За децата с къдрави коси да питам

  • 7 024
  • 36
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Габрово
  • Мнения: 400
Кога си проличаха къдриците на децата ви? Така се родиха? Или по-късно?

# 1
  • Мнения: 577
Сега си прегледах снимките на 5-6 дни много леки чупки вече на 1месец си има оформени къдрици и на 3 месеца му подстригах бритона защото му влизаше в очите.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Ние сме на почти 4 месеца и от раждането досега косата му да е общо 2 см. порастнала. Трябва да стане къдрав, защото и аз и татко му сме доста къдрави, но засега косичката му е съвсем права.
Аз имам позната, която до пуберитета си беше с права коса, а после стана буквално като овца. Laughing

# 3
  • Мнения: 2 374
Ами накъдри се съвсем леко преди около 2 месеца,иначе беше с много права косичка.

# 4
  • Мнения: 8 999
Родиха се с оформени прически с права и черна коса /и двамата/. После станаха къдрави и руси. Сега синът ми е леки кестеняви къдрици, а дъщеря ми е с права руса коса. Къдриците й паднаха, когато беше на около 5 г.

# 5
  • Мнения: 9 814
На племенникът ми къдриците си проличаха към 6-ия месец.
Просто тогава му израстна косата.

Ние сме на почти 4 месеца и от раждането досега косата му да е общо 2 см. порастнала. Трябва да стане къдрав, защото и аз и татко му сме доста къдрави, но засега косичката му е съвсем права.
Аз имам позната, която до пуберитета си беше с права коса, а после стана буквално като овца. Laughing

И майка ми и баща ми са с къдрави коси, моята е права като клечка.

# 6
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 172
След първата година, когато косата ѝ вече беше дългичка. Направо на масури стоеше. На 3 г. я подстригах и като че ли косата ѝ взе да се изправя  Thinking

# 7
  • Мнения: 1 763
Аз имам позната, която до пуберитета си беше с права коса, а после стана буквално като овца. Laughing

И аз бях така. Като дете бях с абсолютно права коса, през пубертета заприличах на овца в главата, след пубертета малко ми се поизправи, а и започнах да я нося доста дълга, но пак си имам къдрици.

# 8
  • Габрово
  • Мнения: 400
Благодаря ви! Значи да продължавам да живея с надежда за къдрици  Mr. Green Пуканке, направо ме разби!  Laughing Обаче пък с такава увереност може и да предизвикаш "къдрав" резултат! Аз например винаги съм мечтала да имам трапчинки, обаче НЕ! После си мечтаех и децата ми да имат, ама и те НЕ, та сега ми остана само мечтата за къдрава коса на дъщеря ми... Синковеца е с права, права като иглички на таралеж! А по перушинката на Али не мога още да преценя, та затова попитах...

# 9
  • Мнения: 4 335
На Денис косата се накьдри кьм 7-8 месец.Роди се с тьмна и права коса,кьм третият месец опада и остана с почити гола главичка.След това започна да израства светла коса,а кьм 7-ят месец започна да се кьдри.Сега е с оформени кьдрички,не сьм го постригвала още.

# 10
  • Мнения: 22 407
Дъщеря ми до към 1г нямаше чак толкова много коса, че да преценя. )))
Сега вече има повече и е на къдрички, но отпред, където е по-дълга е някак си по-права. )))

И моята мечта беше да е със сиви очи и къдрава коса, но.....очите и потъмняха и в момента са смесица от сиво, зелено, кафеви, а косата....може и да стане къдрава. ))))

Чувала съм за доста случаи, в които до пубертета децата са с права коса, а после изведнъж се накъдря много. Включително и познавам една такава приятелка. ))))

# 11
  • Мнения: 411
Косата на моето започна да се къдри от два месеца насам (от 8 м.)
Няма как,защото както аз,така и татко му сме имали къдрави коси като дечица.
Очакваме до годинката съвсем да се накъдри.
Особено се къдри след баня   Kissing Heart

# 12
  • София
  • Мнения: 39 761
Дияна се роди с не много коса, черна и права. На 7м окапа цялата, до 1г почти нямаше коса. След това косата и започна да изсветлява и къдри. Къдриците й се загубиха след като реши сама да се подстриже. В момента е със светло кестенява чуплива коса.
Алекс се роди с руса дълга коса. Окапа, порасна наново. За сега е права. Баща му е с руса чуплива коса. Ще видим малкото колко ще го наследи.

# 13
  • Мнения: 4 510
За малкия ми е по-пресен спомена, към 8-9 месеца вече си имаше къдрици. На големия син, ако е късо подстриган, не си личат. Но прорасне ли малко косата му, веднага се накъдря. Моите момчета са много сладки с къдрици и когато ги подстригахме, реакциите на повечето ни приятели бяха 'ееее, ами къдриците?'  Laughing

# 14
  • Мнения: 498
Кирил до годината беше с къдрички.Като го подстригах и косата си му остана права.Ана пък е с чуплива коса от раждането,дори след подстригване си е такава

# 15
  • Мнения: 482
Ох да се включа и аз, макар детето ми да не е с къдрава коса  Laughing

Аз съм с къдрава коса - родила съм се с такава коса, на всичките си бебешки снимки независимо от възраста съм с къдрава коса, през пубертета косата се поизправи (иначе и аз съм чувала че се къдрела през пубертета, ама не познавам лично такива хора). Очаквах дъщеря ми да е с къдрава и гъста коса (моята е много гъста) - но не тя е с права и ужастно рядка коса, че минава и за светла косата и  Laughing Така и не разбрах как стана това при положение че наследи сините ми очи (доста рецесивен ген, които обаче в моето семейство твърдо и упорито се предава) Та къдравата коса я прежалих, надявам се поне да и са сгъсти и да почне да и расте като хората. Че на близо 2 годинки сме, а излъчването ни е бебешко  Laughing Сега ще видим второто  бебе Sunglasses

# 16
  • Мнения: 4 510
Така и не разбрах как стана това при положение че наследи сините ми очи (доста рецесивен ген, които обаче в моето семейство твърдо и упорито се предава)
Ами, кое му е рецесивното? Големият ми син още е зеленоок (на 3 г. е), напук на всички кафеви очи в рода (вкл. аз и баща му).  Laughing Също е и рус, пак напук на всички кестеневи коси в рода (вкл. аз и баща му Laughing). Имам и други познати с такива 'случаи'.  Grinning

# 17
  • Мнения: 1 155
Дъщеря ми е с къдрава коса, но къдриците й проличаха късно, може би след 1 годинка. Скоро я подстригах малко и мислех че къдриците няма да има повече, а то пък косата й е накъдри още повече. Grinning

# 18
  • Мнения: 528
Като се има предвид, че моята се начупи чак в пубертета, а някои си се раждат с къдрави  косици, не мисля, че има точно определено време  Peace

# 19
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 729
След годинката при дъщеря ми си проличаха къдриците. Миналато лято след едно подстригване и се поизправиха, но сега е по -лесно ресането Simple Smile

# 20
  • Мнения: 2 960
Аз съм била/ и все още съм с къдрава коса.
Дъщеря ми е с права коса.Беше и е!!
Синът ми беше с много къдрици-подстригах го-късичката коса е права.Тъкмо бях помислила ,че и той ще е с права,но не.Сега като му порастна малко-отново започнаха да се оформят къдриците.
И двамата с таткото сме с тъмни очи-децата ни също са с тъмни.
А иначе сресването на къдриците си е постижение....цял живот с това се боря....сега и с малкия отново. Heart Eyes

# 21
  • Мнения: 805
С мъжа ми и двамата сме къдрави.
И Изабела и Ясмина се родиха с едно мъхче вместо коса.
Около 2 годишна Изабела стана мнага къдрава, а сега й се поизправи косата.

# 22
  • Мнения: 1 479
Големият ми син бе кьдрав от 8 месеца до 2 годинки.http://www.foto.bg/showphoto.php/photo/154442/cat/500/ppuser/3256 В момента е с права коса. Sad

# 23
  • Мнения: 197
На моята пипитка и проличаха някъде към 6 ия месец, и сега вече в 12ия е толкова рошава, че като взема да я суша ми отнема доста време , и става едно малко сладко бухалче  Laughing

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 556
Нашият син се роди с дълга и много права коса.Беше си права до към 10-тия месец и постепенно започна да се накъдря.Сега е на година и почти седем месеца и косата му е много къдрава.Дори познати се шегуват,че го къдря с ролки Grinning.Моята е чуплива и на мен си прилича  Heart Eyes

# 25
  • Мнения: 4 510
Големият ми син бе кьдрав от 8 месеца до 2 годинки.http://www.foto.bg/showphoto.php/photo/154442/cat/500/ppuser/3256 В момента е с права коса. Sad
Ау, страхотни къдрици наистина. Жалко, че ги няма вече.  Sad Моите не са чак толкова къдрокоси.

# 26
  • София
  • Мнения: 7 182
Рецесивни белези са: сини очи, права коса, руса коса......
Могат да се проявят, когато двамата или единият родител имат доминантни белези: кафеви очи, къдрава тъмна коса.
Гореописаното допълнително се усложнява от това, че при човека има и количествено унаследяване на белези - например единият родител е с черна къдрава коса, а другият с права руса; детето може да е с чуплива кестенява коса, т.е. нещо по средата.

# 27
  • Мнения: 6 274
Мисля, че при всяко дете е различно....
Баткото се роди с къдрава коса и беше много смешен с тези "пружинчици"...  hahaha
А бебето се роди с права косичка, която по-късно взе да се начупва и сега и то е с "пружинчици"...
  Joy

# 28
  • Мнения: 2 784
Роди се с гъста, черна, права коса. След около месец-два косата и взе да се къдри и аз бях на върха на щастието. Косата на баща и е къдрава, а моята- права. После към 2-годишна постепенно се изправи и поизсветля. Сега е кестенява с лек червеникав оттенък на слънце и права.
Между другото, баща ми беше с много къдрава коса. Накъдрила се, когато го обръснали за казармата, дотогава била права. Сестра ми пък беше с права коса до 20-годишна,допреди 5 години, на някакъв лагер в чужбина я валял дъжд, докато разглеждали града- прибра се като овчица. Не смея да гадая какъв е бил тоя дъжд. Sick

# 29
  • Мнения: 2 746
Синът ми е с права коса.На дъщеря ми взе да се къдри около годинката, когато почна да расте повече.Аз имам друг проблем - много трудно я сресвам, все са и заплетени къдричките.

# 30
  • Мнения: 1 479
Големият ми син бе кьдрав от 8 месеца до 2 годинки.http://www.foto.bg/showphoto.php/photo/154442/cat/500/ppuser/3256 В момента е с права коса. Sad
Ау, страхотни къдрици наистина. Жалко, че ги няма вече.  Sad Моите не са чак толкова къдрокоси.
А, и с права коса си е хубавец,а и малкото сьщо  Heart Eyes Абе радвайте се докато имат кьдрави коси,после да са живи и здрави!  Grinning

Последна редакция: вт, 03 фев 2009, 16:43 от dannyangel

# 31
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
Кога си проличаха къдриците на децата ви? Така се родиха? Или по-късно?

На около 7 месеца беше дъщеря ми.
Роди се с черна, изключително права коса, а сега е светлокестенява и къдрава.

# 32
  • Мнения: 306
На дъщеря ми косичката започна да се къдри към десетия месец.

# 33
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
На дъщеря ми косата започна да се къдри към годинката

# 34
  • Мнения: 227
На 2-3 месеца беше Мелисса и започнаха да личат къдриците.. Hug

# 35
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 673
На дъщеря ми косата започна да се къдри към годинката

И при Вики беше така.

# 36
  • Мнения: 3 211
роди се с права черна коса.
на 2 месеца я подстригах отзад и отстрани, защото много й се потеше главичката.
на около 3 месеца имаше вече къдрички отзад, а пък на 6 месеца си имаше букли Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт