Имунизация -необходима ли е???

  • 2 308
  • 35
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 11 307
Ели, при нас е препоръчителна, ако ще пътуваш в ендемични райони.
Отскоро нашата провинция е ендемичен район и ще я вкарат в календара.
Ние я правихме, когато ходихме в Баварската гора на почивка.

# 31
  • Мнения: 3 880
предполагам я правят само в слу4ай на ухапване newsm78
А не, предварително се прави, на три приема и не е против кърлежи, а против една от болестите, които те пренасят и която не се лекува (FSME).
И ние направихме, районът ни е рисков, а и обичаме да ходим по тревите....

# 32
  • Мнения: 4 399
Ели, ваксината 'за кърлежи' е австрийски продукт и австрийците са луди на тази тема, горе-долу всиЧките са ваксинирани с нея, без знаЧение къде живеят. Не знам на кое му казвате 'има я в календара' защото тука няма задължителни ваксини, а доколкото ми е известно в Германия също. Ако 'има я в календара' знаЧи Че ваксината се поема от касата, тогава и FSME ваксината я има в австрийския календар. Но аз пък Четох Че на практика до 6 годишна възраст няма никакъв смисъл да се слага тази ваксина защото дори и децата да се заразят прекарват заболяването много леко. В Швейцария например препоръките са да не се ваксинират деца под 6 годишна възраст и аз реших Че швейцарците едва ли си обиЧат децата по-млако от австрийците.  WinkТака Че не я сложих на детето (поради което ме анатемосаха). При това ние много ходим сред природата. И на себе си не направих реваксинацията и не смятам да я правя. А ако вие не ходите много тука-там из природа, няма никакъв смисъл да я слагаш. Дори и да ходите по планини, над определена надморска висоЧина заболяването не се среща (не си спомням 1000 или 1500м). Така Че винаги има вариант Човек да ходи из по-високи места. ИнаЧе има спрейове срещу кърлежи, дългите панталони и ръкави съЩо помагат, светли дрехи са за предпоЧитане. По принцип трябва да се пазим от кърлежи те пренасят още много други заболявания, които никак не са безобидни и тази ваксина изобщо не решава проблема с кърлежите.

feiam, антителата се образуват в отговор на ваксината и осигуряват имунитета спрямо заболяването. Титърът показва колко са антителата или индиректно колко имунитет има срещу това заболяване. Това разбира се е много опростено обяснение, ама не сме в медицински форум.  Wink Така или инаЧе в която и лаборатория да отидеш, знаят какво да направят. Не знам защо с такава лекота се повтарят ненужно някои ваксини, а тия изследвания не се правят освен ако не ги изискаш специално. Когато казах на една колежка да иде да си изследва титъра на антителата, тя ми каза 'да, ама за изследването ще трябва да си платя, а ваксината я полуЧавам безплатно' и отиде да я боднат. Логиката която ни се налага е извратена, но за съжаление много хора разсъждават така.

# 33
  • Мнения: 3 880
Не знам на кое му казвате 'има я в календара' защото тука няма задължителни ваксини, а доколкото ми е известно в Германия също.
Има предвид сигурно календарът с препоръчителните (защото някои изглежда са по-препоръчителни от други Wink)
Тук, на гърба на имунизационните книжки, например, има такива ориенторовъчни календари....

# 34
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
Направихме я. Беше на 4 приема. Не е имала проблеми.

# 35
  • Австрия
  • Мнения: 143
тук в Австрия наистина всиЧки се ваксинират за кърлежи,дори свекито ми се опитва да ме накара и аз да се ваксинирам.
Не е задължителна и не е в календара.Аз дори преди 2 дни я купих за малкия  22евро и като попитах какво покрива здравната каса ми казаха 2евро.
не я биха на малкия заштото ни предстои пътуване до българия казаха като се върнем ,заштото се повтаря на 4 седмиси.

Общи условия

Активация на акаунт