Миете ли зъбките?

  • 1 764
  • 45
  •   1
Отговори
  • Мнения: 693
На етикета на една оризова каша прочетох, че трябва да се започне миенето на зъбките на бебето още с появата на първия зъб  Laughing

Много интересно ми стана как ще стане номерът!?

# 1
  • Мнения: 498
Има специални накрайници,като напръстник -слагаш си го на пръста и търкаш зъбките на бебето.Има и паста за деца под 1 година,но сега не мога да се сетя как с е казва.Продават се в аптеките

# 2
  • Мнения: 109
Започнахме да си мием зъбките,когато бяхме на 9 месеца.От аптеката си купихме паста за зъбки "Нанедент"-със силиконов накрайник.Малкия доста се забавляваше докато правехме процедурата вечер  Grinning

# 3
  • София
  • Мнения: 2 296
Ненедент е пастата,продава се с накрайника.
Аз лично по-късно започнах с миенето на зъбките на сина ми.
Сега вече сам си ги търка с четката,много му е забавно.

# 4
  • Мнения: 1 745
И аз започнах около годинката,но първите зъбки й изкараха на 9 месеца и бяха доста малки тогава! Peace
Казали са ти-има си паста за бебета,която не е опасна при поглъщане!Има си и накрайник,но не знам дали ще успееш да му ги миеш!Малката я пробвах няколко пъти,до като прояви интерес и започна да позволява. Simple Smile

# 5
  • Мнения: 498
Започнахме да си мием зъбките,когато бяхме на 9 месеца.От аптеката си купихме паста за зъбки "Нанедент"-със силиконов накрайник.Малкия доста се забавляваше докато правехме процедурата вечер  Grinning
точно за тази паста говорех

# 6
  • Мнения: 2 334
Аз започнах да мия зъбките на дъщеря ми преди 2 месеца когато имаше 6 зъба.

# 7
  • София
  • Мнения: 324
Сега синът ми има 7 зъба, но не дава да му ги четкам с тези накрайници. Няма търпение и ще го оставя за по-късно - така каза и педиатърът.

# 8
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Все още не съм започнала да му мия зъбите - има вече 3 броя.

# 9
  • Мнения: 5 393
Започнах да мия зъбите на Иво при появата на първите 2. Взех накрайник и паста Ненедент.

# 10
  • Мнения: 4 433
Също като Мечо Пух и аз с паста Ненедент като станаха две зъбчета Wink

# 11
  • Мнения: 4 496
Дъщеря ми не ми даваше да ́и бъркам в устата с накрайника. Миех ́и ги с марличка, напоена с вода и увита на пръста ми. "Миех" е силно казано, но все пак е нещо при инатливо дете. Rolling Eyes

# 12
  • София
  • Мнения: 1 175
Аз позакъснях с тая процедура,почнах да му ги мия на 1,2 год.,защото не даваше изобщо да погледна вътре,камо ли да пипам.Мислех,че никога няма да даде,защото сме го водили за рязане на юздичка,отделно и на зъболекар,че имаше проблеми с долните зъбки и доста се уплаши.Постепенно свикна и вече сам ги мие,ползвам паста за зъби на Чико.

# 13
  • Мнения: 528
И аз вчера вече се наканих да купя Ненедент и напръсник, но бяха свършили  Laughing
Утре пак ще търся и ще започваме вече , че доста зъбчета наредихме  Heart Eyes

# 14
  • Мнения: 2 100
Да, добре е д се мият. Но това е по-скоро създаване на навик. Може да ги "миеш" както прецениш - с марличка, да си купиш бебешки напръстик и т.н. Но е добре да се започне когато детето е по малко Simple Smile Лично аз скоро му измих зъбките 1-2 пъти, но то моето е от мързел  Blush

# 15
  • Варна
  • Мнения: 4 969
На синът ми започнах да му ги мия след годинката, въпреки, че зъбките му започнаха да излизат от 4 месец, и имаше около 10-12 зъба на годинката.Малката има само 4 все още и не смятам да ги мия от сега , след годинката Peace

# 16
  • Мнения: 693
Ще взема и аз да пробвам с тази паста  Thinking

# 17
  • Мнения: 857
Аз започнах да ги мия от 3тия зъб ,но на дъщеря ми зъбките започнаха да избиват доста късно,първия на 11месеца, а третия от който започнах миенто на 1година и 1месец.
Започнах с Ненадент с накраиник,но от 2седмици ползва друга детска паста с нормална четка.

# 18
  • Бургас
  • Мнения: 1 199
Аз също започнах да мия вече на дъщеря ми зъбките.Някои хора ми се смеят,но смятам,че след като вече си има 5-6 зъбчета е нормално да спазваме някаква хигиена.На 11 месеца и половина е.

# 19
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Започнах отскоро да мия на малката зъбките

# 20
  • Мнения: 9 973
мия от 3м. когато станаха 7 зъба

# 21
  • Мнения: 396
Не можем да говорим за възраст, от която да започнем с миенето на зъбите.
На дъщеря ми първия зъб и изникна на 1г.и 3м.
Като станаха четири започнах да я уча, а и до тогава тя беше достатъчно голяма , за да разбере смисъла.
Сама си държеше четката, а аз и помагах.

# 22
  • На тиха улица
  • Мнения: 902
Аз започнах да мия зъбките на Маги, когато беше на 8 месеца, със два зъба.Мия ги със четка за зъби, вече знае за какво служи и знае, какво следва, когато и кажа "Хайде да миеме зъбките'.Свикна бързо, за около седмица.И аз за толкова.Аз не и давам зимофлор ( извинете, ако бъркам препарата), и съображенията ми са, че така се грижа за здравето на нейните зъби.

# 23
  • Мнения: 242
Започнах да мия зъбките на синът ми когато стана на 1,2год.,до тогава не даваше да се бърка в устата му! Naughty

# 24
  • Мнения: 1 155
Купих паста за зъби на Ненедент, в която има силиконов накрайник, с който първоначално се мият зъбките и на бебетата им е много приятно защото с него много хубаво се чешат венчетата. Започнах да й ги мия като й порастнаха 4 зъбчета

# 25
  • Мнения: 1 919
не ги мия, не дава да бъркам в устата, след 1-2 седмици пак ще пробвам на 1г и 3м е.

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 1 741
Започнах да мия зъбчетата на моето синче когато му се появиха първите 2.Изчаках да пораснат малко и започнах да ги мия направо с четка,но за малки зъбчета/има такива на Канпол Бейби/,а пастата е на Чико.На малкия много му харесва тази процедура,винаги се смее и забавлява много.

# 27
  • Мнения: 3 929
Аз позакъснях с миенето на зъбите. Просто започнах на по-късен етап, когато вече имаше повече зъбки в устата, някъде след годинката. В началото пробвах само с четка, после включих и пастата за зъби. Може би, защото кърмех дълго и на поискване и дори да ги измиех вечер, нямаше особен смисъл, защото той си "висеше" почти нон-стоп на гърдата.

# 28
  • Мнения: 2 521
Още не сме започнали с миенето.Чакам да се появи поне още един зъб.Засега има само 1 зъбче.

# 29
  • Мнения: 4 447
При нас миенето дойде по-късно. Като имаше поне
четири (по спомен) му купих малка четчица и паста
за зъбки без флуор. Сега е на две. Мие с удоволствие.
Даже се научи и да потърква тук-там. НО, това е след
един период в който не желаеше да погледне ни четка,
ни паста.

За вашата възраст има паста за зъби с накрайник за
товя пръст.  Peace

# 30
  • Мнения: 77
Ами "номерът" при нас стана по следният начин - когато имахме едно, две зъбчета внимателно ги миехме с марличка напоена с вода, то е по скоро забърсване, но някъде бях чела че така се прави, после когато станаха четири си купих напръстник и специална паста за зъби с която се продаваше и започнахме да ги "четкаме" с него, когато зъбките се увеличиха моят мъник започна да ме хапе и този така "болезнен" за мен период свърши когато включих четката за зъби. Дне мога да кажа че когато види четката си той много се радва, сам отваря уста и позволява да измием всички зъбки, а след това дълго имитира какво сме правили защото му давам четката да си поиграе за малко. Трябва да ти кажа, че още от напръстника навикът ни вече стана постоянен сутрин и вечер и тогава сам го нанизваше на пръстчето си. Смятам че в началото за него беше повече игра и "маркиране" на хигиенен навик, но сега е удоволствие и наистина стана такъв. Ползата от тази работа е че още от началото, не само си измила зъбчетата ами с напръстника или четката си масажирала венците там където се готвят да излязат следващите, което в нашият случай стана удоволствие.

# 31
  • Варна
  • Мнения: 567
Започнах да ги мия след годинката!

# 32
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 911
От първия зъб - не, но от втория, който излезе малко след първия, започнахме. А номерът става със силиконовия накрайник и пастичката на Нанедент, които са точно за този период и за тази цел. Peace

# 33
  • Мнения: 2 374
Започнах да ги мия на 1 и 5 мес. с Ненедент тъй като преди това не ми даваше,а и зъбките и растат много бавно на дължина,сега вече ги мием с удоволствие.

# 34
  • Мнения: 1 428
Дъщеря ми има 5 зъба.Естествено,че ги мием.Но аз ги мия с четка за зъби,а не с накрайник.

# 35
  • София
  • Мнения: 17 591
Мия ги и ги миех от... е, ами не от първия зъб, но, да речем, от 3 - 4.

# 36
  • България
  • Мнения: 457
И аз му мия зъбките от скоро с Ненедент и накрайник Peace

# 37
  • Мнения: 2 149
И ние мием зъбките,с детска четка и паста.Много й харесва,често и сама го прави Wink

# 38
  • Мнения: 200
да! Като направи годинка и започнахме. Сега сама си напомня, че сме легнали без да мием зъбите - и веднага в банята.

# 39
  • Мнения: 2 587
Мия ги откакто се появиха първите две зъбчета,първо с бебешки Ненедент с накрайник,после с детски Ненедент и четка.

# 40
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Има специални накрайници,като напръстник -слагаш си го на пръста и търкаш зъбките на бебето.Има и паста за деца под 1 година,но сега не мога да се сетя как с е казва.Продават се в аптеките
Peace ние започнахме когато имаше 2 зьба (7м.)

# 41
  • Мнения: 1 558
Аз още не съм започнала,но трябва да го направя,защото имаме вече 5 зъба Peace

# 42
  • Варна
  • Мнения: 777
Започнах след появата на първите два зъба (8м),с Ненедент с накрайник.Не търкам много обаче,защото дъщеря ми захапва накрайника и изсмуква пастата...

# 43
  • Мнения: 298
И аз започнах след появата на първото зъбче. Също с Ненедент със силиконов накрайник. И май е крайно време да и купя четка.

# 44
  • Мнения: 1 763
Мия ги от седмия месец, тогава вече имаше два пораснали зъба. В началото ползвах накрайник, но започна много да ме хапе и купих детска четка на Аквафреш, води се от 4м.до 2г. Явно пастата е вкусна, защото щом ме види с четка или с накрайник, веднага отваря уста.

# 45
  • Мнения: 114
Мия ги от появата на третото зъбче, първо с накрайник, и след годинка с четка и паста Ненедент. Много беше забавно с накрайника в началото. Сега без проблем ги мием сутрин преди яслата и вечер преди сън. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт