Нещо добро срещу херпеси?

  • 154 837
  • 81
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9
Здравейте,

някой ползвал ли е нещо добро срещу херпеси?
Доста често ми излизат в последно време.
Устните ми стават четворни.

Преди няколко месеца си купих лампа на Цептер и ползвам нея. доста помага, не 'цъфва" херпеса в рана.
Мажа с Ациклостад.
Днес ми хрумна компреси със смрадика и правя и това...

# 1
  • Мнения: 7 700

ацикловир   bouquet

# 2
  • Мнения: 730
По-добрият вариант е да се потърси първопричината за появата на херпесите. Така бихте си решили проблема много по-бързо и качествено. Според китайската медицина това дава индикация за блокаж на меридиана на далак- панкреас, но това разбира се много общо. Потърсете специалист.

# 3
  • Мнения: 16
Зная,че прополиса помага за такива и много други проблеми!Попитай в аптеката или личния си лекар да те ориентира под каква форма можеш да го взимаш!
Приемай много витамини,явно ти е отслабнала имунната система!Грейпфурта е много полезен за херпеси!

# 4
  • Мнения: 1 059
Мариета, и аз от дете имам същия проблем и не мога да кажа,че нещо много ми е помогнало(индекстол,абрикорт,гентамицин,курс с респивакс и гамаглобулин и още мн.други,които не помня).Между носа и устата имам червени петна-белези от херпеси.На мен никога не ми излиза само по един, а все по 3-4 един върху друг и както ти си написала устните ми стават огромни и трудно говоря и се храня.
Последно в аптеката ми препоръчаха Зовиракс,но не си го купих и не знам дали помага.Аз най-често си ги мажа с Бочкото на детето и като че ли по-бързо прегарят,но пак много боли.
Кожната лекарка ме изпрати на облъчване преди години и ми препоръча да се ваксинирам,но последното не го изпълних.
А тази лампа каква е?

# 5
  • Мнения: 705
За херпес на устата - собствена ушна кал. Четох го в една друга тема, но сега не ми се търси. Мария там казва, че работи, сигурно ще се включи и тук.
Иначе и аз бих потърсила причината.

# 6
  • Мнения: 3 695
На Цитросепта пише, че помага, но при мен мина без лекарства за толкова време, колкото и с Цитросепт.
Вече избягвам да мажа с кремове и лекарства.

# 7
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
На Цитросепта пише, че помага, но при мен мина без лекарства за толкова време, колкото и с Цитросепт.
Вече избягвам да мажа с кремове и лекарства.

 Абсолютно верно!
 Херпеса се причинява от вирус, а вирусите нищо химическо не ги "лови".
  Това което ги убива, ни е дадено от Твореца - специфичният имунен отговор на жизнената ни сила.
 Хомеопатията може да само да подкрепи жизнената ни сила в стремежа и за по-бърз и точен специфичен имунен отговор.

# 8
  • Мнения: 1 149
Подкрепям мнението на Александър Peace

# 9
  • Мнения: 2
Здравейте! На мен също от малка ми излизат херси-при настинка или притеснение. Най-бързо и лесно минават с паста за зъби,още повече ако ги хваниш още преди да избият,като усетиш сърбеж. Какво ли не съм пробвала и за какво ли не съм чувала- Гентамецин, Ацикловир, Баниоцин. Чувала съм даже да се натърка със скилидка от чесън. Преди години една кожна специалистка ми беше казала, че херпеса е вирус, който го има във всеки организъм, но при по-слабите организми се развива и избива. А също и че за него няма лечение, ако си предразположен. Тя ми беше изписала една ваксина,не си спомням как се казваше-някаква гъба беше,която пих на два пъти по 6 месеца. Беше ми казала,че ваксината не лекува, а само прави така, че по-рядко да се появяват. А друга докторка ми беше казала, че там където ти е най-слабото място в организма там избива,самата тя тогава имаше проблеми с очите и й беше излезнал в окото.

# 10
  • Мнения: 1 531
Здравейте,

някой ползвал ли е нещо добро срещу херпеси?
Доста често ми излизат в последно време.
Устните ми стават четворни.

Преди няколко месеца си купих лампа на Цептер и ползвам нея. доста помага, не 'цъфва" херпеса в рана.
Мажа с Ациклостад.
Днес ми хрумна компреси със смрадика и правя и това...

да, освен ацикловир, можеш да ползуваш едни испански прахчета, които са много класни и укрепват точно тъканния имунитет. Казват се Инму Плюс. всички, с които съм говорила и аз включително сме много доволни. постепенно ще започне да ти излиза по-рядко, а във времето, ако си правиш редовно профилактичните курсове, може и да не ти излиза.

# 11
  • Мнения: 19 272
Последно в аптеката ми препоръчаха Зовиракс,но не си го купих и не знам дали помага.
Зовиракс при мен е изключително ефкисано. Мажа още докато усетя и не се стига до мехурчета.

# 12
  • Мнения: 3 695
Последно в аптеката ми препоръчаха Зовиракс,но не си го купих и не знам дали помага.
Зовиракс при мен е изключително ефкисано. Мажа още докато усетя и не се стига до мехурчета.
Ама хич не е хомеопатично и не е безобидно според мен. Peace

Последна редакция: чт, 05 фев 2009, 11:57 от tini-mini

# 13
  • Мнения: 208
Ацикловир Peace
би ли писала каква е тази лампа на цептер?

# 14
  • Мнения: 9
извинявам се за закъсеннието
Да напиша за лампата на Zepter

Казва се BIOPTRON
Light Therapy System

Това е вариант за домашна употреба. Има го и в разновидности за физиотерапии и т.н. професионални размери.
Има доста широк спектър на действие.
Светлината, която излъчва,е поляризирана, полихроматична ( видимата част на спектъра и част от инфрачервеното излъчване. НЕ СЪДУРЖА UV излъчване), некохерентка, нискоенергийна светлина.
Оказва биостимулиращ ефект. целта е да стимоулира светлочувствителни вътреклетъчни структури и молекули, да последват верижни реакции, като по този начин въздействието се разпростре и извън третирания участък.
Аз го разбирам, като да стимулира структурите да се борят и възстановяват функциите си.

За херпесите специално има ефект, започвам да нагрявам в момента, в който усетя как "расте" херпеса.
Нагрява се сутрин и вечер, обикновено м/у 2 и 8 мин.

www.bioptron.com
www.zepter-medical.com

Общи условия

Активация на акаунт