Всеки ден ли давате сокче? И защо?

  • 3 007
  • 78
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 3 993
Judy е съвършено права. При обсъждане на подобни теми за пиене на сокчета, повечето хора бъркат захранването със сок на 4-5 месечно (или по-малко) бебе с даването на сок на захранени вече бебета над 6-месечна възраст (например). Тези две ситуации са съвършено различни. Съвсем скоро тук във форума една майка сподели, че дава шоколад на 10-месечното си бебе. Аз се изумих, но моята реакция не променя факта, че всеки родител решава за детето си. Та подобни спорове за/против пиене на сок на определена възраст от вече захранено бебе, стават меко казани смешни. Вярно е, че витамините в прясно изцедените сокове бързо "изфирясват", но точно за това фрешовете се пият веднага.  Simple Smile   

# 76
  • Sofia
  • Мнения: 193
Ако на три години и четири месеца сокът наистина дразни стомаха, то детето определено има проблеми със стомаха.
Аз съм на 36 години и част от соковете ( особено от цитрусови плдове ) дразнят и моя стомах.
Освен това аз си казах мнението, нямам намерение да споря.

# 77
  • Мнения: 24 467
Аз също изразявам мнение. Ако каквато и да било храна или напитка дразни стомаха ми, не я поемам, разбира се, което не значи, че проблемът е в храната или напитката. Майка ми е на 63 години и не може да пие мляко. Причината не е, че има проблем в млякото, а тя има проблеми с него.
Обобщението, че соковете са "агресивни към стомаха" за хора, които се хранят и пият доста по- агресивни и откровено вредни неща, за мен е погрешно.

# 78
  • Бургас
  • Мнения: 675
Не давам сок и не мисля и да давам в скоро време.За мен лично е 100 пъти по добре детето да пие вода и да яде плодовете  Peace

И аз мисля така. И двете ни деца не пият сок. Въпрос на личен избор и предпочитания при по-големите, а за бебетата и малките деца  - въпрос на избор на родителите.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт