Мамино момиченце!!!

  • 5 318
  • 70
  •   1
Отговори
# 30
Щом човека споделя,значи има проблем за него.
Аз също бих се подразнила от прекалено обсебване на половинката от родата.
Оше повече,че ми намирисва на използвачество от страна на нейното семейство.
Има слабохарактерни хора,които са лесни за манипулиране и не си дават сметка къде да сложат граница.
Ще има после "госпожата" да се жалва в ДиС ,че са я напуснали!

# 31
Прочетох цялата тема и установих, че колкото хора биха се подразнили, толкова и са за това, че не виждат проблем.
Очевидно, щом човека се оплаква за него е проблем.
Та, ако е от слабохарактерие, помогнете на жената да се осъзнае, но ако го прави защото иска, нейн избор, начин на живот.
Свят шарен, хора всякакви.

# 32
  • Мнения: 2 448
Очевидно е, че за човека има проблем, но явно късно го е осъзнал щом се е натресъл да живее толкова близо до тях.
Има хора, които обичат повече самостоятелността , както и такива, които не прекъсват връзката с родителите и си живеят така, все едно не са създали свое семейство и това не им пречи.
Жалкото е, когато такива различни хора се съберат. Винаги единия е недоволен.
Моя близка приятелка точно за това се раздели с дългогодишния си приятел, защото тя е така по отношение на родителите си и брат си и не можаха да стигнат до разбирателство. Но поне нямаха деца.

# 33
  • Мнения: 81
Има и такива,които гледат да вземат парички само.
Могат да не се обадят за РД на любимото синче,обаче като стане въпрос за пари звънят по няколко пъти на ден.
Случая може да е подобен,обаче Бобено да не го е обяснил добре. Thinking

# 34
  • София
  • Мнения: 1 433
Семейството трябва да е на първо място-камо ли пък да вдигам детето по-рано
Разбирам да са инвалиди или тежко болни, но чак пък толкова да е привързана към майка, баща и сестра newsm78

# 35
  • Лондон
  • Мнения: 403
Ако автора  беше писал в женски род,т.е.да обърне ситуацията само за да поиска мнение,досега темата да беше минала 10 страници.Когато става дума за родителите на съпругата всичко може,ноооо ако стане дума за свекървите ........ела да видиш какво става.Тук има луди фенки на темите за свекървите.

Моето мнение е,че нейните родители са я обсебили.Сестра и също.Не мога да ти дам съвет,но ми се струва ,че нещата ще се задълбочават.

# 36
  • Мнения: 1
Здравейте и благодаря на всички изказали мнение по въпроса. Искам да дам уточнение на въпроса и да поискам вашето мнение отново:

1. След 8 годишен брак бях принудена да се откажа от всички мой познати и приятели - остана ми само една приятелка, защото той не дава да се срещам с никого!
2. Останаха само близките ми и той търси всякакъв повод за да ме скара с тях, въпреки че те обичат до безумие детето и мен и го гледат почти всяка събота и неделя;
3. Майка ми е в моята посока, затова сутрин идва до блока ни и я оставям на трамвайната спирка за да продължи;
4. Колата се наложи да се даде на баща ми само веднъж защото неговата се беше повредила и му се налагаше да се придвижи извън София;
5. Не дава никой от близките ми да идва в къщи и моите родители мисля, че са го разбрали;
6. Неговите родители ги уважавам и никога не съм показала лошо отношение за разлика от него;
7. Моят съпруг си търси всякакви поводи за да може веднъж месечно да прави сцени пред поотгледа на детето!
8. Не съм го зарязала до сега, защото го обичам!!!

Много лични неща споделих, но много пъти се питам дали всичко това трябва да продължава и кой трябва да се промени???????

# 37
  • Мнения: 2 388
Dona2000, ти си съругата на автора на темата, така ли?
Явно да.

Много лични неща споделих, но много пъти се питам дали всичко това трябва да продължава и кой трябва да се промени???????


Така, както поставяш нещата изглежда, че той трябва да се промени.
Като цяло ситуацията ви е сложна.
Ти защо допусна да стигнете до нея?

Предполагам, че съпруга ти ще се включи по-късно пак с ответен удар? Simple Smile

# 38
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
Очевидно е, че за човека има проблем, но явно късно го е осъзнал щом се е натресъл да живее толкова близо до тях.
Има хора, които обичат повече самостоятелността , както и такива, които не прекъсват връзката с родителите и си живеят така, все едно не са създали свое семейство и това не им пречи.
Жалкото е, когато такива различни хора се съберат. Винаги единия е недоволен.
Моя близка приятелка точно за това се раздели с дългогодишния си приятел, защото тя е така по отношение на родителите си и брат си и не можаха да стигнат до разбирателство. Но поне нямаха деца.


Този път съм съгласна с теб. Проблемът не е в това дали момичето се грижи за родителите си както трябва или не, а в това, че с мъжа си са на коренно различно мнение относно присъствието на роднините в ежедневието им.

# 39
  • Мнения: 519

   Всеки е прав за себе си.Ние като станични наблюдатели можем само да гадаем,кой е прав и кой не.

# 40
  • Мнения: 2 448
Ако Dona2000 е съпругата както се подразбира нещата стават направо застрашителни.   Thinking
Конфликтът е доста сериозен.

# 41
  • Мнения: 9 990
Ти защо допусна да стигнете до нея?

Предполагам, че съпруга ти ще се включи по-късно пак с ответен удар? Simple Smile

е...защо е допуснала, ситуации житейски всякакви, понякога е изненада всичко.

# 42
  • Мнения: 2 388
Ти защо допусна да стигнете до нея?

Предполагам, че съпруга ти ще се включи по-късно пак с ответен удар? Simple Smile

е...защо е допуснала, ситуации житейски всякакви, понякога е изненада всичко.

Права си. Имах предвид определени неща защо е допуснала, като например точка 1:

1. След 8 годишен брак бях принудена да се откажа от всички мой познати и приятели - остана ми само една приятелка, защото той не дава да се срещам с никого!

Принуждаване, забрани.. това не са нормални неща в човешките отношения, поне за мен.

# 43
  • Мнения: 9 990
Ако Dona2000 е съпругата както се подразбира нещата стават направо застрашителни.   Thinking
Конфликтът е доста сериозен.

сериозно?че забранява той родителите и да влизат у тях?на жената любовта към днешна дата може да премине в омраза.На една крачка е.Жена се ухажва цял живот, не и се слага фередже след раждането.Бабата гледа внучето събота и неделя често , пише жената, и кво, не е заслужила сутрин по път да я хвърлят до някъде лиу?Това ли му викате обсебване от роднините?Ми да си гледа той детето събота и неделя бе, айдеее, у лево, как ги обичам такива пухльовци!

# 44
  • София
  • Мнения: 1 529
Хора що не се разберете и си поприказвате?
 Имаме и двете становища по темата.
Човек не може да бъде посветен само на родителите или само на съпруга.
 Когато обичаш,не те дразнят такива неща.Не може само единия да е прав.
 А детето къде е в спора,от него съпруга ревнува ли?

Общи условия

Активация на акаунт