"С големи тумбаци сме ний мадами,но през МАРТ ще бъдем вече мами!"

  • 11 641
  • 295
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 0
Честит рожден ден The_Light_2008 да си жива и здрава и много щастлива.  bouquetДнес бях на преглед с нас всичко е наред пораснали сме вече е 2,5кг.Сега ми казаха че може би е момиче. newsm78Говорихме за секциото ми.И сигурно ще е на 20 март.Днес майками също има чрд.И още не съм измислила какво да и купя.За сега лек ден на всички и си почиваите че малко ни остана. Hug

# 31
  Но така както почна да мърда и да расте, май наистина няма да дочакам термина 30.03 и доктора ще се окаже прав, като каза да я очакваме началото на март.

Искренно се надявам всички мами да са добре   bouquet Така като Ви чета, май всички ще подраним с термините. Много напират да излизат тези дечица и все едрички - да са ни живи и здрави  Hug
Вие какво си мислише .....изобщо няма значение,просто всички ние нямаме търпение и ни писва от чакането ,но едва в остатъчните 15 дена започват масово да се раждат нормално.А най-много бебета подраняват 3-4 дена преди термин,така че ...
А колко са едри ще разберете като се родят,това дето сега ни го казват е плюс /минус 400гр.,което за тегло на бебе е #Crazy

Моя позната 20  мин преди да роди я гледат и изчисляват ,че бебето ще е почти 3кг,но ням ада има и толкова,след 20 мин вече родено на кантара показало 3650.Та толкова са точни тези измервания само си чешем езиците!!!


Козметиката на Чико мирише уникално приятно,и на Бубхен гела е страхотен на мирис. Peace

# 32
  • В Перлата на Майн-ата си, Германа (DE)
  • Мнения: 488
Моя доктор ми подметна за секцио, ъгъла на таза ми бил остър  ooooh!  каквото и да значи това. Каза, че ще гледаме как расте бебчо и ще преценим. За сега е нормално бебе, не се числи към големите и не се кани скоро да излиза  Praynig 

Едим въпрос към мамите с големи бебета в коремчетата, взимали ли са витамини?

# 33
  • София
  • Мнения: 263
Шу , много яка количка- да си я ползвате със здраве!!!
Контракции аз пък въобще нямам newsm78, а като гледам всички май от това се жалвате...
За подраняването на бебоците и аз доколкото знам, обикновено, бебетата не подраняват при първа бременност...Но живот и здраве...нищо не се знае.

# 34
  • Мнения: 5
Здравейте мамита. Слънце темата е супер.The_Lignt_2008 честит рожден ден  ura newsm59  uraздраве ,щастие, и едно много хубаво и здраво бебче.Аз да се отчета днес бях на ЖК и всичко ни е наред доки каза че сме се нагласили добре но и да не бяхме не се притеснявам защото ще съм секцио.Диагнозата е потвърдена100% мъж  ylinfant.Все още нищо не сме говорили за дата.Вчера направихме първите покупки за бебчо и съм много доволнакрайно време беше.На всички Hug Hug Hug

# 35
  • Мнения: 28
Едим въпрос към мамите с големи бебета в коремчетата, взимали ли са витамини?
Аз пиех центрум матерна,но при последната консултация като видях че върви с 2 седмици по-голямо бебчето ги спрях по моя преценка.Не знам дали е правилно,но ми се струва че от както пия витамините и напреднахме доста

# 36
  • Мнения: 10 008
Веселче, аз със своите витамини родих бебета 3,360 и 3,090, та градски митове са това за големите бебета и витамините. Това не е само мое мнение, питах док, защото в Чехия това е мит номер 1.
Шу, цветната комбинация е бомба, със здраве да се разхождате.
Хм, сега непременно ще пробвам козметиката на Чико, заинтригувахте ме.

# 37
  • Мнения: 267
аз също пия матерната от както знам че съм бременна,но бебчо не върви едър,поне доколкото показва ехографа,аз смятам да си ги пия даже и като кърмя  Peace
И  моя бебчо не бърза да излиза,просто така като остава малко време нямаме търпение и ни се иска вече да се раждат живи и здрави,за първескините имам предвид,не че др мами имат търпение,но някак си знаят какво им предстои,докато ние не  Hug.АЗ все си мисля,че по рано ще родя и май накрая ще пренося  Cry,всеки ми казва не се надяваи,първите винаги преносвали  newsm78

# 38
  • Мнения: 819
Здравейте, мами!
Аз също съм на мнение, че тези мерки и теглилки сега са толкова относителни, че изобщо не им се предоверявайте! Аз и не питам колко тежи, мисля, че няма смисъл само от предположения, ако не могат да кажат точно.
Аз днес много се изморих, уреждам една количка от продавалника за братовчедка ми, хората днес я докараха от Пловдив, но тя не можа изобщо да се организира да си я вземе, та аз трябваше по спешност да изхвърча до НДК да я взимам, а от тия дупки по улиците и друсане в колата сега съм като парцал, много се изморих.
Шу, аз на твое място директно бих отказала помпата, ако ще и нова да е...егати отношението, кви са тия търгаши?!? Думи нямам от такива сметкаджии...това е едно от нещата, които най-много ме дразнят в хората  Close
Аз първото също го преносих с 1 седмица, че и тогава не искаше да излиза, та го вадиха със секцио.А, дъртата маймуна питаше - забрави за спорт първите няколко месеца, доста е рисковано!А възстановяването е много индивидуално.На мен ми трябваха 2-3 седмици май, на други няколко дена, на 3-ти повече...никой не може да ти каже.Важното е да не се залежаваш  Peace Иначе изобщо не е толкова страшно!

# 39
  • Варна
  • Мнения: 858
Според мен това че бебетата са големи защото пием витамина са егати глупостите. Аз си ги пия редовно всеки ден от 5-ти месец и бебка си е напълно нормални размери, няма да ги спра защото със сигурност със храната която ям не мога да набавя всичко от което има нужда организма. Смятам да си ги пия и докато кърмя. А и също съм на мнение че колко тежи бебчо си знае само то, не може единя ден да е 1500 на другия да е 2000  #Crazy  тава е много относително за всеки ехограф.
Моята бебка също не бърза за сега,и контракции нямам и всичко си ни е наред. И аз си мисля че ще подраним,но мисля и че може чак април да я откарам  Mr. Green  Когато тогава, само да в наред всичко.
Шу тея хора просто ги отрежи, не си заслужават вниманието  #2gunfire  Много ти е хубава количката.  Hug
Честити първи покупки и на Ан_ив  Hug

# 40
  • Мнения: 645
Здравейте, сетих се още какво щях да пиша Blush. Днес изпратихме документите на мъжа за заминаването, и след като ги проверихме 100 пъти и платихме сума ти пари за да стигнат бързо видях, че сме забравили един лист smile3511 Banghead smile3538, идваше ми да се захапя от яд, та досега писах мейли до УК дали не може да го сканираме, че не ми се дават пак толкова пари Tired.

Помпата категорично я отказвам, те да си се помпят с нея, ама се чудя дали да съм по-гадна и да си взема всичко ама имам чувството че детенце без дрехи ще остане newsm78, а иначе със сигурност вече не ща и да ги виждам.

Много се радвам, че ви хареса количката аз съм много щастлива и само подскачам около нея smile3535

# 41
  • Мнения: 696
здравейте!само да кажа за кг-те на бебчетата!Моя приятелка роди преди 2 седмици секцио-докторът и беше казал , че бебето е 2100кг и се роди 2050кг.за мен или докторът е супер професионалист или ехографа му е супер точен!Така , че аз му имам пълно доверие и нямам търпение да разбера колко сме пораснали в петък!
И аз пия матерна, но сега като ми свършат се чудя дали да си купувам нова опаковка? Rolling Eyes

Последна редакция: вт, 03 фев 2009, 16:56 от zori_tv

# 42
  • София
  • Мнения: 5 744
Аз витамини не пия този път, а бебето май върви по-голямо от батко си, с който пиех Матерна  Crazy А за мерките на ехографите - в повечето случаи дават по-едри бебета, отколкото са в действителност.
Да чукна на дърво, но аз и досега не знам що е то контракция  Blush  Rolling Eyes Е, с изключение на тези, дето почват след с-мата с окситоцин след секциото.
Мтого е готина количката на Шу!  Peace Видях след нея и самоделните красоти на Веселина - браво  Peace
Сетих се нещо, дето исках да ви питам - в албума мернах преди няколко дни термометър, който мери в ухото, не помня на кой беше, та - и той ли пищи след като извърши меренето? Защото много ме дразни това в дигиталните - не може да се мери на спящо или дремещо дете.  

# 43
  • Мнения: 35
Здравейте, толкова сте изписали, че съм сигурна, че нещо ще пропусна Rolling Eyes
The_Light_2008 newsm59 newsm67 . Пожелавам ти много хубави емоции и подаръци в този ден, и март здраво и пухкаво бебче, което да ви радва Hug
Слънце темата е направо страхотна, навява ме на романтична вълна, ние с мъжлето на 14 февруари имаме 2 празника-тогава всъщност той се престраши да ми предложи, беше много романтично txtloves
Най-после ми изплатиха първия боничен, вече се бях отчаяла newsm44
Аз днес отново излизах, купих още дрешки. Останаха ми 2-3 неща и мисля да се спра вече. Купих и козметиката за бебо-Себамед и крем Бочко за подсичането и кърпички на Памперс. Взех и нещата, които ми трябват за болницата и при екстремни ситуации вече ще съм готова.
Шу, количката е страхотна, със здраве да я ползвате. Не се ядосвай на хорската простотия, то всичко се връща Rage
Тедсан и Зори стискайте кълки и почивайте, дано успеете да устискате още малко.

# 44
  • Мнения: 4 428
Да се разпиша в новата темичка  Grinning
Слънце мнооого лИбоФ стуи от първа страница  Mr. Green Ох, моя мъж горкия е толкова нещастен, че вече е на сухо  Tired Ама с тия разширени вени отдолу само той ми лопсва  Mr. Green Та за Св.Валентин ще се почерпим само с тортичка и винце  Flutter Аз без това имам РД предния ден и почти винаги съчетаваме нещата  Grinning
Но това не ми попречи да се обзаведа със Св.Валентински гащи от Джъмбо  Crazy

Дъ лайт, ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН!!!   bouquet   bouquet   bouquet

Гледам вече за излизането на бебоците се готвите. И аз си мисля, че още им е рано. В другата ни отчетна тема започнаха да излизат към 20 февруари  Grinning
Аз днес се замъкнах до ТК уж за запис, ама не стана  Tired Трябвало предварителен час. А аз не знаех и директно си отидох. Преди 3год не искаха записване на час  Rolling Eyes Та сега ще ходя в четвъртък.

Аз днес довърших шиенето на торбата за памперси и паното с джобчетата и съм ги качила в албумчето. Станаха добре общо взето  Simple Smile

Шу, видях и твоята количка. Аз много харесвам всички колички на Хане  Peace Наистина са много добри  Peace

Днес си избрах и педи на бебка. Избрах си друг от този на Маги, защото сега имам поликниника точно пред входа ми и исках бебето да е с педи от тази поликниника. Та ми препоръчаха няколко. Но аз този път реших да заложа на мъж пък ще видим  Mr. Green Уговорихме се да му се обадя, като ни изпишат и да мине на следващия ден. Дано да е добър  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт