МАМА ВЕРЖИ ГУШНА СВОИТЕ СИНЧЕТА - ЗА ФЕВРУАРИ ТЕ СА НИ КЪСМЕТА II

  • 12 407
  • 285
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 15
Привет от мен пак.
Благодарим за новата темичка, уж аз щях да я пускам, но нещо се замотах.

Момичета, аз бях на преглед, ама това не е важното.
Линката имаше час след мен /ние сме при един и същи доктор/ и понеже ние с мъжа ми извхвърчахме набързо от кабинета на доктора, че ни се обадиха спешно по телефона и не можах да се видя с нея. Сега й звъня, не си вдига телефона. Дано всичко е о.к. Стискам й палци.

ПОЛЯ, АКО СИ ТУК - ПОКАЖИ СЕ!

Иначе аз съм о.к. ще си постискам и тази седмица кълките, освен ако не тръгне бебо сам да се ражда и в понеделник пак при доки да го мислим.
Доки каза - нямаш разкритие, водите ти са о.к., шийката на матката е добре, тапата си е там, за какво да вадим бебето предварително, при положение че съм с термин чак 16 февруари. Та така - ще си чакам.

Добре дошла на новата мама - Деси.

Доктора ми каза, че днес е направил 6 секциота и 2 нормални раждания. Каза всичките ми пациентки, които най-много се дърпаха за 2 февруари и едни пиеха хапчета, а пък други са се опитвали по - рано да предизвикат раждането - вече родиха. Hug

БОЖА РАБОТА. НО АЗ ЩЕ СИ ЧАКАМ! ТАКАВА МИ Е СЪДБАТА. А И МИ КАЗА, ЧЕ БЕБО Е 3 и 700 кг- ДАЛИ ДА МУ ВЯРВАМ?

А и док ми вика - сега в окръжна болница е препълнено. Всички стаи са заети. АЗ му се подхилих и му викам, аз знам една от виновниците /нашата Фоксуна/ те вече са трио.

# 31
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
bibi_iv ,твоя доктор до последно ще те държи в напрежение с датата на секциото  Grinning

За килограмите на бебето-много ми се струват newsm78.Аз все си мисля,че като е голямо бебето и майката трябва да е голяма.Ти си финна бременна все пак.Но като се роди ще разберем

# 32
  • Мнения: 40
Здравейте момичета  Hug
Ние днес се завърнахме в къщи. Три дни очаквах този момент и си мислелех, че ще намеря 20-на минутки да седна да ви пиша веднага, но .... вече имам три деца....
Сега ще се къпим + кърмене и чак тогава ще седна да ви пиша по-подробно, да ви честитя и да ви чета.
Много ми липсвахте  Heart Eyes   hug

Последна редакция: пн, 02 фев 2009, 20:14 от betunga

# 33
  • Мнения: 143
Здравейте мами, аз нямам много време да пиша, защото милото само вечер ми носи лаптоп, пък и съм доста уморена напоследак, но ето сега имам малко сили и време...та започвам. Не ви писах много много за моето секцио, но сега ще ви кажа, че мен си ме боля много - даже още ме понаболва ( добре че майка ми идва всеки ден вкъщи да помага).

Незнам как някои мами не ги боли след секцио (явно аз съм много кекава) - при първото раздвижване станах някак си , но после когато ме преместиха в стаята започнаха истинските болки - при всяко ставане имах чувството,че се "отварям", ставаше ми едно топло, сякаш ми тече кръв. Така на втората вечер виках акушерката и я молих за някакво обезболяващо - даде ми течен аналгин и се оправи положението ( изпих си един тайно преди изписването, за да мога да сляза и да се държа подобаващо).

 Иначе както Инчето ви е казала, на ВИП-етажа нищо особено , никой не ти обръща внимание, ако не настояваш. Влиза една акушерка - хвърля едно шише и излиза. Аз я питам - това кога да го давам - а тя "ами през три часа - това е добавка" . Ами можеше да каже. После идва друга и ме пита -"А слага ли я на гърдата?" а аз толкова се бях ошашкала, че не съм се сетила. Както и да е, помолих я и тя ми я сложи. С две думи отзивчиви са, но като си отвориш устата, иначе сякаш много не им се говори да не ги засипеш с въпроси. А аз си взех самостоятелна ВИП стая, защото се оказа,че застрахователите ми ще платят този разход и затова се възползвах, обаче си е мизерийка - само дето си сам.

Надявам се не съм уплашила някоя мама, то така или иначе при всеки си е индивидуално-така ми каза и моят док.

Аз искам да питам мамите, които са имали едно секцио примерно толо, дали е нормално като махнеш лепенката да имаш силни сърбежи? Аз от вчера съм без и много ме сърби, а днес като звъннах на док да му разкажа за раждането, той ми каза смело да мия белега с бебешки сапун, за да не хваща коричка и да се мажа със отвара от смрадлика.

Честито на всички обебели се и особено на фоксунче.
Карбо, успех и дано Ташков не те разочарова много.

# 34
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
betunga ,добре дошла  newsm18

dorabella ,нямам секцио,но раната сърби защото минава.Да миеш със смрадлика е добре,защото тя е антисептична и ще успокоява сърбежа.

# 35
  • Мнения: 0
bibi_iv при последния ми преглед и на мен ми казаха 3,700 а имам още доста време, но мисля че не е задължително майката да е голяма. Пък и хубаво бебетата да са по големички  Grinning
Док ми каза ако искам да си правя повече разходки за да не карам чак до термин защото бебето може да стане и 4 кг че и повече  Laughing

# 36
Цоп в темата...честито и на мама м мега и синчето и,много здраве,щастие,късмет и бързо оздравяване и на двамата Hug Praynig
Такаааааа,тъкмо се върнахме със свекито ми от СПА,о,боже,живота все още е бил хубав,гърба ми отново не е схванат,топнах се в джакузито,правиха ми масаж,свекито отиде и на педикюр/маникюр,но нали в болниците забранявали,така от вас чух,не знам,защото първия път никой нищо не ми каза пък и аз по принцип тогава нямах.Или това само за секциото се отнася,за чисти нокти Thinking newsm78
Както и да е,не знам защо,но имам подозрение,че Reni или Rylie е в болницата,може пък и дори да е родила,просто ние с нея почти всеки ден си пишем на лично и днес не ми е отговорила,пък и май не я видях да е писала в тази и предишната тема,не знам,може би аз се вманиачавам вече Crazy
v.pluemper малката е истинска принцеса,имала си късмет за раждането,а и късмет с малката лейди.
nejno_cvete мерси,утре е рожденния ден,аз разбрах че ще е нещо като коктейл с торта най-накрая,но това означава че алкохол няма да мога да пия Cryсамо от онези мъничките "хапки" дето ги разнасят ще опитам,явно от вкъщи да се натъпча най-добре ще е.Важното е,че поне роклята съм я уцелила в същия дух,ако не родя,утре отивам на дефиле Grinning

# 37
  • Мнения: 89
Dorabella,това със сапуна не го бях чувала,но е нормално една рана да те сърби докато заздравява.Сигурна ли си,че са ти казали да не хваща коричка?!Смрадликата има антисептично действие,а може и антибиотичен спрей да пръскаш.Доколкото помня моят разрез си имаше коричка и след като падна изцяло започнах да мажа белега с Contractubex(май така се казваше-за редуциране на белезите).

# 38
  • Мнения: 15
bibi_iv ,твоя доктор до последно ще те държи в напрежение с датата на секциото  Grinning

За килограмите на бебето-много ми се струват newsm78.Аз все си мисля,че като е голямо бебето и майката трябва да е голяма.Ти си финна бременна все пак.Но като се роди ще разберем

О, ЕЛИ - Много си мила!!! ОТДАВНА НЕ БЯХ ЧУВАЛА ТАКИВА НЕЖНИ СЛОВА ЗА БРЕМЕННОТО СИ ТЮЛЕНЕСТО ТЯЛО!!![/color]

ЕТо това е специално за теб. ДАно да обичаш такъв релакс.



Междудругото аз все се опитвам да се сетя за родилите ни се вече бебенца в форума, какви кг бяха казали докторите преди това. Нещо като статика - познават ли или не?

# 39
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
bibi_iv ,точно за такъв масаж мечтая.Само чакам да измътя и отивам.Кофти е,че нямат легла за бременни.Поне аз в Пловдив незнам да има такова място.

# 40
  • Мнения: 409
Честито на новообебелите се мами. При мен нищо ново.Чакам си....
И мнооого ме мързи , ама още ходя на работа.

# 41
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
krassina77 ,още ходиш на работа  #Crazy.Взе ми акъла.Мен някой дни толкова ме боли таза,че от леглото не мога да мръдна.

По твое желание ли работиш или шефа настоява?

# 42
  • Мнения: 16
Dorabella, и мойто секцио сърбеше, но си спомням и че доктора ми предписа Bivacin спрей да пръскам раната, а ако имаш болки конкретно и на външните шевове има една паста за локално обезболяване, ама ми изскочи името от главата. Май беше лидокаин мас. Колкото до болката от секциото въобще - и мен си ме болеше, особено при ставане от леглото, но това си е строго индивидуално. Стискам палци да се възстановиш бързо  Praynig.

# 43
  • Мнения: 10
Привет на всички! HugТ.к. не съм от често пишещите тук,честитя на всички мами,които си имат бебенца и им желая мн щастие с техните мъници  bouquetА сега за мен.Аз трябваше да раждам със секцио със спинална упойка на 4.02 в Майчин дом Варна,но се оказа че трябва да ми отложат секциото за 10.02 защото лекарката при която исках да раждам е в командировка.За съжаление аз съм с доста проблемна бременност и непрекъснато съм с болки от десетина дни.Затова секциото ми се измести за утре 3.02 в Окръжна болница Добрич.Най-големият ми проблем е,че в тази болница ползват само пълна упойка,а аз изпитвам някакъв ужас от такава.Сигурно някой ще ме сметне за лигла,но днес цял ден съм на ръба на истерията от нерви,стигнах дотам че по едно време непрекъснато ревях.мн ме е срам че съм такава пъзла,но ми е трудно да се преборя със страховете си.

# 44
Elfita по принцип тук на бременните мами не им дават болничен примерно 3месеца или там колко преди раждането,а често направо в 9-ти месец,аз познавам няколко такива мами,които им дадоха в 9-ти,но в началото,а наkrassina77 и остават 8 дена, #Crazy newsm78е,такова нещо вече за първи път виждам.Аз не бих изтърпяла да ходя с този корем на работа,о,не,това нямаше да се случи.Направо и се чудя как издържа
P.S.Отговорих вместо нея,защото я видях че  е извън линия вече,просто исках да кажа,че за съжаление,това тук се смята за нещо нормално Sad

Общи условия

Активация на акаунт