СОФИБОР пада, а падат ли лихвените проценти?

  • 12 714
  • 57
  •   1
Отговори
# 30
Всички кредити се формират на база БЛП,още повече пък новите  Simple Smile
Просто си прочетете добре договора....
Иначе лихвите наистина падат,но остава прословутата "Премия" от 1 %  Sad

# 31
  • Мнения: 10 568
Mirandi,
aз много внимателно си четох договора и ОУ. Писах и в темата в моите пари, но нещо не ми публикуваха последния отговор....Юрист съм и въпреки че съм далеч от банковото право, все пак поназнайвам някои неща.
Та: Написах си жалбата с подробно посочване на начина на определяне на лихвата по договор, и тоталното разминаване с обясненото ми от кредитния специалист. Те нямат право да си добавят този 1 пунк рискова премия или както и да го наричат.  Ще пиша като имам отговор.

# 32
  • София
  • Мнения: 13 204
Всички кредити се формират на база БЛП,още повече пък новите  Simple Smile
Просто си прочетете добре договора....
Иначе лихвите наистина падат,но остава прословутата "Премия" от 1 %  Sad

Глупости! На моят заем точно по Софибор е формирана лихвата. Четох си го внимателно още тогава и заразяснихме това с кредитната инспекторка.

П.С. Вноската ми е намалена вече  Wink

# 33
  • Мнения: 0
Здравейте на всички.виждам че пишете за кредити и т.н. искам да питам яко някой знае нещо....
Имам ипотечен кредит в Булбанк родителите ми са солидарни длъжници,задължително ли е и те да имат застраховка живот?

# 34
  • Мнения: 0
на някой от булбанк да са му вурнали някакви парички???

# 35
  • Мнения: 10 568
Имам ипотечен кредит в Булбанк родителите ми са солидарни длъжници,задължително ли е и те да имат застраховка живот?
Не,
аз също съм солидарен длъжник и нямам такава застраховка.

# 36
  • София
  • Мнения: 13 204
Здравейте на всички.виждам че пишете за кредити и т.н. искам да питам яко някой знае нещо....
Имам ипотечен кредит в Булбанк родителите ми са солидарни длъжници,задължително ли е и те да имат застраховка живот?

Защо да е задължително  Rolling Eyes Застраховката живот улеснява наследниците на длъжника Wink Аз например държа на тази застраховка ако ще и за 500 лв да е.

на някой от булбанк да са му вурнали някакви парички???

За какво да са връщали? На мен ми коригират вноската първо нагоре, после надолу  Wink

# 37
  • Мнения: 0
благодаря ви много Simple Smile

# 38
  • Мнения: 0
Vache нз. майка ми е против но плащаме...

# 39
  • София
  • Мнения: 13 204
Vache нз. майка ми е против но плащаме...

За кое е против? Confused

# 40
  • Мнения: 0
ще събера малко инфо и ще ви пиша за целия проблем как точно хванахме булбанк в няколко издънки Simple Smileза сега само ще кажа че имам кредит от 200 000 лева и цяла година съм без застраховка жовот

# 41
  • Мнения: 10 568
при такъв голям кредит, бих ти препоръчала застраховка. Скоро почина мой близък на 31г. в катастрофа и остави на родителите си потребителски кредити за над 30 хиляди, които те няма как да погасят и банките можеха да им вземат цялото недвижимо имущество. Слава Богу, в закона има една възможност наречена отказ от наследство, при която те отказват да приемат пасивите, но и активите, останали от наследодателя.
Нашият кредит е ипотечен, но честно казано и аз се замислям за застраховка, въпреки наличието на обезпечение.

# 42
  • София
  • Мнения: 13 204
ще събера малко инфо и ще ви пиша за целия проблем как точно хванахме булбанк в няколко издънки Simple Smileза сега само ще кажа че имам кредит от 200 000 лева и цяла година съм без застраховка жовот

Ако това го смяташ за издънка не би трябвало да е. Застраховката е доброволен акт.  Аз 15 г. тегля най-различни потребителски заеми и винаги съм държала на застраховката. Няма ли такава не тегля заема. Не ми се иска детето ми да обира негативите после. Освен това хубаво се гледа какво подписва човек. Издънка е ако ти нарушат договора  Wink Я кажи за какво става дума, че ми стана любопитно

# 43
  • Мнения: 10 568
Днес си получих отговора от Булбанк. В потрес съм - лихвата по кредита ми била обвързана с индекса ЛЕОНИА........... Той не се споменава нито в общите условия, нито в договора ми.

# 44
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 677
И аз да попитам нещо. Имам потребителски кредит в ДСК, изтеглен преди 1г.6м., кредита е за 10г. и искам сега да си направя застраховка живот. В банката ми казаха, че това е можело да стане до 1 месец след изтеглянето на кредита, а сега вече не може. Все трябва да има някакъв начин. Някой има ли идея какво мога да направя в такъв случай?

Общи условия

Активация на акаунт