Бременност и стрес

  • 7 052
  • 49
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 354
И според мен ако имаш възможност си остани в къщи.

Успех и лека бременност Hug

# 31
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
И аз те съветвам да си вземеш болничен. Peace

# 32
  • Мнения: 48
Аз съм в същата дилема в момента. Работи ми се, искам да работя и да давам всичко от себе си, вярно че се изморявам повече и не работя със същата динамика, но все пак се чувствам по-добре когато съм малко или много полезна. Наистина не сме болни, а сме бременни и това не задължава никой да има специално отношение към нас, но поне да не се губи човечността. Не ми тежи работата, а ми тежи това, че съм като кошче за душевни отпадъци (все пак става въпрос за душевното здраве на моето дете, което каквото сега му го създам такова ще е в общи линии и за напред). Всичко бих преглътнала и бих пуснала покрай себе си, но това когато на някой му е нервно да си го изкарва на другите, а при мен винаги аз съм насреща, защото с шефа ми сме в една стая и всеки ден трябва да му търпя виковете и набежденията насочени срещу мен. От 2 седмици съм влезнала в страшна дупка и незнам какво да правя, защото винаги съм била много съвестна и в случая ако си взема болничен, невинни хора ще страдат от моята липса относно работата. Моя съвет към теб е: ако можеш взимай си болничен до края на бременността и изобщо не го мисли. Пожелавам ти безпроблемна бременност и многооо спокойствие ..... никой няма да ни даде дори тиквени медали .... работата си е работа .... работа,колкото щеш, но здравето на дечицата ни е най-важно .... дано и при мен нещата тръгнат в правилната насока .... много  Hug  и    love001

# 33
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 749
Вземи си болничен и не се чуди изобщо.Здравето е най-важно-твоето и на детето.Щом виждаш,че никого не го интересува и не се съобразява с положението ти,това е начинът.Между другото точно първите седмици на бременността са решаващи в много аспекти  Peace
Ако те притеснява,че ще ти е скучно да си стоиш вкъщи,намери си някакво занимание,каквото и да е-хоби,помисли от какво ще имаш нужда занапред,планирай как да преподредите или ремонтирате жилището си,обиколи магазините...
И аз мисля чеако в рабоата ти има стре е по добре да излезеш болничен

# 34
  • Враца
  • Мнения: 92
baby12, при теб нещата наистина са същите, поне така ги почувствах. Аз взех решение и дори се обадих на шефа, че от утре няма да съм на работа за неопределено време. Но да ти кажа - изпитвам угризения.  Blush Непрекъснато си повтарям, че това е правилното решение и може би като си остана в къщи, ще се поуспокоя, ще постигна някакъв вътрешен мир. Пожелавам ти и при теб нещата да се развият в най-добрата насока.
Желая на теб и на всички бъдещи мами лека бременност и прекрасни бебета newsm32 на финал!   love001

# 35
  • Мнения: 2 015
Ако не помислиш за спокойствието си точно в този момент, не след дълго ще съжаляваш Thinking.Каквото и да ти коства, гледай здравето и спокойствието на теб, и твоето бъдещо дете Peace.

# 36
  • Мнения: 1 322
Вземи си болничен. И аз бях в същата ситуация, щом сега не се съобразяват не очаквай да започнат, когато бременността ти напредне.

# 37
  • Мнения: 96
Вземи си болничен - не му мисли.
Мен ме е яд, че по-рано не помислих за това, а докато се реша и вече съм началото на седмия месец и чак преди две седмици си вземах болничен. На работа е доста напрегнато, много изнервено и всички си го изкарваха на мен, щото на мен най-ми пукаше. Малко съм гузна дори, че съм подложила детенцето си и семейството си на този стрес в началото, особено когато хормоните в този период са доста бурни.
Успешна бременност ти желая Hug

# 38
  • Пловдив
  • Мнения: 857
Моята работа също е свързана с много напрежение и стрес. Исках поне до 9-ия месец да работя, но още в 5-ия получих преждевременни контракции и си казах, че бебчо е по-важен. Едно разбрах - бременна или не, работиш наравно с другите. По-специално внимание ?  Naughty Не, не съм и очаквала такова. Като се замисля така и би трябвало да е, защото всички сме поставени при равни условия и една бременност не би трябвало да дава привилегии и да изисква по-специално отношение. При дискомфорт и невъзможност за работа - болнични. Затова ги има  Peace

# 39
  • Мнения: 494
Напълно те разбирам. И аз бях така, на работа на никой не му пукаше че съм бременна и през цялата бременност си работих както съм работила и преди, наравно с другите, без никакво по- специално отноение. Имало е дни, в които съм се прибирала и съм ревала от преумора и стрес. Работата ми беше свързана с взимане на важни решения постоянно и изискваше висока концентрация и за капак почти по цял ден стоях права защотот нямах време да седна. Взимах си болнични по ден два от време на време, за да мога да издържа до края. Много ми беше трудно, но аз съм в чужбина и за тук това е нормално, а и от финансова гледна точка не можех да си позволя да си остана в къщи, трябваха ми парите. Определено никой няма да те пожали, затова ти трябва да мислиш за себе си. Ако можеш да си го позволиш, остани си в къщи, ако не взимай си болнични когато ти дойде в повече и така. Лека бременност.

# 40
  • Мнения: 3 929
Не бих си позволила да ти дам съвет. Сама можеш да прецениш, кое е по-изгодно за теб. Мога да споделя, че аз работех през цялата си бременност, дори продължих да ходя на работа, когато вече бях в първите 45 дни болнични, по своя инициатива. не ми се стоеше вкъщи, а и в работата се чувствах по-добре и по-разбирана, отколкото вкъщи, с изключение на мъжа ми. Затова избрах да пътувам всеки ден от единия край на София до другия, но да се чувствам добре. Вкъщи или на работното място стрес винаги има в някаква форма.

# 41
  • Мнения: 4
Аз излязох в болничен през 2 месец от бременността, защото и при мен ситуацията беше стресова.Сега съм в 6 месец.Повярвай ми не съжалявам дори и за миг.Моят съвет е да си вземеш болничен.Ако ти не помислиш за себе си, никой няма да го стори.Почивай си повече и се радвай на бременността.Желая ти приятни мигове и едно здраво и хубаво бебче.

# 42
  • Мнения: 270
Ако имаш тази възможност вземи си болничен,почини си пък ако ти писне в къщи можеш пак да отидеш на работа  Wink.

# 43
  • Мнения: 8
и аз съм в същото положение.Предпочитам да ходя на работа т.к изплащаме жилището си и се моля всичко да въде наред с бебчето Praynig.ПОЖЕЛАВАМ ТИ ЛЕКА БРЕМЕННОСТ

# 44
  • София
  • Мнения: 5 079
Не очаквай съчувствие от тотално озлобени хора (каквито са повечето на днешно време)...
Грижи се за себе си и за бебчето, все пак носиш голяма отговорност и не би трябвало твоите приоритети да са на прима виста.
Вкъщи може да ти е скучно, но може и да не ти бъде, зависи как си го направиш. Във всички случаи напрегнатото и стресиращо ежедневие може да причини голяма беля. Пази се и не го позволявай. Peace

Общи условия

Активация на акаунт