След СЕКЦИО..........

  • 20 083
  • 50
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 233
При мен малко над белега-сантиметър два-мястото е напълно безчувствено/както и под него пак толкова горе долу площ е безчувствена/
И при мен е така. В началото ме наболяваше, но сега вече изобщо не го усещам.

# 31
  • Мнения: 3 268
Много е прясна раната ти и няма нищо притеснително.Би трябвало подутината да изчезне.При мен не изчезна обаче и вече шеста година си ходя така.Лекарят ми каза,че е срязана някаква мускулна тъкан при бързането,защото ме оперираха по спешност и затова така се е получило.Можело да ми помогне само пластичен хирург.В следствие на това цялото лошо срязване,още ме боли операцията от ляво.Там е и качулката.

# 32
  • Мнения: 125
Подутини нямах, но и до сега ме приболва мъничко на моменти. А синът ми вече е на 4 месеца и кусур.

# 33
  • София
  • Мнения: 15
аз подутини нямам,но болка над шева има или по-скоро е като изтръпнало ,но докторката каза ,че е нормало такова усещане от 3 до 6 месеца след секциото

# 34
  • Мнения: 114
Аз имах лека болка до два три месеца след секциото. Но, все пак се консултирай със специалист акушеро-гинеколог. Simple Smile

# 35
  • Мнения: 325
Аз също имам лека болка понякога.

# 36
  • Мнения: 4 335
Аз сьщо имах лека болка месеци след това.

# 37
  • Мнения: 83
И аз бях така, отшумя много бързо, сега вече са минали 9 месеца, нищо не усещам, ама нищо, белегът почти го няма, браво д-р Карагьозов  Peace Heart Eyes Heart Eyes. Всичко е до организъм, без паника, разбира се, мой съвет е за такива неща - лекар, защото аз например дори мога смело да кажа 1 месец и половина след секциото отидох да тичам на стадиона  Peace

# 38
  • Мнения: 645
и мен ме боли понякога,усещам придърпване и около операцията ми е изтръпнало

# 39
  • Мнения: 1 629
да и аз имах такова подуто, но не му обръщах внимание. Сега вече го нямам. Иначе болки, сърбежи, боцкане е напълно нормално за операция Peace

# 40
  • София
  • Мнения: 324
При мен беше същото, но отшумя към 2рия месец.

# 41
  • Мнения: 356
И аз имам подобно подуване и изтръпване над шева.Родих преди 8 дни!

# 42
  • Мнения: 397
Имам питане към мамите минали през секцио:
- на мен операцията ми е от преди 30 дена, където е самия белег не ме боли, но малко по-нагоре (може би където вътре е рязана матката) при натиск усещам лека болка. Също там кожата ми е подута, особено по в ляво - Това дали е нормално?  Тази подутина далли ще спадне някога?  newsm78
Точно същите симптоми имам и аз, а също така и мястото над шева ми е като изтръпнало. И понеже се притеснявах, че е минало уж доста време от секциото /а с 1-вото нямах такива оплаквания/ - та ходих на преглед миналата седмица. Гинекологът ме прегледа и ми обясни, че всичко това е нормално /все пак е рязано там 2 пъти и е още прясна рана/ и ми каза, че до около 6 месеца тези симптоми отшумяват. Все пак всичко е индивидуално!

# 43
  • Мнения: 1 586
Не съм имала подобни болки,просто около раната ми беше безчувствено всичко и то за доста дълго време,но питах още в болницата и ми казаха,че е нормално дори и година след операцията някой места да ги усещам изтръпнали.Не съм чувала за "качулки" и не съм имала,най-добре се посъветвай с лекар. Peace

# 44
  • Мнения: 80
Такива бучки имах и в двата края на шева, та чак ходих на преглед. Тогава лекарката ми обясни, че всичко е наред, а това са масни натрупвания около шева, които с времето ще се разнесат.
Абсолютно същата работа беше и при мен и наистина в момента белега почти не личи, а тези подутини в двата края просто ги няма.

Общи условия

Активация на акаунт