Отговори
# 15
  • Мнения: 249
Тереза точно така изведнъж започна да прескача. Както си акаше по два-три пъти, даже и през нощта, на другият ден не ака, после още един ден и на третият си свърши работата. И така караше докато я захраних и започна редовно.

# 16
  • Мнения: 49
Съвсем нормално е в началото кърмените бебета да акат на всяко хранене, дори това става и по време на самото хранене. След 40 ден и около втория месец някои бебета престават да акат така често и дори се изхождат на няколко дни веднъж. Кърмата е уникална храна, тя е жива материя и нищо в нея не е излишно, затова се усвоява пълноценно от организма и той просто няма какво да изхвърли.
Така беше и при сина ми и при много други бебета.
Неакането е доста често срещано при бебета само на кърма и неправилно се приема за запек.

# 17
  • Мнения: 3 092
А пишка ли достатъчно бебето и как надава ?

# 18
  • някъде там......
  • Мнения: 477
Пишка си много добре и наддава също много добре - 1300 г за месец, дори педито ми препоръча да огранича времето за кърмене, защото за месец сме били качили колкото за два Confused

# 19
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
Пишка си много добре и наддава също много добре - 1300 г за месец, дори педито ми препоръча да огранича времето за кърмене, защото за месец сме били качили колкото за два Confused

E, тези педиатри са много кмпетентни, няма що. Защо ще ограничаваш кърмено бебе? Та ти незнаеш колко изпива, най-много да се изнервите и мама и бебе така. И моята дунда наддава яко и вече не ни стават дрехите за 6 месечни бебета, ама тука педиатъра не ме посъветва да я ограничавам. Просто ми каза, че нищо не мога да направя, докато кърмя и да си се радвам на бебето.
Иначе по темата - докато ака меко, макар и през 2-3 дни не се притеснявай. Щом пръцка и се облекчава така не мисля, че има проблем. Ти може да хапваш сушени сливи сутрин на гладно с малко прясно мляко. Мисля че ще помогне и на бебчо.

# 20
  • Мнения: 112
И аз ще повторя думите на другите майки - не се притеснявай, нормално е! Знам, че не ти се вижда нормално, че изведнъж спира да ака, но и при нас беше така! Като си помисля колко се притеснявах...
Капките Биогайа нормализират чревната флора, но действат след по-продължително приемане, поне месец. Така че и да дедеш сега, няма да видиш ефекта, който търсиш. А за лактулозата - давахме я и нея, тя действа безотказно, но пък временно - до следващия път.

# 21
  • Мнения: 49
Ти може да хапваш сушени сливи сутрин на гладно с малко прясно мляко.
Всъщност млечните продукти е препоръчително да се ограничават в храненето на кърмещатата жена.
Що се отнася до разхлабващите храни - те не влияят пряко върху кърмата.

Наддаването изобщо не е проблем и не е необходимо ограничаване на кърменето. Много кърмени бебета наддават с бързи темпове през първите месеци.

# 22
  • Мнения: 433
Щом детето пишка редовно и щом наддава така добре, наистина можеш само да му се радваш  Hug  Вече са ти писали, че неакане по няколко дена е много често срещано при кърмачета и не е повод за безпокойство и взимане на мерки.
Синът ми също разреди акането към 3-ти месец - наистина някак изведнъж стана, от един прекрасен ден нататък започна да ака на 2-3 дена веднъж. Напъва се, пръцка, но няма нищо. Няма достатъчно натрупан "материал", който да изходи.  Освен леки масажи по коремчето по посока на часовниковата стрелка и държане на бебока по корем на бедрото ми (тъкмо тренира и изправяне на главичката) не съм правила нищо и не съм му давала нищо. Един единствен път изплвах термометър - в края на 6-тия ден, когато детето беше видимо напрегнато и взе да суче някак по-вяло. 5-6 дни задържане вече започват да товарят организма с токсините на непреработеното (колкото и да е малко), но за 2-3 дена няма проблем.
Счита се, че честото използване на механични дразнители (темометър, мушкато и т.н.) и лекарства е една от причините за лениви черва на по-късна възраст.
Понякога пиех и сок от круши, според мен помагаше (въпреки логиката за не/преминаването през кръвта).
Отново в един прекрасен ден някъде към началото на захранването (при нас в 6 месец)  изхождането отново става всеки ден. В момента син ми е като часовник - сутрин веднага след ставане го слагам на гърнето и след 5 мин. е готов (пу-пу)  Simple Smile

Напълно безсмислен е съветът да ограничаваш времето за кърмене. Гърдите ти едва ли са прозрачни с мерителни линийки по тях, та да следиш колко точно мл е изпило детето ти и да го секнеш веднага след достигане на "нормата"  Wink  А и кърменето не е само пиене на мляко - предполагам вече много добре знаеш  Hug   Кърменото дете не може да бъде прехранено, щом се кърми на поискване - природата си знае своето, стига ние, хората да не й пречим.
Ограничаването на времето на сукане може по-скоро да навреди и да развали прекрасния ритъм, който сте си постигнали с твоето съкровище.

# 23
  • Мнения: 49
5-6 дни задържане вече започват да товарят организма с токсините на непреработеното (колкото и да е малко), но за 2-3 дена няма проблем.
Когато става въпрос за бебе само на кърма няма никакви токсини.
Кърмата се преработва и усвоява пълноценно от организма.

# 24
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
Ти може да хапваш сушени сливи сутрин на гладно с малко прясно мляко.
Всъщност млечните продукти е препоръчително да се ограничават в храненето на кърмещатата жена.
Що се отнася до разхлабващите храни - те не влияят пряко върху кърмата.


Точно за това съм написала малко прясно мляко. Нищо няма да му стане на бебето от това. Да ограничиш нещо не значи да го спреш. Освен това ако нямаш алергии в рода и детето го понася добре не виждам защо трябва да спреш млечните продукти. Това, че някои бебета имат АБКМ и майките им не могат да ядат почти нищо не значи, че всички трябва да го правят. Специално тук в Канада наблягат изрично на прясното мляко и даже докато бях в родилното 4 дена ни носеха с храната по една чаша сутрин, обед и вечер. Меню за кърмачки.
За влиянието на разхлабващите храни върху кърмата не споря, защото не знам със сигурност.

# 25
  • Мнения: 433
5-6 дни задържане вече започват да товарят организма с токсините на непреработеното (колкото и да е малко), но за 2-3 дена няма проблем.
Когато става въпрос за бебе само на кърма няма никакви токсини.
Кърмата се преработва и усвоява пълноценно от организма.
Е, хайде, хайде, а акото тогава какво е - пълноценна полезна храна, случайно изхулила се от задното отворче?  Или дух божий?   Laughing Joy  Малко по-малко буквализъм , моля  Simple Smile

# 26
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
..........акото тогава какво е - пълноценна полезна храна, случайно изхулила се от задното отворче? 

  Joy Joy Joy Joy Joy

# 27
  • Мнения: 2 376
Соковете трябва да ги пиеш ТИ, не бебето Simple Smile .
Не е необходимо кърмещата жена да спазва някаква диета и да приема нарочно определени храни и напитки.
Това, което яде майката не се отразява пряко на кърмата. Кърмата се образува от кръвта и съответно влияят веществата, които попадат в кръвта, а не тези, които действат разхлабващо на стомаха.
Моят личен опит е друг. Почти всичко, което ям действа и на моето дете Simple Smile. При всички случай, ако някой трябва да пие сокове, това е майката.

# 28
  • Мнения: 425
Някъде бях чела,че Биогайя естествено се съдържа в кърмата.Иначе по темата-на моето бебе влияе това ,което аз ям-за изхождането конкретно,затова редовно хапвам овесени ядки,сухи сини сливи и пия сок от круши.И ние имахме този проблем с разреждане на акането ,но около 7-8 месец.Имало е случаи когато е акал чак на четвъртия ден и не е било като при запек-твърдо.Така че според мен това е период,който ще отмине и не е необходимо да използваш разни"помощни"средства-термометри,мушката,слабителни.Масажът на коремчето е достатъчен и малка промяна в твоята диета."Мъдрия" съвет за даване на сок и намаляване на времето за кърмене ще го отмина без коментар #2gunfire

# 29
  • Мнения: 9 481
При нашият син, безотказно действаше когато АЗ пия сок круша на КАППИ Peace Захраних го на 6,5мес-до тогава единствено и само кърма Naughty
Хапвай и сушени сини сливи Wink

Общи условия

Активация на акаунт