ЯНУАРКИТЕ щастливи, гушкат своите бебчета пухкави, красиви

  • 17 576
  • 307
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 387
merrygold няма за какво да ми пращаш аз ще ползвам някоя от тези, само кажи коя искаш да сложа...
ако някой иска да сменя снимката...
ral4e:) бях чела, че както големите хора и бебета не винаги изяждат по едно и също количество храна...моята принцеса някой път яде по 30-40минути, сега преди обяд яде не повече от 10мин...но пък ми изпразни гърдата на първо пипане...пуска като стисна, но пък щом не плаче, значи не мисля че имам проблем...така че щом си успяла да изцедиш толкова много просто я дръж повече на гърдата...стига да искаш...мсиля си че няма такова нещо като малко кърма...колкото повече бебето суче, толкова повече ще се възпроизведе следващия път...сега като и давам от двете ми се пълнят до следващото хранене...преди едната беше препълнена, другата наполовина...поне така ги усещах...

# 31
  • Мнения: 656
Момичета, дето се съмнявате в количеството на кърмата си - дръжте бебоците на гърдите, изцеждайте после колкото можете да изтърпите, пък дори и да е на празен ход.. Аз така бях - цедях, цедях, ма то нищо не падаше.. То и сега почти нищо не пада след Калоян де, ама той си суче, че се и задавя даже  Laughing Та наистина - стимулацията му е майката... Е, и чайчетата плюс другите хитринки са си от полза  Peace

Аз да се похваля и аз - днес или утре очаквам да ударим 3-те килограма  Grinning Снощи на голо и гладно беше 2960  Heart Eyes, което значи за 9 дни 320 грама  Heart Eyes Heart Eyes Е, най-вероятно няма да успеем да бутнем килцето за месец след изписването, но пък съм доволна, че почна да си качва бебенцето.. Дано да продължаваме така  Praynig Praynig Praynig Пък после ще донаваксваме Wink

Мацки, лягам да дремна с малчо, че чакам и гости...  Tired

# 32
  • Мнения: 361
ей мамчета, да са ви живи и здрави бебоците. Всичките са големи сладури. Hug
Като си представя, че до скоро ви шпионирахме тайничко (мартенските мамита), а сега и вече нов форум заформихте  Hug

# 33
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
Аз пък си нянам идей как наддава детето- нямам кантарче у дома, а  на консултация още не съм го водила.
Откъде гледате по колко трябва да изсуква бебето?? Таблица някаква ли има??
Моник - при нас спасението е шезлонгче- невероятно сполучлива покупка се оказа, цял дечко е в него ,като се размрънка го поклащам леко и се унася, а през другото време мята гащи нагоре - надолу.
Кажете тия Био Гайя откъде се купуват, как се дават?? Преслав (чук- чук) засега няма колики, но те внезапно почват. Дали да не започна да ги давам по отрано??
 Доня, виж какво пише по въпроса на опаковката  им  Hug

# 34
  • Мнения: 73
Наистина темата ни е много красива-Лорини Peace
Аз още чакам да ни подействат Био гаята,че само с ядене не става Mr. GreenА и не може сешоара да бучи по цял ден-и неговата магия не е безкрайна Grinning
Познайте кой днес ще ходи на разходка!И аз гадая-надявам се да е Васи PartyИ да ви се похваля-след 3 месеца суша,вече имаме асансъор.На 7 етаж сме все пак...
Другата седмица сме на консултация и ще видим какви чудеса сме сътворили-по нашия кантар сме супер.Аз пък трябва да сваля 5кг според мъжа и 10кг според мен.Правя си едни упражнения за 5-10 мин.,но няма да стане само с тях.Засега обаче те и разнасянето на Васи ми стигат,благодаря Peace




















































# 35
  • Мнения: 73
Уф,сори за това разстояние,ама Васи ми спи на рамото Heart Eyes

# 36
  • Мнения: 164
Здравейте и от мен.
Да ни е честита новата темичка.
Да ви питам и вас вие комбинирате ли различните капки против колики или като започнете с едни ,докато не ги свършите не давате от други?

Сънич на мен ми донесоха една опаковка от тези капки MYLICON  и ми е много интересно дали при вас има ефект и дали и те като останалите действат с натрупване.
Ние сега даваме  Лефакс ,но нещо резултат никакъв, снощи си побудувахме от 2 до 4 ч

# 37
  • Мнения: 73
Мили мами,не мога да сложа картичка за поздрав,но почерпете се от нас с Васи-ние пораснахме с първия си месец  party041

# 38
  • Мнения: 309
Eто ме и мен в новата темичка!  Simple Smile
Дано да се изпълни само с хубави емоции и по-малко грижи!  Praynig
И аз много благодаря за темата, Лорини! Hug

Днес, напук на прогнозата, при това хубаво временце не се сдържахме и изведохме малката за 10 минути на терасата. Оттук нататък почваме да ги увеличаваме с оправянето на времето, че в четвъртък сме на преглед и се надявам пеша с количката да отидем  Simple Smile (на 20тина минути път ни е поликлиниката). На Рая толкова и хареса чистия въздух, ме после заспа като къпана и за храненето си забрави - голямо будене падна, за да я нахраня.

Инаме тази нощ ме шашна - в родилния дом я свикнаха на режим през 3 часа с пропускане на 1 хранене през нощта т.е. 1 ч. през нощта и после 7ч. сутринта. Е, тази нощ се нахранихме в 11ч. и после се събудих в 5ч., а малката си спеше и звук не издаваше. Насила я събудих, хапна 4-5 минути и пак заспа...
Не, че имам нещо против да спи по цяла нощ, но това да не се отразява на наддаването й... Засега тъкмо май си хапва добре... Ще видим как ще е занапред.

Иначе и Рая, горката, вече имъ пъпчици и на шията. Предполагам, че  е прословутото бебешко акне и нищо не правим. Дано си мине самичко...

Хайде, целувки на всички и се възползвайте от хубавото временце, ако имате възможност!

# 39
  • Мнения: 61
 Шезлонгът, моят най-добър приятел.  Mr. Green И аз го използвам. Обаче да знаеш, не било хубаво да го оставяш да спи вътре, така пише в инструкцията на нашия де. Този дето вие сте взели може да е различен. Био Гайа му го предписа педиатърката, но то е някаква хранителна добавка, та и да няма колики, не вреди нещо. Даваме му по 5 капки на 24 часа. Не е някаква панацея, но облекчава много. В комбинация със шезлонга направо света става по-добър (ако това въобще е възможно).
 
 Краси не яде през нощта, няма сила на света, която да го събуди за нощно хранене и да го накара да суче повече от минути-две. Следвахме режима от болницата, но заради спането нощем се хранеше 6 пъти, а не както следва 7. Наддал е 610 грама за 15 дена и докторката каза да направим храненията 8, но без да го будим през нощта. Сега се храни на по-сгъстен дневен режим. На 10-ти ще докладвам дали наддава достатъчно така. Нямам кантарче.

 

Последна редакция: нд, 01 фев 2009, 14:57 от Иники

# 40
  • Мнения: 2
Лорини, прекрасна темичка!! Нека ни носи само приятни емоции с малчовците!! Би ли ни сложила тази снимчица в списъчето на 1ва страница http://www.bebealbum.bg/picture.php?id=37219 и би ли поправила една малка грешка в името ни- изписва се със "я", не с "а". Много мерси!!! Hug

# 41
  • Мнения: 1 102
Запис и от нас!
И ние имаме малко колики, за сега се справяме без капки,  но да видим...

# 42
весито ще го оправя...само че малко по-късно, че досега я правих темата и сега отивам да ям...вижте ако има някакви грешки, че доста се поомотах с датите... Hug

# 43
  • Мнения: 68
браво Лорини, направо ти се възхищавам кога успяваш... и изпити, и да пишеш, и теми да правиш, и ЕБХ... И другите момичета - блазе ви че успявате да пишете и да давате информация... Моя малък костенурчо не ми оставя никакво свободно време, иска само върху мен да спи и изобщо сънят му в леглото е много неспокоен, не мога да разбера винаги кога има колики и дали просто иска да се гуши в мен... Няма да се оплаквам, надявам се да се оправят нещата постепенно...

# 44
  • Варна
  • Мнения: 932
Ето успях да намеря новата темичка и да изчета всичко . Лорини поздравления  Hug
За ЕБХ - за акането горе долу се оправяме , но не винаги успявам да го изпишам . Малко ме притеснява в това време да го събличам и обличам често често . С Митко започнах да го изпишвам някъде на 5 месеца , но може би защото тогава научих за ЕБХ , сега си мисля да започнем по-рано , но ми се струва малко невероятно с двете хлапета вкъщи .
Данинцето то на това се основава ЕБХ все пак - че бебето обича да си му е чистичко и нормално да се изхожда , когато е разповито . Въпросът е , че ние , големите , сме забравили тази работа и майката трябва да се научи да откликва на нуждите на детето си , което се старае да се запази чисто и сухо . Затова повечето бебета вършат някаква работа , като се разповият .
За цвета на очите - нормално са гълъбово сиви при раждането .
Момичета , разгледайте тази страничка http://www.myfelicitas.com Това е една от допълнителните ми работи , с които се занимавам , там има една книжка , казва се Писмо до родителите . Абонаментът е безплатен , който иска може да се регистрира и всеки месец вкъщи получава по една книжка . Книжките не са лоши , дават доста полезна информация за детето едновременно с неговото израстване .

Общи условия

Активация на акаунт