Чувствате ли се дискриминирани?

  • 1 437
  • 15
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 39
Във време на криза и на мен се наложи да търся работа.Независимо от квалификациите и езиковите ми възможности,получих няколко отказа.Защо ли?Защото съм на 33,имам семейство и евентуално мога да родя #Crazy newsm78 #Cussing outКак да се чувствам,ако не дискриминирана?

# 1
  • Мнения: 1 217
Учудвам се,че знаеш език и не можеш да намериш работа.Пълно е с обяви,все ще изникне нещо.Аз език знам съвсем слабо,колкото знае първолак,затова и да ме дискриминират нямам право на оплакване Mr. Green Ако това,че може да родиш са им били съображенията да не те наемат чувствай се свободна,че няма да контактуваш с такива тесногръди хора!

# 2
  • Мнения: 5 710
те ли така ти казаха, или ти така си обясняваш защо не са те назначили?

# 3
  • Мнения: 212
Всъщност на 33 г. не ти ли е време вече да раждаш. Аз ако бях работодател също нямаше да те взема на работа - съвсем ясно е че ще забременееш скоро и ще родиш. Освен ако не си решила да раждаш на 45 г. което вече е друг въпрос.
Никой работодател няма да вложи средства в теб за обучението ти след като е ясно че в близките месеци или година може да му кажеш - "чао аз излизам в майчинство"

# 4
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 223
Брях че тактичност  Mr. Green

# 5
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Не се чувствам дискриминирана в този смисъл, в който ти се чувстваш.
Чувствам дискриминация на град - за една и съща длъжност и работа тук в моя град заплатите са пъти по-малко от тези в София примерно.

Успех и дано не попадаш на работодатели с мисленето на Борис, които май държеше много на християнското, но нищо.

# 6
  • Мнения: 39
Само да уточня.Търся за всеки случай работа,т.е още си имам сегашната.Това че владея разни езици не ми дава гаранция за успех,може би ми помага.Не съм си правила интерпретация за причината,а наистина това беше обяснението.

# 7
  • Мнения: 78
 Tired как започна, а какво се оказа.
В момент, в който се очаква свиване на пазарите е нормално намирането на работа да става по-трудно.

# 8
  • Мнения: 24
...Независимо от квалификациите и езиковите ми възможности,получих няколко отказа....Как да се чувствам,ако не дискриминирана?

Разбирам те. Шефката ми по същата причина отказва да ми назначи помощничка и иска да ми натресе някой пръч. В случая дискриминацията идва точно от жена, така че не се сърдете на мъжете.

# 9
  • Мнения: 5 710
Зюмбюла, кажи жена ли те интервюира, това е много интересно ...

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 2 492
Зюмбюла, кажи жена ли те интервюира, това е много интересно ...

Да, жените са опасни и ако видят да речем красива и стройна жена........ #Cussing out

# 11
  • София
  • Мнения: 18 679
Много гадно. Ако съм на твое място, ще се заям. Много хора не назначават по тази причина, ама така да ти го кажат в очите, супер просташко. Дискриминацията, както знаем, у нас е противозаконна. Ако повече хора си търсят правата, ще има по-малко такива задници.

# 12
  • DE
  • Мнения: 967
Чувствам се дискриминирана, защото единствения мъж в нашия офис има страшно много привилегии, които ние жените нямаме!!!
Чудя се къде да се оплача. (това е полусериозно)
Сърдита съм, защото работата по моята специалност е сезонна. Също така заплатите, които дават тук са ниски, а цените по магазините високи. Оплаках се!!!! Благодаря.

# 13
  • Мнения: 1 147
Зюмбюла, защо реши, че си дискриминирана? И защо реши, че това, че си жена в детеродна възраст е надделяло? Може би е било недобрия английски ( немвси, руски или там какъвто са искали), или недостатъчен опит или пък твърде много опит, или липса на опит в конкретна сфера, или липса на специфични умения, или твърде широк профил, може да е било факта, че никъде никой не назначава, защото има криза и фирмите нямат пари за фиксирани разходи..?
И, между другото, в момента в джобс.бг има 8762 обяви. Дръжте се сериозно. На пазар от 2 милиона работоспособни това е гиганско търсене на служители.

# 14
  • DE
  • Мнения: 967
Зора, всеки ден съм в джобса.
Пример: търся ....
изисквания: английски, руски на отлично ниво, стаж по специалността поне 2 години
РЗ:350 лв.
Еми, подигравка си е! И повечето са такива.

# 15
  • Мнения: 22 407
О, ако ти се чувстваш дискриминирана, аз не знам как би трябвало да се чувствам. При положение, че съм на 25г, завършено висше образование и магистратура, 2езика, дете вече имам, стаж 3г, че и малко повече. Преди време си играх да си пускам CV по обяви в джобс.бг. Мога да кажа, че от нито една фирма не се обадиха. Дори за интервю. )))
Това как ви се струва?

Зора, джобс.бг изобщо не може да е мерило за това колко и каква работа се предлага на пазара. Имам чувството, че определен процент от обявите там са само фиктивни.

Общи условия

Активация на акаунт