Пак за секса след раждане...

  • 10 749
  • 62
  •   1
Отговори
  • Мнения: 185
Да започна с извинение към модераторите - знам, че сходни теми има няколко, но не намерих в тях отговор на въпросите си... Затова разчитам на помощта на вече минали по тоя път. Темата е деликатна, но лекарката ми не помогна, а няма кого другиго да попитам.
Родих нормално, преди два месеца и половина, имах и вътрешни шевове, и епизиотомия. Вече всичко е зараснало, поне лекарката ми така казва. Нещата със секса обаче не се получават много добре...  Embarassed На нас с мъжа ми не ни липсва желание, затова и опитваме вече от 20-ина дни. Проблемът е, че се чувствам сякаш по-тясна (дори при първия ми полов акт на времето беше по-лесно  Blush ) и проникването ми причинява болка. Реално нормален полов акт не успяваме да осъществим #Crazy. Помолих лекарката си за съвет, но според нея проблем няма, шевовете са зараснали перфектно, да си действаме по въпроса... Но не става. Ще съм ви признателна, ако някой с опит сподели изпитани решения на този проблем! 

# 1
  • Мнения: 7 723
Доктора вероятно се е попрестарал в бродерията
и те е направил малко по- девствена от преди. Thinking
Проблема ще се реши само след дълго и продължително разработване... Wink
Не губи кураж Peace

# 2
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Вземи си овлажнител, помага в този случай. При мен нормален секс се получи сигурно след половин година Blush При всеки е различно

# 3
  • Мнения: 574
Аз също родих нормално с епизотомия и много шевове. Правихме секс след два месеца като първия път болеше и беше трудно. Но сега мога да кажа че след раждането сексът е много по-хубав от преди. Някакси и аз се чувствам по-тясна. Така че ще се получи и дори може би и при теб ще е по-добре.

# 4
  • Мнения: 9 814
Минах през същото.
След време и доста болезнени опити нещата се оправят.
Причината при мен беше един външен шев в повече, по думите на гинекологът, който посетих заради този проблем.

# 5
  • Мнения: 2 172
И аз съм с няколко вътрешни и три външни шева след епизиотомия.От мерак пробвахме на 20-тия ден,но не се получи,много ме заболя.След това на 30-тия се получи ,но не казвам,че не ме е боляло.Общо взето два-три месеца след това си ме болеше все по-малко и по-малко.И съм доста "по-тясна" отпреди  Laughing Усещам мъжът ми като "дънер" (извинявам се за образността) и той определено казва,че  там е много по-тясно отпреди.Незнам от притеснение ли е или какво е,но не е както преди  Party А самата епизиотмия,въпреки,че отдаааавна е зарастнала и то перфектно,аз все още си я усещам и се дърпам като се докосне по-грубо,направо се изпотявам.Много тъпо,но я усещам.Не ме боли,но знам,че е там и леко придърпва  Thinking

# 6
  • Мнения: 2 013
Като чета такива неща и съвсем губя желание да пробвам как е след раждането.... ooooh!

# 7
  • Мнения: 9 776
Не ща да те плаша, пък и при всеки е различно, но имам приятелка, която след нормално раждане и епизиотомия все още не може да прави нормален секс, т.е. винаги я боли. Като ходи на лекар и казват, че всичко е нормално и нещата ще се нормализират до третата година, но...Детето и вече е на три и половина, а промяна няма.

# 8
  • София
  • Мнения: 1 368
Аз мога да кажа че съм раждала и нормално и секцио,тъи като почти си родих бебето (беше му се показала ръчичката) и накрая се наложи секцио по спешност. Имах много шефове от началото  като се започне до дупето ( сори за образното обяснение). Секс правих на 10 ден след това. Не мога да отрека че имаше болка първият път,но малко след това всичко си влезе в норми и ритъм.Успех!

# 9
  • Мнения: 494
Браво за темата. Аз родих секцио и мислех, че ме боли заради операцията нещо  newsm78 При мен е апсолютно същото, много ме боли при секс, то секс не се получава, защото аз явно се свисам или не знам и аз. Пробвахме много пъти, но е неприятно и за двама ни, просто не става. Дано по- бързо да мине, че и двамата само се дразним  Thinking

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 1 199
При мен нещата бяха сходни с повечето мами родили нормално-първият път след ражданер беше ужасно болезнен,втрои и трети също.След това болката понамаля и съвсем се изгуби след 8-9 път.Ползвайте и овлажнители.Ако се действа и по-нежно,резултата няма да е чак толкова болезнен.

# 11
  • Мнения: 566
а при мен след първото ми раждане беше коренно различно Embarassed,секс неможеше да се прави чувствах се като кофа Embarassed Embarassed Embarassed след епизотомията ,много трудно го преживях ,сега след близо 4 години нещата са по добре,само се надявам сега след второто раждане да имам по добър резултат .Извинете ме за изразите ,но дано на никой не му се случва ,едвам го преживях,бях готова да ходя на пластика,но гинеколожката ми ми каза че с времето всичко ще се оправи Rolling Eyes,но колко време никой незнае.А аз все пак искам да бъда и Жена освен майка. Mr. Green

# 12
  • Мнения: 1 558
При мен нещата бяха сходни с повечето мами родили нормално-първият път след ражданер беше ужасно болезнен,втрои и трети също.След това болката понамаля и съвсем се изгуби след 8-9 път.Ползвайте и овлажнители.Ако се действа и по-нежно,резултата няма да е чак толкова болезнен.
PeaceТака е,болката изчезва с времето.Аз родих нормално с доста шевове и вътрешни и външни.Започнахме да правим секс на 2-я месец след раждането Peace

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Проблема ще се реши само след дълго и продължително разработване... Wink
И овлажнител Peace

# 14
  • Мнения: 1 310
И аз имах такъв проблем. Гинеколожката ми каза, да не очаквам, че болката от рязаното при епизиотомията ще отшуми за няколко месеца. Препоръча ми Глайтгелен.
Две години след раждането болката отшумя постепенно. Peace

Общи условия

Активация на акаунт