купихме си жилище

  • 3 788
  • 59
  •   1
Отговори
# 45
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 198

Разбира се ще споделя:)Ние харесахме жилището преди кризата - тоест всичко започна септември. Точно седмицата,в която имахме предварително одобрение стана тази работа с кризата и одобрението отпадна при тези условия и искаха допълнителни неща,а ние бяхме платили капаро. Започна се ходене по мъките по други банки. Одобряваха ни кредита,но в по-малка сума от  исканата,а ние  нямаме допълнително пари. Кандидатсвахме и в Пиреос. Оттам пък не сме очаквали да стане работата. Искаха много документи .Гледат те под лупа. Кандидатсвахме като купувачи ние с мъжа ми,а фирмата на мъжа ми стана солидарен длъжник според договора. В сряда изневиделица от банката ни се обаждат,че кредит ще отпуснат ако има сделка на другия ден. Ние не очаквхаме. Таксите по кредит и нотариални такси са ужасно мноого. В четвъртък  сделката се сключва при нотариус, а  в петък беше усвояването на кредита, като поради техническа грешка, след 17 ч открита, ни връщат да преподписваме документацията.  Аз с децата тичам към банката, защото всички чакат да се усвои кредита.Лихвата е 8% ,за 25г. Относно доходите -  гледат е под лупа - до трето колято.  Изискват различни доходи,в зависимост от кредита. Голям зор е,като започнат да  искат документ след документ, защото и те не са наясно кое точно им трябва и те карат по всяко време незабавно да ги носиш,а не ти ги казват наведнъж. В крайна сметка всичко мина...вече се радвам:)
[/quote]
Аууууу, страшна хамалогия- настръхна ми косата  Close

# 46
  • София
  • Мнения: 18 679
И аз мога да дам прясно инфо от Алианцбанк - 8.2 лихва за 15 години, дават 70% от оценката, документи не са ни искали кой знае какви - обичайните, които всяка банка иска за ипотеката. Имат висока такса за управление на кредита - 2% от сумата, но пък имотната застраховка и личната на кредитополучателя за са тяхма сметка, така че тия 2% се избиват. Общо с нотариалните такси ни излезе около 4 хил. лева рефинансирането, при нас си заслужаваше, защото имахме и други цели, сменяхме обезпечение и др. работи. Иначе са си доста пари.

# 47
  • София
  • Мнения: 619
Искам да попитам т.к. ние нямаме пари в наличност,а искаме да изтеглиме кредит за жил.Съответно трябва да намери 100% от сумата за него.Какви са вариантите предлагани от банките и имали начин д аполуча от тях цялата сума....?

# 48
  • София
  • Мнения: 888
Искам да попитам т.к. ние нямаме пари в наличност,а искаме да изтеглиме кредит за жил.Съответно трябва да намери 100% от сумата за него.Какви са вариантите предлагани от банките и имали начин д аполуча от тях цялата сума....?
И ние нямахме парите. Уговорихме се с продавача в предварителния договор да пише,че сме му дали капаро. В действителност нищо не сме му дали. Банката отпусна 100% от сумата без да знае,че  реално капаро не е дадено. По документи банката е изплатила 70%.

# 49
  • София
  • Мнения: 18 679
Ембрион, това което пишеш, е много странно Rolling Eyes Аз мисля, че банките дават 70-80% от пазарната оценка на имота, която се прави от лицензиран оценител, а не от това, което сме си записали в договорите, защото ние можем реално всичко да си запишем Rolling Eyes Според мен във вашия случай пазарната оценка е съвпаднала със записаната по договора, така ли е?

# 50
  • София
  • Мнения: 888
Ембрион, това което пишеш, е много странно Rolling Eyes Аз мисля, че банките дават 70-80% от пазарната оценка на имота, която се прави от лицензиран оценител, а не от това, което сме си записали в договорите, защото ние можем реално всичко да си запишем Rolling Eyes Според мен във вашия случай пазарната оценка е съвпаднала със записаната по договора, така ли е?
Да,ние искахме да съвпадне. Обърнахме се към оценител, който завиши цената. Нали ви казвам,че беше голямо ходене по мъките,докато се нагласят нещата. Хиляди подробности и  много нерви,защото нямаме пари.

# 51
  • Мнения: 12 662
ОООО, я оставете тази поговорка. Моето поколение все в интересни времена живее, та ми е писнало вече. Искам да ми е скучно. Joy Joy


Има едно китайски проклятие - Да живееш във времена на промяна.
Аз съм от средното поколение. Ако не беше дошла демокрацията, никога нямаше да имам собствено жилище.

# 52
  • София
  • Мнения: 619
Значи има варианти човек да се сдобие с 100% от сумата?

# 53
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 198
Номера с завишаването на отценката на жилището е "ключа за палатката" стига отценителя да се навие  Rolling Eyes

# 54
  • София
  • Мнения: 888
Номера с завишаването на отценката на жилището е "ключа за палатката" стига отценителя да се навие  Rolling Eyes
Да,това е ключа. Ние пробвахме четирима оценители. Само един успя да  направи оценката така,че да ни устройва. Съответно са й най-скъпите - за оценката взеха 300лв. Много е важно също така самата банка да няма предпочитания кой ще е оценителя. В много банки работят само с определени такива. Затова ви казвам,че е голяма хамалогия и нерви. Трябва да си избрал жилището, трябва да имаш предварително одобрение преди да дадеш капаро, трябва да знаеш кой ще бъдат оценителите, трябва да знаеш как работи банката и т.н и т.н

# 55
  • София
  • Мнения: 1 735
ОООО, я оставете тази поговорка. Моето поколение все в интересни времена живее, та ми е писнало вече. Искам да ми е скучно. Joy Joy
Така се радвам на всяко нещо в къщи,за което е отделяно месец по месец.Не искам да ми е скучно,някак си няма да съм жива.Въпрос на усещане.Изстраданите неща са по-истински.

# 56
  • Мнения: 2 331
Честито!Много здраве и прекрасни мигове в новото ви жилище!

# 57
  • Мнения: 5 178
Първо честито !!!
много здраве и щастие в новия дом..
Ние минахме през одисеята още преди кризата. Купихме 2003 на зелено за 20 хил евро, но рално плащахме с кредита 2006-2007 г. Почнахме с 10хил лв - 2 хил капаро и 8 хил първа вноска
 Сумата която теглихме през 2006 вече беше 1/3 от стойността на имота, но въпреки това учтиво ни предложиха да ни завишат оценката срещу "скромна" сума. Жената беше изненадана като си прибрах документите и и казах благодаря, но и това ми е повече от достатъчно. Дори ако предполагах чак толкова сериозна криза идва нямаше да взема и 20-те  хил за ремонта, но вече е факт.. сега остава да връщам още 19 год Simple Smile само здраве да е и работа да има
Няма да казвам колко ядове брахме и как накрая не ми се нанасяше, но вече го чувствам мой дом и не искам да го сменям Simple Smile

# 58
  • София
  • Мнения: 18 679
но вече го чувствам мой дом и не искам да го сменям Simple Smile
При нас точно обратното Grinning Купихме го, обзаведохме го, страхотен е, но....ми е малък. Откак дойде и второто бебе, вкъщи само се прескачаме със столчета, играчки, кошарки и пр. Crazy Пък и аз съм свикнала на широко, отраснах на просторно и сега ми липсва. Не че не си чувствам апаратамента дом, но вече ме сърбят ръчичките за друг Laughing

# 59
  • Мнения: 5 178
белинда, преди 3м бяхме на косъм да го сменим, но май по-добре че не стана
Продаваше се в нашата кооперация голям тристаен на много добра цена , за момента обаче така ми е по-спокойно откъм разходи..Пък  и решихме, че искаме къщичка на село за WE, защото и петстаен да е е насред мръсния град и си чиста проба затвор

Общи условия

Активация на акаунт