Корнизи за картини?

  • 4 839
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 320
Моля, дайте ми идеи как да си окачим картините без да пробиваме стените?
Колекцията ни е динамична, появяват се нови картини, отиват си стари и не искаме да надупчим стените като швейцарско сирене.
Мислим да ги увисим на някакви корди като в галериите, но нямам никаква идея къде да намеря подобни "съоръжения". Ако някой се сеща за нещо такова ще съм му много благодарна да ме ориентира къде да търся.

# 1
  • Мнения: 230
Виж това, например: http://framemaster.hit.bg/

# 2
  • Мнения: 1 422
Не е съоръжение. Купуваш си красиви иноксови (или каквито харесваш корници) и ги монтираш, ако са пръчки на по-близки оси. Спускаш на корда и на нея захващаш крокодилчетата, които са ти монтирани на рамката. Ние така закачаме вкъщи и в ателието. И на изложби така закачаме също.

# 3
  • Мнения: 1 320
А има ли в София специализиран магазин за корнизи?

Например, намерихме специализиран магазин само за лайсни /за плочки/. Та нещо такова само за корнизи?
Иска ми се да е нещо по-невидимо, защото иначе трябва да опаша целия апартамент в корнизи Simple Smile.

Благодаря и на двете за предложенията!

# 4
  • Мнения: 1 422
Ние сме си купили в Практикер иноксови тънки пръчки. Изобщо ходим само в големите места - Практикер, Бриколаж, а за всичко нестроително - аз директно в Комо.

# 5
  • Мнения: 4 380
Бих ти препоръчала тънка полица по дължината на стената. Широчината е към 7-8 см., монтира се лесно и изглежда като молдинг. И после на нея можеш да подреждаш много голяма колекция, която ако искаш да разместваш и пререждаш и всеки ден. Това е най-удобното решение за динамична колекция , а също за по-голяма. Такива полици по принцип се продават в строителните магазини, но може да си ги изработи човек и сам.

# 6
  • Мнения: 1 320
Ксения, имаме около 20 картини с прилични размери, които трябва да събера по стените на три стаи и в коридора /просто няма толкова площ, даже може някои картини да отидат на депо/. Не мога да си представя полица. Наистина трябва да опаша къщата. Голям проблем ми е, честно! А картините не са такива, че да ги изхвърля или завра в някоя дупка.

# 7
  • Мнения: 4 380
Ксения, имаме около 20 картини с прилични размери, които трябва да събера по стените на три стаи и в коридора /просто няма толкова площ, даже може някои картини да отидат на депо/. Не мога да си представя полица. Наистина трябва да опаша къщата. Голям проблем ми е, честно! А картините не са такива, че да ги изхвърля или завра в някоя дупка.

20 картини на една такава полица ще ти се съберат и в една стая. С такава полица картините не е задължително да се подреждат с разстояние между тях. Напълно могат и да се застъпват и да се създават композиции в които се задава ритъм от размери, контраст на различни рамки и т.н. Такъв тип галерии са винаги много ефектни и даже мога да кажа че са тенденция в интериорния дизайн. Повярвай, изглежда много добре. Веднага щом намеря подходяща снимка, ще ти покажа.

# 8
  • Мнения: 1 320
Благодаря, би било добре да видя снимка, за да разбера какво имаш предвид.

# 9
  • Мнения: 4 380
Мога да ти предложа и друго решение. В случай, че искаш да варираш положението на картините като височина на окачване.

Корниз за римски щори (пердета). Те са с няколко релси, разминаващи се паралелно. Вместо щори, закачваш парчета плексиглас. В плексигласа пробиваш дупки на различни нива. Т.к. плексито е прозрачно, дупките почти не се забелязват. Във всяка една дупка можеш да сложиш кукичка на която да закачиш евентуално картина. Така може да закачваш по-високо или по-ниско, а плексигласа да плъзгаш настрани така както ще ти хареса разположението като композиция.

Това обаче е по-скоро решение за домашно студио-галерия и според мен нито така ефектно като полицата, нито кой знае колко по-практично, нито по-модерно. Полицата е едно модерно решения за дома, което масово се използва от много дизайнери дори и без да има огромна и динамична колекция.

# 10
  • Мнения: 4 380
Има също и специални лепенки за картини, предполагам си чувала. Състоят се от две части- едната лепва за картината- другата за стената. И специално езиче, което като издърпаш, лепенката се отлепва без да повреди повърхността на която е залепена. Това също е вариант за окачване без дупчене на стени.

# 11
  • Мнения: 1 320
Мне, не съм чувала и за лепенки. Ако може дай някаква марка, картинка или каквото имаш там. Ако в бг ги няма, ще ги търся в интернет.

# 12
  • Мнения: 4 380
Трябва да потърся на коя марка бяха. newsm78 Питай в магазините за художници, може да ги внасят.

# 13
  • Мнения: 4 380
Тук има видео с такива полици за които ти казах, но ти не можеш да го видиш за съжаление. Confused

http://www.canalvie.com/emission/des-idees-de-grandeur/episode/105206444/videos/

Доколкото виждам от списъка с материали, купувани са в Икея към 5 лв. бройката. И ги боядисва в същия латекс.

Малко се вижда тук над дивана в ляво- закачени на 2 нива.



Ще ти потърся и малко по-информативни снимки. newsm78

# 14

Общи условия

Активация на акаунт