям с доставчика на нета,а и имам проблем с комп.-трябва да го преинсталирам на ново-едва влизам в мрежата Sad Как сте днес?Има ли още разтройство или полож. не е токова зле.Понеже едва пиша ако искаш връзка с мен тел.0896239325,скайп tonkata70.Единственото с което мога да ти помогна и да ти препоръчам е да потърсиш помоща на д-р Мангъров(70лв. е прегледа в къщи).Аз единствено на него се доверявам.Ще ти пратря на лични тел. му за връзка.Ако не се подобрявате горещо ти го препоръчвам него!Каквото е казал за Дейвид,колкото пъти да сме стигали до него толкова пъти диагнозата му е била на място и го е оправял!Дано скоро успея да си оправя комп.,че полож. е зле.Не мога да намеря свястно място за преинсталация.От доставчика ми казаха,че ще им отнеме 7 дни-което е адски много вре.А преди седмица го преинсталира някакъв уж добър-взе ми 20 лв.,сега пак за това трябва да давам 30лв.
ронкис,мила,много гадно с този нет!Дано по-бързо да ви го оправят!А този д-р Мънгаров,ок,бих се радвала да можех да заведа малкия на преглед при него,но живеем в Плевен SickНевъзможно ми е да идвам до София ,а пък да го извикам,предполагам е невъзможно newsm78,но нищо дай ми на лс тел.за всеки случай да го имам!Благодаря ти!

# 50
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Да, може и да е от Проспана - и на нас така ни действа.

# 51
  • Мнения: 46
Едно не мога да разбера как така личната ми казва,че на слушалка не усеща да е бронхит,а ми казва че кашлицата е бронхитна.Дне с звънях да досаждам дали не трябват и др.изследвания и питах каква е диагнозата,защото все пак вчера не я спомена и тя това отговори-бронхитна кашлица.настоях за по-подробни изследвания и утре пак ще водим малкия за кръвна картина и снимка.но моя работа ли беше да се обаждам,за да назначат тия изследвания или работа на педиатъра да ги насочи без да е подсещан.Понякога си мисля,че знам повече от тях.Започвам да се ядосвам вече.
И друго,което ме тревожи е ,че бебчо още не яде.Колкото и да не искам да го насилвам,не го и правя,той пък съвсем не яде.през ноща пи мляко към 3,30 и после чак към 12 яде много малко от една пица,но много малко-няколко залъчета,после опита по лъжичка супа и от едно ядене и това му беше.не пожела друго.Пробвах и с ''няма неиска''но настана война и се отказах,а той милия заспа.Тревожа се защото дори течности не поема.Ако поне това правече нямаше да се притеснявам толкова,но така.....има нещо не наред според мен.Вече незнам какво да правя.Уморих се!Чувствам се безпомощна! Cry

# 52
  • Русе, у дома
  • Мнения: 740
Ох, много гадна е ситуацията с малчо. Лошо е така като се е наложила и смяна на антибиотика. До сега все личната лекарка ли го е преглеждала? А за второ мнение от педиатър на частно? Дано се включи някое майче от Плевен с препоръка за добър такъв. Аз до сега съм се убедила, че за по-сериозните неща направо се обръщам към педиатър на частно. Нашата лекарка е педиатър в детското отделение тук и имам страхотно доверие. Тя много пъти се изумява как личната ни изписва антибиотик за няма и нищо. Случвало се е когато е нощна смяна и не мога да заведа децата при нея, а съм изплашена, да ходя при личната и тя винаги изписва антибиотик, започва от най-слабия Оспамокса, но все пак е кощунство когато може да се оправи детенце и без него. Но всичко е много индивидуално, дейставаи според детенце, ако усещаш, че нещата не са наред, настояваи да му се обърне внимание, ако трябва и в детското отделение в града идете. Все пак там ще преценят ситуацията най-добре. Знам, че сега всичко ти се вижда много страшно, но всичко ще се оправи за няма и няколко дни... Дано бързо се възстанови детенце  Hug

# 53
  • Мнения: 46
ами първо го прегледа педиатър от Бърза помощ и изписа АБ,Проспана и спрей за нос,и свещички за Т.После личната каза да се придържам към рецептата,след това вчера го прегледа и смени АБ-то заради диарията.Но малчо е с много лоша кашлица,нещата отиват на бронхит ми се струва на мен.В горния пост писах точно за това.Утре сме при друга педиатърка за изследванията на кръв и за снимка.... Tired

# 54
  • Мнения: 1 163
Contesa, миналата година се разболя моето за пореден път. Четири дена с температура изписаха ни един антибиотик след тия четири дена вместо да и действа напротив стана по-зле. Пак изследвания втори антибиотик но вече почна да вдига по 40 градуса температура спря да яде взе съвсем да отпада. Педиатърката, която я прегледа ми вика да я вкараме в болницата ще се съвземе за един два дена. Питах я ако влезем в болницата какво ще я правят а тя ми вика ще и влваме банка с Глюкоза и антибиотика венозно. Отказах щото не ми се видя належащо за едно червено гърло /даже беше с ангина да влизаме в болница/. Та взех една банка обикновена глюкоза и през петнадесет двадесет минути по една спринцовка в гърлото. Първия ден изпи полвината на другия ден беше съвсем друго дете. Стана започна да се храни и не беше толкова сънлива и отпаднала. След още четири дена спря да вдига температура. Бяха кошмарни осем дена нито спах нито нищо но това майната му нали се оправи детето. Та съвета ми е да му дадеш глюкоза много помага в такива случаи.

# 55
  • София
  • Мнения: 4 575
Контеса, не вземай нищо на своя глава. От гл'козата също може да се засили разтройството. За мен то е от Оспамокса, все се учудвам, че още го изписват. Но повече се изумявам, че са ви го сменили с ЦЕК. Съжалявам, че не мога да ви помогна с добър педиатър в района. За мен това лечение е неадекватно. Пуснете му утре утайка и виж колко е. А ако може да ти направят и секрет, да видят дали има нужда и от какъв точно АБ. Със сигурност няма да има нужда от този, с който е в момента. Ако е обезводнен, лекарят ти може да го установи с преглед, питай, дали може да вземеш рингер да пие. Промивай добре носа с физиологичен разтвор, и двете ноздри, по няколко пъти, за да не задържа задни секрети.
Пиши какво е станало. И не си самоизписвай нищо от форума. Ние всички искаме да помогнем, но това е много трудно дистанционно.  bouquet

# 56
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 269
Contesa, миналата година се разболя моето за пореден път. Четири дена с температура изписаха ни един антибиотик след тия четири дена вместо да и действа напротив стана по-зле. Пак изследвания втори антибиотик но вече почна да вдига по 40 градуса температура спря да яде взе съвсем да отпада. Педиатърката, която я прегледа ми вика да я вкараме в болницата ще се съвземе за един два дена. Питах я ако влезем в болницата какво ще я правят а тя ми вика ще и влваме банка с Глюкоза и антибиотика венозно. Отказах щото не ми се видя належащо за едно червено гърло /даже беше с ангина да влизаме в болница/. Та взех една банка обикновена глюкоза и през петнадесет двадесет минути по една спринцовка в гърлото. Първия ден изпи полвината на другия ден беше съвсем друго дете. Стана започна да се храни и не беше толкова сънлива и отпаднала. След още четири дена спря да вдига температура. Бяха кошмарни осем дена нито спах нито нищо но това майната му нали се оправи детето. Та съвета ми е да му дадеш глюкоза много помага в такива случаи.

Според мен има значение дали глюкозата се приема орално или венозно  Naughty

# 57
  • Мнения: 1 163
Тарталета ще ми кажеш ли какво е значението на приема на глюкоза. Досега не се бях замисляла а и доктори са я изписвали на Рали на няколко пъти да я давам през устата на определени интервали от време.

# 58
  • Мнения: 46
Контеса, не вземай нищо на своя глава. От гл'козата също може да се засили разтройството. За мен то е от Оспамокса, все се учудвам, че още го изписват. Но повече се изумявам, че са ви го сменили с ЦЕК. Съжалявам, че не мога да ви помогна с добър педиатър в района. За мен това лечение е неадекватно. Пуснете му утре утайка и виж колко е. А ако може да ти направят и секрет, да видят дали има нужда и от какъв точно АБ. Със сигурност няма да има нужда от този, с който е в момента. Ако е обезводнен, лекарят ти може да го установи с преглед, питай, дали може да вземеш рингер да пие. Промивай добре носа с физиологичен разтвор, и двете ноздри, по няколко пъти, за да не задържа задни секрети.
Пиши какво е станало. И не си самоизписвай нищо от форума. Ние всички искаме да помогнем, но това е много трудно дистанционно.  bouquet
Спокойна,извини ме,но никога не ми се е налагало да правя такива изследвания и не разбирам какво точно означава утайка и секрет,как се взима,лекаря ли го прави,а и какво е ЦЕК newsm78,извини ме,наистина,малко ме е срам,че не го разбирам Embarassedа и какво е рингер #Crazy

# 59
  • София
  • Мнения: 4 575
Опс, грешката е моя. Утайка сеп рави с кръвни изследвания. Завишената е симптом на инфекция. Секрет може да има гърлен или носен. Може да покаже наличие на бактерии - какви са и кой АБ би им подействал. Може лекар да го вземе, може и в лаборатория да си го платиш. ЦЕК се АБ, които почти никой вече не изписва. Спори се за полза и противопоказания, т.е. дали помагат или не точно. Рингер е разтвор за венозно приложение, но моето дете не стои на с-ма, затова го пием. В банка е по 500 мл, солеви разтвор. Дават го при обезводняване. Аз съм доволна. Давала съм 500 мл за 5 часа със спринцовка от 5 мл, през устата.
Не се притеснявай, че не си ги чувала. С децата се научаваме.  Hug. Питай утре лекарката, ако нещо ти се противопостави, кажи й да ходи на опреснителен курс.
П.С. Мразя лекари, които са неадекватни и си играят със здравето на децата ни./ Колкото и лошо да звучи/. Омръзна ми да знаем повече от тях.
Контеса, не се притеснявай, предполагам, че всичко скоро ще се успокои. Пак ти казвам - промивай носа. При бебета и малки деца, всичко в горни дихателни пътища се усложнява от задните секрети. Бебетата не могат да издухат или преглътнат. Хайде, чакаме да се похвалиш и не отстъпвай пред личната. Успех.

Общи условия

Активация на акаунт