Как пиците стават сочни?

  • 44 269
  • 62
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 3 268
Явно верно си зависи от фурната.

# 46
  • Мнения: 940
На мен никога не ми е ставала суха. Никога не пека блата предварително, не винаги слагам домати.

# 47
  • Мнения: 31 165
Правих пици и ми станаха супер. Първата я пекох 15 минути, но и беше малко, а втората 20 и вече беше невероятна. Вече все ще ви чета.  bouquet

# 48
  • Пловдив
  • Мнения: 2 492
мяташ в добре загрята фурна, тавата също да е била вътре, за да е гореща.
пека за 15 мин, при 220 - 250 С

не ми стават сухи или текляви....

Такава била работата значи. Аз последния път пекох пица на 150 градуса (още изпробвам новата печка и не съм обиграна с градусите) и пицата ми стана много суха. А каква е логиката на по-силна фурна да стане по-сочна ? newsm78

# 49
  • Мнения: 3 268
Виждала си предполагам как правят пици в пицариите.Мятат ги в горяща пещ и ги вадят след няколко минути.Явно пицата обича жегата. Simple Smile

# 50
  • Пловдив
  • Мнения: 2 492
Да, но не би ли трябвало при повече градуси точно тогава да се изсуши newsm78

# 51
  • Мнения: 3 268
Напротив,на слаб огън тестото изсъхва,а на силен,няма време да изсъхне,плънката става бързо и пицата се вади.

# 52
  • Пловдив
  • Мнения: 2 492
Напротив,на слаб огън тестото изсъхва,а на силен,няма време да изсъхне,плънката става бързо и пицата се вади.

Аха, загрях, мерси   bouquet

# 53
  • Мнения: 7 640
а колко тесто е необходимо за блата- в смисъл- колко дебел да го нагаждам като е суров?
Взела съм една замразена топка "Мис каприз" и размишявам.

# 54
  • Мнения: 3 268
Аз го правя много тънък,около 3 мм,че и по-малко

# 55
  • Мнения: 7 640
Аз го правя много тънък,около 3 мм,че и по-малко

с точилка ли действаш, че нямам такива екстри

# 56
  • Мнения: 3 268
Не,на ръка го разпъвам малко и после го слагам в намазнена с маргарин тава.Започвам леко да издърпвам към краищата и става.Не олио,а маргарин,защото олиото не позволава да разпъваш тестото.

# 57
  • Мнения: 7 640
стеф, мерси, ще пиша после какво е станало

# 58
  • Мнения: 22
С готово тесто и аз я правя...слагам обилно доматено пюре върху тестото за да не стане суха. И всичко останало отгоре.   chef

и аз така а моето тесто е
1 ч.ч. вода
1с.л. сол
1с.л. захар
1с.л. оцет
1с.л. олио и половин кубче мая
Без брашно???

# 59
  • София
  • Мнения: 7 033
И аз правя пицата с готово тесто, никога не ми е ставала суха. Разстилам тестото съвсем тънко в леко намазнена тава. Слагам обилно доматен сос, след това нарязаният колбас, гъби и рендосано сирене, чубрица и отгоре отново слагам малко доматен сос (колбаса и сиренето да са в соса), слагам в затоплена фурна и пет минути преди да извадя пицата подреждам върху нея резени кашкавал, оставям я във фурната 5 минути само да се разтопи кашакавала.

Общи условия

Активация на акаунт