Срок на годност на силиконови части на помпата Авент

  • 1 387
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 379
Здравейте мамчета,

Предстои ми да родя след две седмици и сега съм в подготвителен период Simple Smile Имам въпрос за помпата за кърма, тъй като не открих никъде информация.

Значи, от първия ми син имам ръчната помпа на Авент, от която съм много доволна. Засега няма да купувам друга, макар че съм хвърлила око на електрическата на Медела, но първо ще видя дали ще ми е необходима. Но ръчната на Авент смятам да я ползвам в първите дни. Като я извадих от старите кашони, обаче, се зачудих дали всъщност имат срок на годност силиконовите й части? Имам я от почти 5 години ... Някой да знае?

Също ще съм благодарна да ми препоръчате електрическа помпа от опит (тази на Медела, която харесах, е обикновената електрическа, а имат и една двуфазна, но много скъпа ми се видя).

И ако някой ползва продукти за замразяване на кърма, тези на Медела как са (видях, че имат пликчета, а Авент сега са само с чашки, пък моят фризер няма много място...).

Благодаря предварително.

# 1
  • Мнения: 350
Здравей и аз ползвам помпата от предното си дете от преди 1г. и 9 м. няма проблем със силиконовите части и не съм чувала да имат срок на годност  newsm78, замръзявам кърма в чашките на авент и наистина заемат доста място, но не правя големи запаси , а около 10на чашки.

# 2
  • Мнения: 543
Със сигурност имат срок на годност силиконовите части, но мисля, че можеш да ги ползваш. Прецени дали ти изглежда изсносено, аз смятам, че ако си я приблара прилежно няма да има проблем. Не мисля, че ще има смисъл да се харчиш за ел. помпа, ако тая ти върши работата. Нали само в началото ще я ползваш да регулираш кърмата си?

# 3
  • Мнения: 1 328
За частите не знам, но кърма може и в обикновени бурканчета да се съхранява, също и в пликчета от тези за еднократна употреба и във формички за лед и т.н... така че варианти много Simple Smile

# 4
  • Мнения: 3 379
Благодаря за отговорите, явно ще си ползвам старите части.

Помпата си е екстра, ако ще я ползвам само в началото, затова и на този етап няма да купувам. Но ако реша да трупам запаси, предпочитам електрическа... затова ме интересуваха отзиви за Медела.

пликчета от тези за еднократна употреба

Какви са тези пликчета за еднократна употреба? аз с първия ми син ползвах на Авент пликчетата - от тях пазя още щипките дори.

# 5
  • София
  • Мнения: 18 679
Честито, СЗА, сега разбирам за предстоящото щастливо събитие  bouquet Успех Hug

Моята и твоята помпа са наборки, аз си я ползвам със здраве Grinning
А пликчетата са най-обиконовени пликчета за фризер, винаги съм ползвала такива. Още за Гогата те агитирах да си вземеш, че е по-удобно и евтино, ама ти авент, та авент Grinning Няма смисъл...замразяването при температура -18 се равнява на пълна стерилизация , в каквото и да сложиш кърмата, ще се запази идеално Peace

Какво бебенце чакате Simple Smile

# 6
  • Мнения: 274
Аз също като теб мисля да си ползвам старата помпа на Авент,но понеже в момента живеем в Канада и разбрах от приятелки, че тук в всяка болница има на разположение на родилките от електрическите помпи на Медела. Тук дори може да не си ги купуваш ,а да ги вземеш под наем за определено време от магазин. те са най-препоръчваните в смисъл като най-удобни, но разбрах също ,че ги използват само по 2-3 пъти в началото, защото при по продължително ползване може да ти стимулират по голямо отделяне на кърма,което всъщност не ти е нужно. Абе с две думи електрическата на Медела, мамите тук я ползват само за първите дни. Това е което знам.

# 7
  • Мнения: 3 379
Честито, СЗА, сега разбирам за предстоящото щастливо събитие  bouquet Успех Hug

Моята и твоята помпа са наборки, аз си я ползвам със здраве Grinning
А пликчетата са най-обиконовени пликчета за фризер, винаги съм ползвала такива. Още за Гогата те агитирах да си вземеш, че е по-удобно и евтино, ама ти авент, та авент Grinning Няма смисъл...замразяването при температура -18 се равнява на пълна стерилизация , в каквото и да сложиш кърмата, ще се запази идеално Peace

Какво бебенце чакате Simple Smile

Ей, хубава среща, отдавна не бях се радвала така на стар съфорумец Simple Smile

Ами чакаме пак момче... Третото ще е момиче  Laughing Като гледам, и ти си така - с двама мушмороци. Освен това ще ви е адаш втория ни син - Никола (да се роди де, жив и здрав, така ще го кръстим). Трябва да споделиш опит, ама да не разводнявам темата.

Добре де, какви са тези ликчета за фризер - аз ползвам едни, които ми се виждам ама много големи..., за да слагам кърма в тях?

# 8
  • Мнения: 1 328
Има ги в различни размери, по 100 са в пакет.. И по-голям да е тъкмо ще можеш да го завържеш лесно  Peace

# 9
  • София
  • Мнения: 2 249
Ей, Силве, супер Hug! Лек финал и здраво бебе  bouquet!


За електрическата на Медела - тази скъпата двуфазна (суинг), за която споменаваш, е много добра (и можеш да я вземеш от ибей на половина от цената в БГ.)

# 10
  • Мнения: 3 379
Ива, мерси за пожеланията Simple Smile

И за препоръката за Медела... Права си, евентуално ако реша да се снабдя с такава, ще поръчам от ебей.

Ха, сега видях, че и ти вече си майка на две Simple Smile, браво на теб. Леле, колко съм изпуснала докато правех кариера и нямах време за форума  Embarassed

Последна редакция: пн, 02 фев 2009, 15:18 от SZA

# 11
  • Мнения: 5 401
SZA, една идея - можеш да се обадиш на вносителите на Авент и да ги питаш за срок на годност:

Цитат
И
вентас - официален представител на световните марки бебешки стоки Philips Avent, Phil&Teds, MUTSY, Baby Art и Tiny Love за България.
адрес: 1618 София,  кв. Павлово,  ул. Иван Сусанин No.26 , партер, тел.: +359 2 9555115, +359 2 9555116, факс: +359 2 9555119

И после да ни информираш!   bouquet

# 12
  • Мнения: 3 379
SZA, една идея - можеш да се обадиш на вносителите на Авент и да ги питаш за срок на годност:

И после да ни информираш!   bouquet

Мерси за идеята. Информирам Simple Smile

Нямат срок на годност, по принцип ако правят вакуум и помпата работи - става. По-скоро имат някакъв период на изхабяване, но ако са много захабени, няма да правят вакуум. Пожълтяването от стоенето не е проблем. Фирмата предлага всичките части и отделно, могат да се закупят, но е добре да имате клиентската карта, която сте получили при покупката, тъй като цената е различна ако сте без карта (т.е. доста по-висока).

# 13
  • Мнения: 5 401
Чудесна новина! Все пак, дано не ти се наложи да ползваш помпата активно.  Simple Smile

Леко раждане ти желая и сладко, здраво кърмаче.   bouquet

# 14
  • Мнения: 494
Не съм чувала да имат срок на годност, защо не пишеш на производителя да ги питъш  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт