Отказва да яде пюрета и каши!!!!

  • 825
  • 7
  •   1
Отговори
  • sliven
  • Мнения: 113
Здравейте мами,
От 4,5 месеца давам на сина ми по малко пюре, но не съм заместила хранене все още.
Сега в 6 месец   реших да заместя едно хранене, но от около 10 дни ядем пюрета с голям зор.  Обръщам се на маймуна, за да успея да го накарам да хапне пюре.
Даже понякога  категорично си затваря устата. Нито зеленчуково, нито плодово иска.
Реших да му предложа каша- банан, ябълка и манго на Слънчо.  Първите два пъти със зор изяде около 6-7 лъжички, но днес още при първата лъжичка отказа и направи гримаса като че лимон му дадох и му се повдигна.
Мляко не отказва и се радвам че поне нещо яде все пак. Много е енегичен и весел.
Сигурно някои майки са се сблъсква ли с подобни ситуации и  ще се радвам да споделят с мен.
Дали това е временен период, който се израства или той просто не харесва  пюрета и каши?
И как да продалжа, все пак трябва да започнем да ядем нещо различно от мляко?


Предварително ви благодаря

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
При нас беше така от 7 до 9 мес заради зъбите. Даже и мляко не искаха. Беше борба за всяка лъжица. Ако поне мляко яде няма никакъв проблем - остави го малко само на мляко и през 2-3 дни предлагай нещо друго, ще прояде по някое време.

# 2
  • Мнения: 9 973
съвета ми да спреш временно пюретата,за около 1 седмица и пак да опиташ

# 3
  • Мнения: 32
Изчакай една седмица ,но смени и марката пюре и каша.Моята беба категорично отказва да яде пюрета на Ганчев,а с апетит си хапва домашно приготвени и тези на Хип,също яде и кашите на Хумана. Peace

# 4
  • Мнения: 1 062
Освен съвета, да изчакаш седмица, можеш да слагаш повече АМ в пюретата за да се доближава вкуса им, максимално до познатия за бебето ти. Купувай безмлечни каши и ги приготвяй с млякото на бебето. Смени и предлаганите пюрета с други, кашите също. Бебетата, също могат да проявяват вкуса си. Възможно е, точно тази каша да не му харесва.

# 5
  • Мнения: 27 524
Определено просто не е гладен. Гладно бебе яде  Wink Първо - остави го само на мляко десетина дни, и второ - смени режима и тактиката на хранене. Правенето на маймуна е възможно най-грешното, както и насилването изобщо. Ще го отвратиш от храненето и ще си поредната майка пускаща теми за злоядо дете, която не се сеща, че сама го е направила такова  Peace

# 6
  • Неизживени спомени
  • Мнения: 488
Изчакай една седмица ,но смени и марката пюре и каша.
Peace

# 7
  • Мнения: 3 453
  Временно е разбира се.Всички деца имат такива периоди.Не се отказвай..остави го ден два да почине и после опитай пак Peace

Общи условия

Активация на акаунт