Help

  • 1 522
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3
Здравейте добри майки:))), жена ми днес ме изненада, че я изписват и не съм подготвен.
Ако може с две думи да ми кажете какво е нужно на нея и бебето. Имаме легло някакви дрешки, шише за бебето, купих някакви млека "NAN" за мкърмачета, щото тя няма още кърма.

# 1
  • Враца
  • Мнения: 2 195
какво ти трябва за вкъщи или за изписването?

# 2
  • Мнения: 3 092
Имаш ли стерилизирани шишета , биберон и наистина за изписването ли ти трябват  нещата  или за у дома .
Само спокойно !  Simple Smile

# 3
  • Мнения: 1 919
подплънки за кърмата когато слезе, помпа, дамски превръзки, влажни кърпи, памперси, шише за вода, шише за мляко, бебешки лосион за след баня, бебешки шампу или сапун, спирт и памук за пъпчето евентуално, крем за дупето на бебето да не се подсича, стерилизатор-ако нямате не е проблем ще ги  изварявате шишетата- това за 1во време.

за изписването-дрехите на мамата, не забравяй обувките винаги се забравяи и палто, за бебето дрешките които сте решили да са за изписването, одеалце за бебето да го завиете, букет цветя за мамата, почерпка за персонала, кутия бонбони, дребни сладки, безалкохолно, но тука както си решите.

# 4
  • Мнения: 9 973
шишета,АМ,корито за къпане,хавлия,дрехи.....за първите 2 дни,после единият ще излезе на пазар

Последна редакция: пн, 02 фев 2009, 11:51 от `Деси`

# 5
  • София
  • Мнения: 280
За изписването ще ви трябва компплект за изписване на малкия човек и хубав букет за мама  Simple Smile.
За вкъщи на първо време: памперси, мокри кърпички, спирт за пъпчето
За спането: кошара/легло/, комплект чаршафи, оделца
За къпането: корито, хавлийка, и за мазане /преварен зехтин/
Дрешки: 2-3 бодита, 2-3 коплектчета/ританки + блузка/
За храна: шишета 2-3, адапт. мляко

Това се сещам на първо време.

# 6
  • Мнения: 528
Това ми изглежда като пързалка  Thinking

И все пак корито за къпане, памперси, кана за преваряване на вода/ако няма кърма/ ...

# 7
  • малко градче
  • Мнения: 188
Ами до сега къде спахте бе хора?  Трябват ти :   памперси - двойка( 3-6кг.) , две шишета, кремче за дупето, спирт(етилов) и тубоцин за пъпчето, памук, евентуално помпичка за кърма, мокри кърпички, бебешко олио(или премита домашна свинска мас), бебешки сапун, ако желаете и шампоан, гребенче за косата(хващат корички по главичката),.
    За къпане - ваничка ,леген за миене на дупето, канче за обливане, кофа за носене на водата( зависи къде ще го къпете).
  Хубаво е ,че си купил НАН , и аз си купих, но моят така си и остана- още кърмя.
За леглото - 2 чифта спални комплекчета, 2 подлуганчета(ако пропусне памперса), одеалце.
За дрешките- 5бр.боди дълъг ръкав, 2бр. боди къс ръкав , и 5 -6 чифта връхни дрехи.  Казвам го от опит,защото от голямото си дете имам купища дрехи, а трябва да ти кажа, че ползвам 5-6 неща.Ако сте на дърва в къщи, всичко съхне за часове.
   Ами за това се сещам. Дано съм ти помогнала. 
        Дано бебето ви е кротко и спокойно!   Честито бебе!

# 8
  • Мнения: 1 155
 #Crazy жена ти не си ли е приготвила нещата предварително??? Просто всеки ден се изумявам какви спокойни хора има.

# 9
  • Мнения: 3
Благодаря на всички, страшни сте:))
Дрехите за бебето на каква програма се перат, в смисъл на висок градус ли или няма значение

# 10
  • Мнения: 3
Благодаря на всички, страшни сте:))
Дрехите за бебето на каква програма се перат, в смисъл на висок градус ли или няма значение
Тя влезе по рано в болницата заради бъбречна криза и там си остана до раждането Simple Smile Та грам не бяхме подготвени

# 11
  • Мнения: 1 919
на висок градус най-много да се свият дрехите-аз пера на 40 градуса, слагам дрехите прах за пране, омекотител.Перете бебешките дрехи отделно от вашите.

# 12
  • Мнения: 4 070
И ако нямаш време да изпереш всичко, а даже сигурно вече е късно за съвети, изглади всички дрехи, които ще се ползват днес (е, не е лошо да ги обърнеш на обратно,че да не се повреди някоя) - гладенето с пара действа дизенфикциращо.
Успех !!! всичко да е наред, а ще купите каквото трябва.

# 13
  • Мнения: 9 973
е днес на изписването ще перете,ще сушите,гладите............малеееее

# 14
  • София
  • Мнения: 6 302
Да пожелаем успех на човека, все пак търси начин да се справи с трудната за него ситуация.
Честито ви бебе, да е живо и здраво и много да ви радва!

Общи условия

Активация на акаунт