Кърмата ми намаля...

  • 1 175
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 134

   Кърмя от месец и 20 дни, като предимно съм се изцеждала и после от шише давам на бебето . Количеството беше приблизително около 120 мл , понякога и около 180мл, 200. Напоследък ,обаче ,почна да ме домързява да се изцеждам та бебчо сучи  сега. От както спрях  забелязах ,че в редките случай , когато е спопмпа се събира едва 100мл(бебето нее сучело преди това).
  Как да увелича кърмата,(пия чайовете на hipp)???Предварително благодаря за отговорите.

# 1
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Моят съвет е да си кърмиш от гърда, както разбирам , сега правиш вече така. По този начин ще ти се регулира кърмата според нуждите на бебето.
Сега си изцедила по-малко кърма, според мен това не е показателно. Аз не можех нищо да изцедя на помпата, а съм кърмила 18 месеца.
Все пак ако искаш да стимулираш лактация- на мен лично ми действаха български лактогонен чай, ядки- избягвай фъстъци- сварено жито.
Кърми на воля! Hug

# 2
  • Мнения: 134

   Пo сигурно ми е спомпата,защото знам колко е изяла, смисъл, изпива си детето млякото и след някоя минута си заспива, а ако сучи ,може и по 6 часа да не спи, явно не се е нахранила.

# 3
  • Мнения: 8 242
Бебетата не се хранят на всяко ядене еднакво.  Кърмените бебета нямат нужда да са на режим.
Много е хубаво, че бебето суче от гърда и наистина няма смисъл да се цеди. Ако нахраниш бебето и след 2 часа даде признаци на глад - предложи му отново. То ще изсуче колкото му е необходимо.
А за спането - колкото по-големи стават, толкова по-малко спят Simple Smile
Нищо, както честото поставяне на бебето на гърдата, не увеличава производството на кърма. + разбира се, течности около 3л. на ден и правилно хранене Simple Smile Пробвай с бирена мая на таблетки и овесени ядки.

# 4
  • Мнения: 561
Лелеее, какви количества!За двумесечно бебе?
Според мен заради цеденето си имала хиперлактация, бебето е хапвало доста. Сега просто нещата се нормализират, хапва по по-малко и съответно кърмата ти се е регулирала според нуждите му.Кърмените бебета хапват често и по малко.Щом е яло главно от шише, възможно е да не суче много ефективно и затова да е неспокойно след кърмене.Та затова по-често и по-дълго кърмене, за да се научи.
Цеденето е голяма досада, по-добре го зарежи.Аз се отказах горе долу към втория месец. Времето между храненията доста намаля.Ама поне не стерилизирам, мия и цедя по цял ден  Peace

# 5
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
Извинявам се за глупавия въпрос, ама защо си се цедила и после си давала кърмата от шише? Да не би да имаш някакъв проблем та не даваш на детето да суче? Освен това, как ти остава време за всичко - цедене, стерилизация, хранене, оригване...въртиш се в омагьосан кръг.
Никоя помпа не може да дърпа така ефективно, както бебето. И другите мами така са ти казали. Аз изобщо не съм си купила помпа. Ако храниш на поискване какво ти дреме колко изпива бебето. То като е гладно ще си поиска и ти ще му дадеш.
Моята мишка може и цял ден да не спи. За миг не съм си помисляла, че е от глад. Ми не му се спи на детето.

# 6
  • Мнения: 134
Извинявам се за глупавия въпрос, ама защо си се цедила и после си давала кърмата от шише? Да не би да имаш някакъв проблем та не даваш на детето да суче? Освен това, как ти остава време за всичко - цедене, стерилизация, хранене, оригване...въртиш се в омагьосан кръг.
Никоя помпа не може да дърпа така ефективно, както бебето. И другите мами така са ти казали. Аз изобщо не съм си купила помпа. Ако храниш на поискване какво ти дреме колко изпива бебето. То като е гладно ще си поиска и ти ще му дадеш.
Моята мишка може и цял ден да не спи. За миг не съм си помисляла, че е от глад. Ми не му се спи на детето.
   Защото в началото Джуджи можеше да си сучи по цял ден и лично време за мама не оставаше. За това ми дойде гениалната идея да се цедя и после от шише. Това ми костваше около 20 мин, плюс измиването на шише.
Лелеее, какви количества!За двумесечно бебе?
Според мен заради цеденето си имала хиперлактация, бебето е хапвало доста. Сега просто нещата се нормализират, хапва по по-малко и съответно кърмата ти се е регулирала според нуждите му.Кърмените бебета хапват често и по малко.Щом е яло главно от шише, възможно е да не суче много ефективно и затова да е неспокойно след кърмене.Та затова по-често и по-дълго кърмене, за да се научи.
Цеденето е голяма досада, по-добре го зарежи.Аз се отказах горе долу към втория месец. Времето между храненията доста намаля.Ама поне не стерилизирам, мия и цедя по цял ден  Peace

Док  каза ,че това е нормално количество а близо двумесечно бебе. А дори да си помисля да и намаля папкането такъв рев настава, че и комшиите ни чуват.А  се цедя,защото като излезем на разходка няма как да я кърмя по улиците .
  Иначе,аз си мислих,че толкова дълго като е яла от шише ,няма да иска да сучи,но оказа се че бебчо яде от всичко без никакъв проблем.
  А да питам още нещо-горе долу през две седмици има запек, а зне и давам вода, възможно ли е да е от това?/ (май този въпрос трябваше да го пусна отделно)
 

# 7
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
Зависи какво разбираш под запек. Ако ака кашесто, но не всеки ден, това не е запек. Просто си усвоява кърмата много добре детето.
Ако ака твърдо и сухо и я боли - това вече е запек. Казваш, че е през две седмици, а през останалото време как ака? Ако е нормално не мисля, че има запек. Пробвай да пиеш сокчета от круша, хапвай сини сливи и яж овесени ядки. Ако има сериозен запек трябва да се говори с педито. Най-вече при кърмените бебета запека се лекува с...кърмене.

# 8
  • Мнения: 8 242
Да, разкажи повече за този запек?
А през останалото време как ака? Колко често ? Като количество и консистенция?

# 9
  • Мнения: 134
Да, разкажи повече за този запек?
А през останалото време как ака? Колко често ? Като количество и консистенция?
Ми мож е наистина да не е запек. По прицип ак ажсеки ден по два -три пъти, с мека консистенция. Но тай като аз си мисля ,че всеки ден трябва да е така и  прескочи вчера, та затова. През колко време е нормално?

# 10
  • Мнения: 8 242
Нормално е изключително кърмени бебета да се изхождат както на период 6-7 дни, така и по 6-7 пъти на ден.
Ако прескача 1 или 2 дни дори е съвсем нормално. Не се притеснявай изобщо - това НЕ Е запек  Peace

# 11
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 391
Няма нищо лошо да кърмиш и на вън Wink И аз в началото се чудех как така, ама се свиква. Пък и сега в студа повече от 1-2 максимум 3часа, едва ли стоите на вън. Така че можеш най-напред да нахраниш бебето и после да излезете. Храни си го бебето когато то иска и не се съобразявай с часове и грамажи. Ако толкова много те притеснява колко е изяло можеш да се вземеш теглилка и да си го мериш. Ние имахме такъм период като беше на 3 месеца. Еми какво да ти кажа - нямаше две равни хранения - един път 140тр, друг път 90гр, трети път 160гр и така. Ама то така сме и големите хора всеки път не ядем еднакво Wink

# 12
  • Мнения: 396
От собствен опит:
Храни се редовно и пълноценно!
Яж лук!
Пий чай не готов, а от копърено семе!

# 13
  • Мнения: 3 929
Според мен заради цеденето си имала хиперлактация, бебето е хапвало доста. Сега просто нещата се нормализират, хапва по по-малко и съответно кърмата ти се е регулирала според нуждите му.Кърмените бебета хапват често и по малко.Щом е яло главно от шише, възможно е да не суче много ефективно и затова да е неспокойно след кърмене.Та затова по-често и по-дълго кърмене, за да се научи.
Така мисля и аз. Съветът ми е да си кърмиш бебето на гърда, а то знае, колко да суче. На консултацията ще видиш, как наддава и съответно, ако всичко е наред, си го остави да си суче и не се впрягай на количества.
Съвсем другояче стоят нещата, ако твърдо си решила да се цедиш и да даваш от шише. Просто няма как да стане това да трае дълго време, защото цеденето не може да стимулира лактацията така, както това става чрез кърмене. може би ще задържиш малко положението, като увеличиш поемането на течности - вода, компот, айран, прясно мляко. Но нищо не стимулира така, както кърменето на поискване.

# 14
  • Мнения: 2 376
Само да добавя, че за имунитета на бебето е по-добре да го слагаш на гърда /не помня  подробностите/.
А с лука внимавай, аз с него докарах двуседмично разстройство на госпожицата, а майка ми едно време и е получила мастит след косумация на лук с маслини.

Общи условия

Активация на акаунт