Разни тревоги

  • 6 719
  • 90
  •   1
Отговори
# 45
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Е сега вече ще има  newsm66
Бибероните затова се чистят, защото не са истинското нещо, няма антибактериални фактори, а лесно завъждат бактерии всякакви. Зърната ти са живи и произвеждат живо мляко, което се грижи всичко да си е наред. Тъй че им е достатъчно веднъж дневно като се къпеш да ги измиеш със сапун и това е.
Недей да губиш перспективата за това кое е нормалното и кое е заместител, създаващ повече проблеми и изискващ повече грижи. Че иначе да не те пратя да ги изваряваш циците за 10 минути преди всяко кърмене newsm66

# 46
  • София
  • Мнения: 2 508
 Embarassed Embarassed Embarassed

 newsm45

# 47
  • София
  • Мнения: 2 508
Ами, аз да си се потревожа още малко... Днес Йоан повърна три пъти, да кажем по една супена лъжица... Не беше на фонтан, мисля... Та се чудя нормално ли е... Мисля, че успявам да го оригна, но не от всеки път. Иначе вече си е върнал началното тегло и е качил 60 грама отгоре. Всички памперси са пълни. Simple Smile Съвсем си е здравичък, ама се чудя дали трябва да се обърне внимание на това повръщане. Възможно ли е да е просто от преяждане? Защото наистина суче като за световно - по 40 минути...

# 48
  • Мнения: 488
Честито юначе!Родените на тази дата сме мноооооооооо яки Wink
Та за оригването: ами при мен се оказа абсолютно излишно упражнение-Ивайла не се оригваше,ами повръщаше,като я изправях-и така,докато се отказах да  я изправам и да я оригвам зорлем Wink а тя спря да повръща!!Просто сучейки си заспиваше на цицата и аз я оствях в креватчето!
Ако някой го е писал преди мен,сори,не прочетох изцяло темата!

# 49
  • Мнения: 718
autumnsphere от преяждане ще е, поне според мен, особено след като не е толкова обилно. Моят младеж също връщаше понякога като беше малък и все когато беше похапнал доста обилно.  Simple Smile

# 50
  • София
  • Мнения: 2 508
Здравейте, имам странен въпрос:

Като се цедя на ръка, от едната гърда излизат множество струйки, а от другата само една, винаги от едно и също място. Това значи ли, че са ми запушени каналите? Или не е проблем? Струва ми се също, че първата гърда е винаги по-продуктивна от другата... Embarassed Laughing

# 51
  • Мнения: 1 328
Нормално е от едната да имаш повече каналчета отколкото на другата, но ако има и едно запушено - ще те боли и т.н.. ще го усетиш. Гърдата може да стане твърда на мястото на запушването, на ареолата - червено..
А и както всичко останало в човешкото тяло (имам предвид асиметрията) - нормално е едната да е по-продуктивна от другата.
Весел празник днес Simple Smile

# 52
  • София
  • Мнения: 2 508
Момичета, имам въпрос:

Бяхме днес на консултация и Йоан е наддал кило и сто грама и лекарката каза да разредим храненията на 6 пъти на ден. На мен това ми се струва малко и не знам дали няма да се отрази зле на кърмата? Да си призная честно, аз не го храня съвсем на поискване, защото той спи много, а го будя на три часа. Понякога се буди сам, но ако го оставя, може и 7 часа да откара без да огладнее. Та се чудя дали да не почна наистина на поискване да го храня, пък да спи колкото си иска...

Мерси!  bouquet

# 53
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Браво на вас Hug  bouquet
Йоан е вече достатъчно голям, за да можеш да го оставяш сам да си определя интервалите. И без друго скоро ви чака скокът в растежа на 6 седмици - така че спокойно го остави на неговия ритъм Grinning

# 54
  • София
  • Мнения: 2 508

Без вас сме за никъде! Hug Hug Hug

# 55
  • София
  • Мнения: 2 508
Да ви питам: пълните памперси при всяка смяна достатъчно добър знак ли са, че бебето получава достатъчно кърма? Дори и да не наддава много добре? Йоан е наддал 400 грама за 1 месец и лекарката ни предписа добавка. #2gunfire #Cussing out

# 56
  • Мнения: 49
Колко на брой напишкани и наакани памперси има за деня?

# 57
  • София
  • Мнения: 2 508
На всяка смяна са и напишкани, и наакани. Да кажем 7-8.

# 58
  • Мнения: 49
Според мен е ОК.
А има ли нещо, което теб да те притеснява - нещо в храненето, в състоянието или поведението на бебето?
Според мен и наддаването не е проблем, още повече, че бебетата наддават скокообразно - този месец може да е 400гр., но слеващия 1,5кг.

# 59
  • София
  • Мнения: 2 508
Не, той си е съвсем жизнен и доволен, особено откакто почнах да го храня на 2 часа. Педиатърката ме обърка тотално, каза, че задължително трябва да разредя храненията на 6 и да го храня само по 10 минути, защото бил прехранен. Това преди да го премери, защото повръщаше. Абе, искам да я убия с голи ръце! #2gunfire Хем четох, четох и пак се вързах. Да ги таковам в соца... Sick #Cussing out

Общи условия

Активация на акаунт