Безвъглехидратна диета - тема № 7

  • 27 642
  • 425
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 94
Крем супа  от тиквички
400 гр. тиквички
50 гр. масло
½ праз лук
1 скилидка чесън
400 мл. зеленчуков бульон
200 мл. готварска сметана(без нея)
2 с.л. червен пипер
Начин на приготвяне:
Нарежете лукa и чесънa на ситно и ги запържете в маслото. Добавете тиквичките, които сте нарязали предварително на кубчета, и ги задушете за 5 минути.
 В отделна тенджера кипнете бульона и към него прибавете задушените тиквички, лук и чесън. Варете супата 10-15 минути, след което пюрирайте с пасатор. Прибавете сметаната(без нея) и червения пипер и оставете да кипне още 10 минути. Сервирайте топла .


Има и други рецепти ,но те съдържат картофи.Иначе по желание можете да добавите на горе описаните супи и половин настърган морков(или цял)

# 211
  • Мнения: 19
как сте сладурки
аз днес в къщи малко повече ми се хапва,че има и повече изкушения ама за сега удържам
закуска-кафе и от снощи гъби със свинско
обяд-миш-маш и салатка

# 212
  • dobrich
  • Мнения: 13
ЗДРАВЕЙТЕ БАНДА! МИНАВАМ НА БЪРЗО ДА КАЖА ЗДРАСТИ И ИЗЧЕЗВАМ ЧЕ ДНЕС И ВЧЕРА ПАК НЯМАМ ВРЕМЕ. НАЛИ ЗНАЕТЕ КАКВО СТАВА СЪБОТА И НЕДЕЛЯ. ВЕСЕЛ И МИНУСОВ ДЕН ОТ МЕН! sun

# 213
  • София
  • Мнения: 6 010
Аби, честито, че стигана до почивката!
Според мен обаче може и да сбъркаш като така изведнъж се нахвърлиш на всички доскоро забранени неща. По-добре си хапвай въглехидрати до обяд първите дни и след това си карай на месце и салати. Освен това гледай да ядеш по-кисели плодове, а банана е забраняван от всички диети - все пак в него има най-много захар. Логично е, че от мляко и плодове едва ли може да се качи много, но след нашия режим аз съм убедена в противното. По-добре бъди по-разумна.   bouquet

# 214
  • София
  • Мнения: 5 248
Здравейте на всички,

аз да се похваля- вчера обух едни дънки, който и преди ми бяха малко широки, но сега въобще не се задържат на мен  Flutter

Вчера - вечеря, пълнени чушки, даже ги снимах, но с телефона, така че снимката няма да е много добра, но по-късно ще кача в рецептурника. Станаха много вкусни Peace
Лаленце, благодаря за съдържанието на въглехидрати. Излиза, че моето прегрешение с лимоновия сок не е много голямо.

А някой може ли да обясни, защо не можем да пием газирана вода? Знам, че има нещо за газираното, но се разрових и не намерих нищо съществено по въпроса newsm78

Качих и чушките- дано ви харесат  chef

Последна редакция: нд, 08 фев 2009, 14:19 от rainy...

# 215
  • Мнения: 19
ехо как сте май си поспиваме сладък следобеден сън
и аз казвам браво на абито че е вече на почивката на мен ми се вижда много далечна Thinking
но се моля да устискам
не съм се мерила и не мога да дам см.но за килограми чак не ми се казват ама когато почнах бях 96.5  Embarassed #Crazyщевидим след 2-3 дни колко ще са

# 216
  • Мнения: 94
Споко...и аз бях станала 91 ,но вече не съм newsm53 и скоро ще отчета -10 живот и здраве;)

# 217
  • Мнения: 10
Здравейте , мили мои =)
Минавам да се поразпиша ... Днес за обяд хапнах рибка ( пържена , без брашно )  и салатка =) Чувствам се отлично и държа да отбележа как успях да устоя на питката , баницата и оризеца =)) и между другото никак не ми бе трудно =)) . Днес си приготвих отново лучена яхнийка с пилешко иии ако не я хапна нея за вечеря , ще си хапна рибка , скумрия .. печенка =) Така мотивирана не съм била от преди 4-5 години =) за което много , много ви благодаря =)) Злаааатни сте мииии !
Ели , определено ще си направя от твоята крем супичка =)  Мисля , че ще е много хубава ! Продължавайте да ни радвате и с резептурника =)
Хубав и усмихнат ден от мен !
Целувки и до скоро =) !

# 218
  • в матрицата
  • Мнения: 952
Elica,  сърдечно благодаря за рецептите   bouquet Dream*, каква е тая лучена яхния, ще я напишеш ли в рецептурника, че много ми допадна като идея. Grinning
Днес взех една сурова пилешка наденица и мисля да я изпържа на тиган, дето е като скара, ама това утре за днес имам кисело зеле със свинско, а даже ако удържа и да не вечерям ще е най добре  newsm03

# 219
  • Мнения: 19
o може ли лучена яхния аз сега готвя свински ребра с много лук на яхния и се ядосвах че заради лука няма да мога да ям

# 220
  • София
  • Мнения: 5 248
Момичета,

нещо не разбирам, защо се притеснявате от лука, като той е в разрешените храни и няма много въглехидрати?
Аз ям много лук и чесън (второто, като профилактика срещи грипа Crazy). Да не би да греша някъде?

# 221
  • София
  • Мнения: 6 010
Може лук, нищо, че има повечко въглехидрати! Те са от позволените!
Аз днес се бях засилила да излизам ама нещо времето се развали, така че си отганизирах филмов следобед и сега ще гледам:
The Curious Case of Benjamin  Button - Невероятната история на Бенджамин Бътън
и
The Duchess - Херцогинята
Утре ми е време да се меря и дано да ме зарадва кантара  goodscale че ще се изложа ако за почти девет дни няма с какво да се похваля badscale .
Ще потърся по-късно в  google нещо за газираните напитки и влиянието им въхру организма.
До скоро!

# 222
  • Мнения: 19
аз затова питам.някой по горе май беше писал нещо че лука е смного въглехидрати но по таблиците които пуснаха гледах че той е 8 %на 100  гр. агъбкитеб си ги приготвих с лук и сега вече си наточих зъбките  за таз яхниика

# 223
  • София
  • Мнения: 5 248
Може лук, нищо, че има повечко въглехидрати! Те са от позволените!
Аз днес се бях засилила да излизам ама нещо времето се развали, така че си отганизирах филмов следобед и сега ще гледам:
The Curious Case of Benjamin  Button - Невероятната история на Бенджамин Бътън
и
The Duchess - Херцогинята
Утре ми е време да се меря и дано да ме зарадва кантара  goodscale че ще се изложа ако за почти девет дни няма с какво да се похваля badscale .
Ще потърся по-късно в  google нещо за газираните напитки и влиянието им въхру организма.
До скоро!

Аууу тъкмо свалям Бенджамин Бътън  Blush, чела съм книгата и много ми хареса, дано и филма да си струва!

Миглена: пише пресен лук в таблицата, в стария има по-малко Peace А и щом е от разрешените храни значи би трябвало да  няма проблеми с него.  Peace

# 224
  • Мнения: 94
За лука няма страшно.Яж си спокойно..само си купи"еспумизан" после;)

Общи условия

Активация на акаунт