Как лекувате бронхит?

  • 88 256
  • 102
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 128
Всяко второ дете, което се изкашля и има Т го пращат в болница, я с бронхит, я с пневмония.Това е пълна глупост.Разбира се, че има и друг избор, не антибиотик още от първия ден.Всеки решава сам кое е най доброто за детето.

# 31
  • Мнения: 94
Аб от първия ден не е решение, но когато детето не се подобрява от симптоматично лечение, отбягването на АБ е не просто безсмислено, но и опасно.

# 32
  • Мнения: 2 587
Да момичета ,пробвах да разкарам хремата и кашлицата с клеева тинктура  ,АЦЦ сироп, промивки безброй за дена в носа, загряване, изпотяване, мазане с пулмекс бебе и накрая стигнахме до  АБ.Много ми кофти , но ще се съобразя с мнението на педиатърката.

И аз това правих.Освен това давах и от "супер храните" на Аква сорс и бях токова убедена че този път ще мине леко  ooooh! След днешният преглед при двама лекари(понеже детето си е весело,храни се,играе си и има съвсем лека темперетура и не повярвах на личната) е с хрипове и изписаха Клацид.Ще си го давам и окончателно спирам да вярвам в толкоз изрекламираните Клеева тинктура,Цитросепт,Аква сорс и все подобни имуностимуланти от тоя сорт и други хомеопатични подобни.

И при нас е така - пием антибиотик но кашлицата не минава . Даже мисля че се усилва още повече. А каккъв сироп за кашлица давате? Ние сме с Флавамед и не мисля че има кой знае какъв ефект. Мукосулвана дали няма да е по падходящ.

Нормално е да се усилва.Флавамед прави точно това,та с кащлицата да се изхвърли и секрета от гърдите и да не слиза повече натам.

# 33
  • Варна
  • Мнения: 10 493

И аз това правих.Освен това давах и от "супер храните" на Аква сорс и бях токова убедена че този път ще мине леко  ooooh! След днешният преглед при двама лекари(понеже детето си е весело,храни се,играе си и има съвсем лека темперетура и не повярвах на личната) е с хрипове и изписаха Клацид.Ще си го давам и окончателно спирам да вярвам в толкоз изрекламираните Клеева тинктура,Цитросепт,Аква сорс и все подобни имуностимуланти от тоя сорт и други хомеопатични подобни.

Е недей така.Нали не смяташ,че край щом ги даваш детето никога няма да боледува.Няма такова лекарство.Това са имуностимулатори,благодарение на които се надяваме децата да намалят болестите.

# 34
  • вкъщи
  • Мнения: 704
последния път с антибиотици венозно

# 35
  • Мнения: 1 650
Истината е от самото начало да се открие правилното индивидуално лечение за всяко дете....

# 36
  • Мнения: 94
Истината е от самото начало да се открие правилното индивидуално лечение за всяко дете....
Което обаче май рядко се случва, като чета мненията на мамите и като имам предвид нашия опит...

# 37
  • И тук, и там, навред....
  • Мнения: 755
И ние сме на този хал  Rolling Eyes От началото на мес. 02. се започна една кашлица и спадане на гласа. Установи се, че детето е с фарингит, но с чисти дробове. Изписаха ни хап. Исла за суха кашлица и дрезгав глас и сироп Синекот. Пиго 10 дена - и нищо. Сменихме сиропа с Хустагил, и него го пи 10 дена и кашлицата си остана гадна и неспираща. В последствие лепна й хрема и не висока темп. 37.7 Отидохме пак на лекар и се оказа, че е с бронхит, пред плевмония ooooh!
Нашата лекарка в редки случай изписва АБ, все гледа да ни лекува с др. методи, но този път се поизплаши като й чу свиренето в гърдите и ни изписа АБ - Панцеф, сиропи - Вентолин и Флудитек. Утре сме пак на проверка и се надявам детенце да е по-добре! Praynig Е, още си кашля, но се усеща значително подобрение. Единственото което ме тревожи и вбесява е това, че тя не иска да се храни. За цял ден й се събира да изяде 1 сандвич и евентуално, 1 банан  Cry Пие само вода и не иска нито чай, нито фреш, нито айран..... А стези силни лекарства и това не ядене - не знам Thinking #Cussing out.......
А давате ли витамини с АБ или след това?

# 38
  • Мнения: 7 201

А давате ли витамини с АБ или след това?
Да,както по време на лечението с АБ,така и след това.Поне 10 дни ги давам аз.(Марсианци,Пиковит,Саностол..)

# 39
  • shumen
  • Мнения: 18 008
Не я назорвай да яде.Може да няма апетит от лакарствата.Аз съм имала такъв случай с мене самата.

# 40
  • И тук, и там, навред....
  • Мнения: 755

А давате ли витамини с АБ или след това?
Да,както по време на лечението с АБ,така и след това.Поне 10 дни ги давам аз.(Марсианци,Пиковит,Саностол..)
Мерси за отговора!  bouquet Аз в момента й давам вит.на д-р Тайс под формата на бонбони /Мултивитамол/

Не я назорвай да яде.Може да няма апетит от лакарствата.Аз съм имала такъв случай с мене самата.
Знам, че е така... Аз не я й насилвам, защото тя си е злояда по принцип, но ако и предложа суха паста например, 100% няма да я откаже за разлика от супата  #Cussing out А това оскъдно хранене продължава вече почти месец. Е, как организма да се бори с болестите?!
Поне да обичаше плодове , а тя ни плод, ни зеленчук е пробвала/изключвам банан, картифи и в редки случай ябълка/...... Та затова се вбесявам #Cussing out #Cussing out #Cussing out
Благодаря ви, че ме изчетохте! Hug

# 41
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119

А давате ли витамини с АБ или след това?
Да,както по време на лечението с АБ,така и след това.Поне 10 дни ги давам аз.(Марсианци,Пиковит,Саностол..)

 Peace Аз освен витамините, успоредно с АБ давам и пробиотици /обикновено Саностол пробиотик а прахчета/. Без тях почва едно дрискане...  ooooh! и отказва да яде, по същия начин.

# 42
  • Мнения: 1 650


 Peace Аз освен витамините, успоредно с АБ давам и пробиотици /обикновено Саностол пробиотик а прахчета/. Без тях почва едно дрискане...  ooooh! и отказва да яде, по същия начин.
[/quote]

Какви са тези пробиотици на саностол? newsm78

# 43
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119

Какви са тези пробиотици на саностол? newsm78


Ето така изглежда кутията:




Sanostol Пробиотик: за подкрепа на естествената чревна флора
Привежда в равновесие чревната флора
Регенерира чревната флора, например след стомашно разстройство или терапия с антибиотици
Подсилва имунната система на организма
Отлично съчетание на три много важни пробиотични култури, защитени от стомашната и жлъчна киселина чрез двойна обвивка
Приятен вкус на мандарина
Подходящ за деца и възрастни
Подходящ за диабетици, не съдържа лактоза и глутен
Препоръчителна дозировка:
Прахчето се разтваря в 50 ml вода или сок и се пие преди хранене
За деца до 6г. – 1 пакетче дневно
За деца над 6г. и възрастни – 2 пакетчета дневно

# 44
  • Мнения: 556
Тъй като и аз не съм запозната с действието на пробиотиците искам да те питам посоченият от теб Sanostol Пробиотик успоредно със всеки АБ ли се приема или има определено за даден вид АБ-определен пробиотик?

Общи условия

Активация на акаунт