Приятелски кръгове

  • 2 323
  • 36
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 2 271
Ние с мъжа ми си имаме един приятелски кръг и винаги си каним него. Случвало се е той да покани колега заедно с приятелския кръг, но колегата и жена му са контактни и доста бързо се интегрираха в приятелският кръг. Иначе, ако знам, че ще има конфликт никога не бих поканила двама души. Или пък да събирам родителите и приятелите заедно - няма да  е комфортно на никой от кръговете.

# 31
  • Мнения: 5 940
Най-често се получава смесване по някакви поводи. Приятно ми е да видя всички, които са ми близки, и си ги каня. Рядко съм усещала някаква голяма комуникационна пропаст между хората. Човек, ако е решил да му е весело, ще намери начин да си го направи. Обратното, ако е с предубеждение, че не се чувства на мястото си, така и ще си остане до края на вечерта.
Напоследък по-често каним двойки с деца, защото, когато децата са по-малки неминуемо вниманието е насочено преобладаващо към тях. Те се гонят, дърпат си играчки, не можеш да ги оставиш съвсем сами и ако не си част от цялата тази галимация, се предполага, че може леко да ти е скучно.
Съпругът ми си се вижда с неговите неаангажирани приятели поотделно, аз с моите несемейни, които по стечение на обстоятелствата, са ми най-близките, също поотделно, най-често навън събота и неделя.
Той е предубеден към  форума,  предполагам не би дошъл на форумски сбирки.

# 32
  • Мнения: 2 070
На именните ни дни,няма как да ги отсея,идват непоканени.Имаме две приятелски семейства които не се понасят.Но едните са толерантни ,а другите,особено жената,показно показва неприязън.Преди две години,при влизането на толерантните,въпросната"приятелка",стана и си тръгна с думите,че много и се разводнила атмосферата.И не бяхме само ние,ми имаше още десетина човека.Ужасно беше.На другия ден и казах ,че повече не я искам в къщИ,защото изобщо не помисли в каква ситуация постави мен като домакиня.
Относно съпруга и форумските,не му е там мястото ,но моя идва.Сега моите познати са и негови,но не ми оставя грам лично пространство.Ааз никога не съм се напъвала да ходя на фирмените им сбирки.

# 33
  • Мнения: 919
Зависи какво празнуваме.
Гости,които не се "понасят" ,не каним.Много е кофти и за тях,и за нас.
По форумски срещи моят мъж по принцип не обича да идва.Или идва късно,за да не се прибирам сама по тъмното/в случай че не е на работа/,или ходя сама. Peace

# 34
  • Мнения: 15
Милуото на форумски купона- не: защото каза, че тука пишели квачки.

И моето мило така казва. Квачки или кокошки.

Пък моето вика "патки" или 'кифли" според зависи. Joy Joy

# 35
  • Мнения: 2 448
Не смесвам приятелски кръгове.
Имам си и личен приятелски кръг, в който не допускам дори съпруга си. Той и не припира. Форума е част от него. Така, че на форумска среща не бих го поканила, и той не би искал да дойде. Но не, защото е предубеден и има лошо мнение за тук, а защото го е приел за лично мое пространство. Нещо, от което не се интересува.
Той също има приятели, с които излиза без мен.
Общите ни приятели, които не се познават или мислим, че не е подходящо да ги събираме заедно, не го правим.

# 36
  • Мнения: 4 300
аз понеже последна се омъжих от моя .. хм, кръг, години наред не ме каниха на разни сбирки м/у семейни приятели и ми е било винаги много странно и тъжно защо е така - все едно имам някаква single инфекция.

Съвсем нямах предвид това, аз лично не деля хората на семейни или не. Макар че се сещам за една позната, която явно демонстрира нетърпимостта си към деца и шумът, който създават. Не бих я поканила у дома, където детето ми ще квичи, скимти, плюнчи краката й и т.н.
Имах предвид ако си излизате години наред заедно, семейно с Иванови и в един моментте се разведат яростно. Дали ще вземеш страна, като каните само единия, или демократично няма да каните и двамата.

Общи условия

Активация на акаунт