Мокет в спалнята. Мнения?

  • 17 686
  • 56
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 634
Вие, които имате мокети и малки деца, как се справяте? Не идва ли вповече това постоянно разпъване на прахосмукачката?

Всъщност с мокет е по-чисто у дома. Преди всяка прашинка личеше на пода, а прахосмукачка и сега минавам всеки ден заради въпрсоната бисквитка. Поне не мия под след това.

# 16
  • Мнения: 3 770
В спалнята имам мокет.Не е от най-пухкавите , но доста повече от обикновен.Като нов около 2 пръста дебел.След 2 години няма и следа от пухкавост.При това не е върху целият под , а само в долната част на спалнята и през лятото го махам.В другите стаи съм само на теракота , но в спалните мокет или килим ми създава повече уют.

# 17
  • Мнения: 18 542
Дали ще има прах или не зависи от качеството на чистене (освен от атмосферните условия навън), а също и от качеството на мокета, за това аз бих заложила на нещо със сертификат за качество пък бил и той на по-висока цена. Не бих си сложила евтин изкуствен мокет като тия от едно време.

# 18
  • Мнения: 4 380
Дали ще има прах или не зависи от качеството на чистене (освен от атмосферните условия навън), а също и от качеството на мокета, за това аз бих заложила на нещо със сертификат за качество пък бил и той на по-висока цена. Не бих си сложила евтин изкуствен мокет като тия от едно време.

"Евтин изкуствен" може да го пропуснеш. И най-скъпият естествен мокет отделя непрекъснато власинки и прах от самата си материя. И...има много качествени мокети, които са и евтини.

# 19
  • Мнения: 18 542
Нещо цензура ли ми налагаш? Или продължаваш да си търсиш поводи да ме провокираш за заяждане?

Казала (написала) съм това което съм искала.

# 20
  • Мнения: 4 380
Поправям те, защото с незнанието си вкарваш хора в заблуда.
Отдавна престанах да се учудвам защо не знаеш елементарни неща.

# 21
  • Мнения: 18 542
каза специалиста по всичко
оф...
вече спирам дори да те чета, че ми се по...ща от теб

# 22
  • Sofia
  • Мнения: 559
 Peace   Аз съм от ентусиастите с бял и пухкав. И дребосък на 1г и 7м. който много обича да си хапва в спалнята, докато си гледа телевизия например. Имаме само 4 телевизора в 3стаен апартамент, но там е най сладко. Разливал е зехтин и кола по мокета, почиства се веднага и петна не останаха. Обаче след около 6 месеца съм сигурна, че ще е за смяна. Но пак мокет бих сложила. Харесва ми, приятно ми е, красиво ми е и не ме интересува чуждо мнение. Не мисля че чистенето е по малко или по често в зависимост от настилката. Дневната и коридорите са ми с гранитогрес(пак бял), независимо от това навсякъде се чисти всеки ден, след ядене на бисквитки и по няколко пъти, друг начин няма. Така че искаш да ти харесва(ако това е твоя вкус разбира се ) или искаш да е практично и да е направено да изкара докато си жива например   Grinning  ?!

....
И...има много качествени мокети, които са и евтини.

Аз досега такъв късмет не съм имала, всичко евтино ми е излязло по скъпо и от най скъпото. Винаги!

# 23
  • France
  • Мнения: 726
Никога и никъде!

# 24
  • Мнения: 6 713
Много искам да си сложа дебел, пухкав мокет в спалнята

Точно това не мисля, че има място в спалнята. Аз предпочитам гладка повърхност, лесна за почистване, минимално задържане на прахоляк. Peace

# 25
  • Мнения: 680
Действително в момента се продават много хубави мокети,но не бих сложила.
Харесвам масивния паркет както и скъпите килими. bowuu

# 26
  • Мнения: 2 498
И аз съм на същото мнение Peace

# 27
  • Мнения: 2 172
Животи здраве в новата къща ще сложим хубав мокет в нашата спалня.Там единствено ще се пият питиета.Няма да има бисквити,солети,зрънчовци, както и  малки мазни ръчички  Crazy
Създава хубав уют,писна ми от тези ламинати,не мога боса да мина,все с някакви чехли  ooooh! Ламинат в хола и детските,разбира се и хубави килими на съответните места,но за спалнята сме твърдо "за" мокет  Peace Може би не чак толкова дебел и пухкав,но по-плътен,който все пак е мек и потъваш в него,няма смисъл от някаква "кора" на пода.

# 28
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Мокет не бих сложила никъде,като знам какво се случва с килима в хола,представям си какво чистене ще пада,нямам необходимото време ,за да робувам на килими и мокети.Може би само някакви пухкави пътечки около спалнята или малко килимче,които се тупат лесно.Ще заложа на естествения паркет.

# 29
  • Мнения: 183
Преди имахме мокет, а сега ламинат в спалнята по настояване на съпругът ми. Така било по-лесно за поддръжка. Аз не съм го засичала да извършва "поддръжка", а за мен промяната се изразява в по-гадно усещане при допир с ламината и също вече ползвам друга приставка за почистване. С две думи преди ми беше по-приятно!
Ако ти си чистиш прави каквото "сърце ти сака"! Hug

Общи условия

Активация на акаунт